Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 107087 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Flaschner
« Válasz #345 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 14:05:13 »
Elejére mondom, hogy nem láttam még Flaschner kést, szóval a hozzászólásom teória.

Szerintem Flaschner úr a múltból él, amikor ő volt az egyetlen élő magyar borotvakészítő család képviselője. Az előadásából is az jött le nekem, hogy igazából az Ő édesapja lehetett nagyáagyú, mert még most is az apja nevéből él (lásd: részletek, amikor ő belép a solingeni gyárba és ott az apját dicsérik, ismerik). Én úgy gondolom, hogy mindenképp kijár a tisztelet a régi mestereknek, pláne, ha az édesapádról van szó, de egy hetven éves mester, aki 50 éve űzi (sikeresen) az ipart, nemá az apját emlegesse állandóan, szerintem minden álszerénység nélkül lehetne büszke már magára is.

Ami az igényességet illeti. Igen, 2013-ban már nem esik mindenki transzba attól, hogy SOLINGENI PENGÉKKEL DOLGOZOM  :idea: :bow:... manapság inkább az egyediséget komálják, a maximalista tökéletes, szinte műalkotásszintű kézművesmunkát. És annak ellenére, hogy sok hülye és hülyébb fórumos sufnimester (szarkasztikusan értem, az előadásra alapozva) nem rendelkezik saját papuccsal és fogkefével a solingeni gyárakban, csuklóból zsebre vágja a múlt nagy neveit. Mert nem elégednek meg a 100%-kkal, nem elégednek meg azzal, amit már tudnak, hanem mindig valami újjal kényeztetik a vásárlóikat, tartva, vagy akár emelve a szintet. És ez az, amivel a régi mestereknek komolyan nehéz perceket és erős konkurenciát tudnak teremteni. Szerintem.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Flaschner
« Válasz #346 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 15:58:25 »
Tritrek: Bárcsak megelégednének a 100%-kal. De az, hogy

- egy borotvakést életlenül ad el (nem mondom, borítékbontásra jó volt, de borotválkozásra nem),
- egy 7 napos szettben még véletlenül sincs két egyforma hosszú, és azonos méretű ékkel elkészített példány,
- egy megrendelt 6/8-os kés helyett 5/8-os kés kerül postázásra
- egy, a solingeni kapcsolatokból megszerzett nyers Friodur pengéhez lehetetlen gyári Froidur feliratos nyelet kérni

messze van a 100%-tól. Mondom ezt úgy, hogy van Flaschner késem, és nem is tervezem eladni, de attól még látom Kálmán bátyám hibáit. Érte vagyok mérges, nem ellene! Használnia kellene azokat az értékeket, amije van (családi szakmai tradíció, gépellátottság, szerszámozottság, kapcsolatok), nem felélnie.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Flaschner
« Válasz #347 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 17:39:33 »
Tritrek: Bárcsak megelégednének a 100%-kal. De az, hogy

- egy borotvakést életlenül ad el (nem mondom, borítékbontásra jó volt, de borotválkozásra nem),
- egy 7 napos szettben még véletlenül sincs két egyforma hosszú, és azonos méretű ékkel elkészített példány,
- egy megrendelt 6/8-os kés helyett 5/8-os kés kerül postázásra
- egy, a solingeni kapcsolatokból megszerzett nyers Friodur pengéhez lehetetlen gyári Froidur feliratos nyelet kérni

messze van a 100%-tól. Mondom ezt úgy, hogy van Flaschner késem, és nem is tervezem eladni, de attól még látom Kálmán bátyám hibáit. Érte vagyok mérges, nem ellene! Használnia kellene azokat az értékeket, amije van (családi szakmai tradíció, gépellátottság, szerszámozottság, kapcsolatok), nem felélnie.
Hát igen, ha így van akkor még gázosabb ez a nyilatkozat, egyáltalán nem udvarias dolog valakit leszólni, de hogy valaki úgy tegye ezt meg, hogy elég messze van a tökéletestől......

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #348 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 07:51:30 »
No, én - ha már belepisiltem a puncsostálba- csak annyit szólnék, hogy kis energia ráfordítással Flasi annyira a top kategória lehetne itt a fórumon, mint amennyire most nem az. Mind a munkáját, mind a stílusát illetően. Én - és még sokan - imádnám és venném a késeit, ha csak fele olyan igényesen állna hozzájuk, mint pl. Sanyi.
Az fix, hogy a modora már változni nem fog, nem mai gyerek, őt így kell elfogadnunk. A munkája...az meg rajta múlik. Mèg nem késö. Örülnénk neki.

 :+1:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #349 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 08:03:20 »
Kuni: Sajnos még csak a kétkorongos köszörűben sem verhetetlen  :(
Beszélgettem valakivel akinek el akarta adni a köszörűt(valamiért meghiúsult az üzlet), állitólag nagyon nagy segitség a kétköves köszörű, de egyedül még nem garancia a jó végeredménye, ugyanakkor kellő kézügyességel egyköves köszörűn is lehet jó borotvát késziteni.
Nekem voltak Flaschner borotváim. Kár, hogy a mester nem veszi komolyabban a munkáját.. :(

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Flaschner
« Válasz #350 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 08:54:04 »
Nem semmi hullámokat keltett Flaschner Kálmán beszéde topikjának álló vizében.

Nekem még nem volt ilyen késem, és még csak a kezemben sem volt, így a munkájáról sem jót, sem rosszat mondani nem tudok.

Amióta megnéztem ezt az interjút, egy dolog visszhangzik bennem a mondanivalójából és ez ki is kívánkozik belőlem.
Méghozzá az, hogy
1) mi ne készítsünk borotvát, illetve,
2) hogy a meglévő borotváinkat se fenjük/élezzük, mert úgysem értünk hozzá!
Mert nem ez a szakmánk, neki pedig igen!   ???
Nekem maradinak tűnik ez a gondolkodás.

Ez részemrő hobbi, kérem szépen, úgyhogy igen, fogok élezni/fenni otthon, ahogy főzni is szoktam hobbi szinten.
(Ajjaj, nincs csakács végzettségem  ;) )

 :sör:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Flaschner
« Válasz #351 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 08:59:09 »

Zozo!

Az ismerős akivel beszélgettél tud egyköves köszörűn szimmetrikus holkerű  full hollow borotvát készíteni ?
Talán nem véletlen, hogy az összes custom készítő egy fix sugarú íven ( tehát nem ellipszis ív) köszörült kést készít.
Mert az a rugós szorító pofa ami egy kétköves köszörűn van nem pótolható kézi erővel.......... sajnos
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #352 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 09:48:36 »

Zozo!

Az ismerős akivel beszélgettél tud egyköves köszörűn szimmetrikus holkerű  full hollow borotvát készíteni ?
Talán nem véletlen, hogy az összes custom készítő egy fix sugarú íven ( tehát nem ellipszis ív) köszörült kést készít.
Mert az a rugós szorító pofa ami egy kétköves köszörűn van nem pótolható kézi erővel.......... sajnos

Szerintem igen, de azért otthon leellenőrzöm. Viszont lelkiismeretesen dolgozik, nem űz csúfot a munkából és főleg a kliensből.
Én elhiszem, hogy nagy sztárnak érzni magát Flashi mester de azt ne felejtsük, hogy neki is van egy főnöke, az pedig a KLIENS!
A belinkelt filmen a munkához való hozzáállása nagyon tetszetta mesternek, sajnos én a valóságban nem ezzel találkoztam.  :(

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Flaschner
« Válasz #353 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 09:58:29 »

Jómagam, egyenlőre borotva köszörülési szakmai-technikai kérdésről beszélek, nem a munkához való hozzáállásról.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #354 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 10:02:18 »

Jómagam, egyenlőre borotva köszörülési szakmai-technikai kérdésről beszélek, nem a munkához való hozzáállásról.

Ha sikerül megint eljussak egy borotvatalira, akkor viszek tőlle munkát és személyesen megállapitjátok, hogy szimmetrikus full hollow vagy nem. Őszintén szólva ez engem eddig "user"-ként nem nagyon érdekelt, inkább az hogy mennyire kellemes a borotva használata.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Flaschner
« Válasz #355 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 10:41:12 »


Lövésem sincs ki az, de ha tényleg tud full hollow-t kézből köszörülni, belaffantok neki......
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #356 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:01:06 »
laffant= nőnek benyalint
belaffant= Benőnek ...

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Flaschner
« Válasz #357 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:24:49 »

 belaffantok neki......


az azt jelenti, hogy feltárod számára a kloákádat és hozzáférést biztosítasz hozzá?  :nemtom:

Fordítva.....
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Flaschner
« Válasz #358 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:37:17 »
Namost ez is megér egy misét, hogy a TV-os Flaschner előadástól eljutottunk kloákabelaffantásig  :fetreng: :jajne:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #359 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 12:30:26 »
Zowada tudom hogy 1 koronggal tolja, Lewis is, Bob Allman is. Egyikük munkáját sem láttam ugyan élőben, de képről láttam elég komoly munkákat mindháromtól.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici