Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 109044 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Flaschner
« Válasz #120 Dátum: 2010. Július 22. - 13:45:00 »
Szerény személyem és a google maps számításai szerint innen Solingen durván 1200km...ami jó viszonyokkal és normális tempóval is minimum 10-12 óra.Nagyon kemény...én egyszer utaztam Horvátországba autóval a legdélebbi részre az is kb 10-12 óra volt és egyszerűen kibírhatatlan...legalábbis utas részről...akkor milyen lehet annak aki vezet?Persze repülővel más lenne a helyzet,de úgy meg nem tud az ember helyben mászkálni.Mondjuk egyik kollégám meg minden évben egyszer megy Svédországba...kocsival...az alsó hangon 2000km...hihetetlen.  :o

Nekem volt egyszer szerencsém Kanadát majdnem teljesen átszelni keresztben (Toronto-Calgary), kb. 3600 km-t mentünk megállás nélkül! Nem volt olyan rossz, mint ugyanezt az utat megtenni visszafelé busszal! (Oda kb.40 óra volt, visszafelé 54!!!)

Egyébként meg ha vezetsz nem olyan "unalmas", mert figyelned KELL!!! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Flaschner
« Válasz #121 Dátum: 2010. Július 22. - 14:18:53 »
Tényleg, azt tudja valaki, hogy a Le Mans-i 24 órás verseny távját kb. mennyi idő alatt teszik meg a versenyzők? Hihihi...

Persze,ha te megmondod hol volt a mohácsi csata én megmondom mennyi idő kell a Le Mans-i versenyhez...

Imi, bár csak nekem lenne ilyen szerencsém...remélem lesz is.Egyik "életcélom" a 66os út keresztül szelése egy mocival...(vagy autóval) Kezdek amúgy ilyen "amerikab*zi" lenni...remélem nem fogok agyilag is az ő szintjükre jutni.

Ezek szerint még fiatal vagyok...vagy csak nem vezettem eleget még.(~3éves jogsival ~70ezer km) Vagy pedig az én családom unalmas és amiket vittünk zenék is azok.  :crazy: :crazy: (máig kívülről fújom az egyik Ritchie Blackmore albumot 8))


Kálmán bácsi, csak hogy a témához is hű legyek : meg tudná mondani nekem milyen géppel illetve módszerrel dolgoznak a műhelyükben? Engem most a sima szakács illetve egyéb kések élezése érdekelne, nem borotva.

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Flaschner
« Válasz #122 Dátum: 2010. Július 22. - 14:27:31 »
egy szakacskes elezesehez ot szerszam kell ami a gepekre van felfogva, igy hiaba mondom el, latni kell (szakacskest  csk szakemberrel szabad eleztetni)
 szepnapot f, kalman

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Flaschner
« Válasz #123 Dátum: 2010. Július 22. - 14:57:42 »
Köszönöm...azt hiszem nekem is el kell mennem Fehérvárra  :borz1:.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Flaschner
« Válasz #124 Dátum: 2010. Július 22. - 17:05:21 »
Igaza van Szám Bácsinak a vezetésről...Egy Győr-Csíkszereda túra autóval,na az csodálatos.Ha átléped a határt megáll az idő,elég fárasztó út.Németországba menni pályán,az semmi.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Flaschner
« Válasz #125 Dátum: 2010. Július 23. - 09:48:11 »
...Egyik "életcélom" a 66os út keresztül szelése egy mocival...(vagy autóval)
A 66-os hány méter lehet széltében? 6? 8?  ;) :D :evil:
Az pillanatok alatt meglesz, csak juss el odáig! Egy 67-es Eldorado kb. pont olyan hosszú, tehát tényleg hipp-hopp... :D
Elnézést, topic offolásért és k*cs*gségért két fekete pont magamnak.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #126 Dátum: 2010. Augusztus 11. - 22:57:17 »
Flasi barátunk ismét Solingenben járt és éppen Rudi bá' régi műhelyébe igyekeztek közös erővel lelket lehelni, amikor kopogtattak. Egy közeli házból egy idősebb nénike hozott a két mesternek egy különleges "csemegét", azt a borotvakést, amelyet a hölgy 1911-ben a németországi Voigtstedt bei Arternben született és nyolcvanéves korában elhunyt édesapja, Richard Börner szovjet hadifogságban maga készített. Flasi szerette volna ez a német-orosz borotvát nektek bemutatni.
Íme:





« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 11. - 23:29:49 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Flaschner
« Válasz #127 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 00:00:40 »
Nagyon szép! És gondolom a kép már Flaschner mester munkája után készült. Rövidesen én is küldök neki két orosz borotvát helyrehozatal céljából. Amúgy ez a borotva nemrég Moszkvában is elérhetó volt ujonnan! Mármint amig Pietro éltárs és én nem fosztottuk ki a boltot...nameg amig Moszkvát be nem takarta a hamu. Itt a kép az eladott Uzkaja borotváról:


Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Flaschner
« Válasz #128 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 00:25:42 »
Hmmm... Tényleg szép!
Ezeket a képeket csak úgy tudom értelmezni, hogy Börner Úr az Úzkaja borotvagyárban volt hadifogoly.

OFF: Észrevettétek, hogy minden orosz borotván ott egy szputnyik. Börner Úrén persze még nincs.
Figyelemreméltó továbbá, hogy a Szovjetúnióban nem ismerték az inflációt. Gondolom legalább egy évtized a különbség a két borotva között, de az ára ugyanúgy 1 rubel 50 kopejka. („boldog” idők.)

Nem elérhető bz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Flaschner
« Válasz #129 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 16:17:30 »
Szeretném megérdeklődni Flaschner mester telefonszámát.
Volna két gyógyitásra váró borotvakésem.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #130 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 16:39:23 »
Szeretném megérdeklődni Flaschner mester telefonszámát.

(06-22)-311-911
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Flaschner
« Válasz #131 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 17:56:21 »
Köszi Fronti!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #132 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 15:27:18 »
Flasi kedvezményes, rendkívüli borotvakés akciója csak a fórumtagoknak ITT;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #133 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 14:05:51 »
A borotvafórum tagok részére hirdetett Flaschner és Fia akció bővült a műanyagnyeles - kedvezőbb árú - változattal:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=278.msg10585#msg10585
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Anyus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Flaschner
« Válasz #134 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 11:53:59 »
Szép napot, kedves Borotvabarátok!

A múlt szombaton végre lehetőségem nyílt, s hosszú idő után ismét bepillanthattam Kálmán bá’ fehérvári műhelyébe. A szám tátva maradt a csodálkozástól! Tudtam, hogy a Mester nem hiába nyert díjakat, kapott elismeréseket, de ennyi gyönyörű borotvát, kést, serleget egy helyen régen láttam.

Természetesen, munkát is vittem. Ha már ott vagyok, mutassa be „élőben”, mit és hogyan csinál. Tudtam, hogy a kések, ollók élezéséhez is sok gyakorlás, kitartás és türelem kell. Na, de a borotvák készítése, javítása - az valóban külön tudomány: csak a nagy tapasztalattal, kézügyességgel rendelkező mesterek kiváltsága. Nem tudom, ma hányan űzik ezt az ipart, – mert a késes- és műköszörűs képzés rég megszűnt -, és közülük ki az, aki ilyen szakmai tudással rendelkezik. Nagy kár, hogy a jó szakemberek lassan kihalnak, és nincs kinek átadni az évek során begyakorolt mesterfogásokat.

Csodásak a "Flaschner és Fia" feliratú, borotvák! Igaz, a sorszámozottakat csak a legfürgébb fórum-tagok vásárolhatják, engem viszont már a látványuk is ámulatba ejtett.

Kívánom, hogy éljétek át Ti is ezt az élményt, szerezzetek a „Mestertől” tudást, tapasztalatot, és használjátok örömmel, büszkeséggel a borotváját.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici