Szerző Téma: Fatip  (Megtekintve 60736 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #135 Dátum: 2019. December 29. - 17:15:44 »
Kétféle slant borotvával bővül a kínálat hamarosan. A fb-ra felrakott fotókból úgy tűnik, hogy a meglévő OC és CC fejeket "slantosították" és csináltak hozzá egy új, csavart mintás nyelet.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #136 Dátum: 2020. Február 01. - 20:06:59 »
Nem kapkodják el a dolgot. Október végén kezdték el belebegtetni Jokerrel, meg Garrinchaval, meg ferdetoronnyal, meg májküldzsekszonnal. Itt van február, a slantek meg még sehol :(

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #137 Dátum: 2020. Február 15. - 16:59:42 »
Pénteken kezdődik a hivatalos értékesítés és az előrendeléseket is akkor kezdik szállítani. Az OC 26,49 Eur, a CC 29,99 Eur, ami sztem egészen jó ár. Az OC verzióból már elfogyott az előrendelésre szánt készlet, sztem a CC-vel is ez lesz a helyzet. Kíváncsi leszek a visszajelzésekre, egyrészt a minőség, másrészt a működés miatt...

https://www.rasoigoodfellas.com/prodotto/fatip-slant-rasoio-di-sicurezza-open-comb-lo-storto-made-in-italy/

https://www.rasoigoodfellas.com/prodotto/fatip-slant-rasoio-di-sicurezza-closed-comb-lo-storto-made-in-italy/

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #138 Dátum: 2020. Február 17. - 09:15:21 »
Van már videó is: https://youtu.be/2kbwKmLaG24

Nem volt igazán meggyőző a teljesítmény, tekintve hogy KAI pengét tett bele, ami az egyik legélesebb cucc a piacon. Kerestem referenciát és pont egy Piccolo-t használt nemrég, szintén KAI pengével, ami úgy tűnt jobban működött nála az új slantnál...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #139 Dátum: 2020. Március 29. - 12:33:21 »
Néhány Lo Stortro Originale fotó... Látszik, hogy a fejet nem sikerült teljesen jól megoldani. A penge éle hullámos, ráadásul szemből nézve a bal oldala rásimul az alaplapra, a jobb oldalán van némi gap. Vélhetően nem csak az enyém ilyen, mert erre külföldi fórumokon is panaszkodnak. Ettől függetlenül szerintem ez egy szép és jó borotva. Jónéhány olasz termékhez hasonlóan az esztétikai érték meghaladja a használati értéket... Két borotválkozás után én továbbra is elégedett vagyok vele. A Merkur 37C-től elmarad, de a Yaqi Slantnál jobb nálam. A CC verziót viszont nem fogom megvenni, bár azt is terveztem...








Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #140 Dátum: 2020. Március 29. - 20:37:44 »
Köszönöm szépen a fotókat! A slantet nézegettem, de ez alapján úgy néz ki, indokolatlan beszerzés lenne (akárcsak az utóbbi néhány). Próbáltad igazgatni a pengét, van játéka ennek is?

A CC (Testina Gentile) szerintem elképesztően jó gyakoribb (1-2 naponkénti) borotválkozáshoz. Éppen a megfelelő mértékben szelídült meg, de vágja a szőrt, mint a... borotva?

Csak a bevonatokkal nem kell próbálkozni a krómon kívül.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #141 Dátum: 2020. Március 29. - 22:07:32 »
Szívesen! Már azt hittem magamat szórakoztatom csak itt a Fatip slant témával  :D

Van játéka a pengének. Netes olasz vélemények alapján próbáltam beállítani. Azt tanácsolták, ha jól értettem (fordító), hogy az alaplappal kell párhuzamosságra törekedni, de ez a topcap tüskéi miatt nem teljesen lehetséges. Beállítom, amennyit enged az alaplaphoz viszonyítva és utána szemre úgy tűnik egyébként, hogy a topcaphoz is passzol ebben a helyzetben.

Sokat vaciláltam melyik legyen. A Yaqi csoportból egy komolynak tűnő olasz fickó azt írta a neten a tesztelés után, hogy az Originale komfortosabb, de többet kell vacakolni a pengével, a Gentile pontosabb a penge betöltésnél, de agresszívabb. Végül azért lett ez az OC, mert jobban tetszett, szerintem jobban néz ki és a 37C miatt amúgy is van már CC slantem.

Tavaly akartam venni egy Special Edition-t tőlük, de szerencsére nem vettem végül meg. Sok rossz visszajelzés van róla a bevonat miatt. Egy króm Gentile csábító, a Grande nyéllel, talán beszerzek egy olyat is, ha kicsit helyreáll a világ rendje  :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #142 Dátum: 2020. Március 30. - 20:19:25 »
A special edition praktikus abból a szempontból, hogy mindkét alaplemezt kipipálod vele. A nyélen még úgy-ahogy tartja is magát a fekete bevonat, az aranyozott alaplemez is... de a top cap botrányos (a garanciálisan kapott pótlásom is).

Már inkább lekapargatnám a maradékát, olyan csíkokban válik le, mint a főtt krumpli héja. Alatta króm, persze - az legfeljebb homályos lesz az olaszoknál, de nem engedi el.

Jó borotva amúgy, meg örök darab, csak hát ez a shabby chicnél több, sajnos.

(És már a Tatarákat sem számozzák, pedig azt még nézegettem fölösleges pénz esetére.)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Fatip
« Válasz #143 Dátum: 2020. Március 30. - 20:54:27 »
Jól néz ki tényleg.
Mennyire alapos és agresszív?
Gillette Tech 1951

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #144 Dátum: 2020. Március 31. - 06:56:39 »
A special edition praktikus abból a szempontból, hogy mindkét alaplemezt kipipálod vele. A nyélen még úgy-ahogy tartja is magát a fekete bevonat, az aranyozott alaplemez is... de a top cap botrányos (a garanciálisan kapott pótlásom is).

Már inkább lekapargatnám a maradékát, olyan csíkokban válik le, mint a főtt krumpli héja. Alatta króm, persze - az legfeljebb homályos lesz az olaszoknál, de nem engedi el.

Jó borotva amúgy, meg örök darab, csak hát ez a shabby chicnél több, sajnos.
Hát igen, engem szerencsére visszatartottak a vélemények és az alábbihoz hasonló elrettentő fotók a vásárlástól. Kár hogy nem tudták ezt megoldani, mert amúgy szép és praktikus szett lenne a két alaplappal. Ha kiadnák egyszerű króm verzióban, akkor simán megvenném...


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #145 Dátum: 2020. Március 31. - 07:28:18 »
Idézetet írta: zenith
Jól néz ki tényleg.
Mennyire alapos és agresszív?
Egyáltalán nem agresszív, kényelmes, kellemes borotva. Nem ajánlanám teljesen kezdőnek, első borotvának, de pár hónapos tapasztalat után gond nélkül használható szerintem. Nem az a borotva, ami egy lehúzásra tükörsimaságot produkál, de a három körrel és némi igazgatással teljesen rendben van az eredmény. Nekem az ilyen karakterű borotvák jobban tetszenek egyébként, mint a nagyon agresszív készülékek. Ahogy én látom használatnál inkább a fésűre kell felfektetni, a nyél majdnem párhuzamos az arccal. Így nincs nagy pengeérzet, ezért kicsit jobban kell nyomni, de irritációt egyáltalán nem okozott nálam. Könnyen el lehet érni vele a problémásabb helyeket is. A méret és a súly nekem tökéletes, a nyél fogása is rendben van, bár kicsit tartottam tőle, hogy csúszós lesz, de nem volt az. Mindennapos borotválkozáshoz nem biztos hogy ideális (mondjuk én úgy gondolom ez az OC borotvákra egyébként is igaz), de minél hosszabb a borosta, annál jobban teljesít.

Aki meg tud barátkozni a pengeigazgatással és a gyártótól sajnos várható kisebb esztétikai és minőségi hibákkal, az 26,5 euroért egy nagyon kellemes borotvát kap, ami szerintem nagyon jól mutat a polcon is.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Fatip
« Válasz #146 Dátum: 2020. Március 31. - 10:50:36 »
A fotón még nem is kopott meg igazán... viszont a csavart nem értem (hacsak nem a hibás bevonat emel ki valamit, ami amúgy nem érezhető).

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #147 Dátum: 2020. Március 31. - 10:59:06 »
Tényleg, azt nem is említettem :D A slantnél is lehet látni a topcap-on halványan a csavar körvonalát, olyan mint néhány vintage borotvánál, csak azok már jópár évtizedet lehúztak, ez meg vadis új. Az olasz fickó a Yaqi csoportból is megemlítette ezt a teszt után. Azt írta hogy az Originale verziónál látható, a Gentile-nél nem. Nem hiszem, hogy eltérnek a topcap-ok, talán csak egyiknél jobban sikerül a kivitelezés, mint a másiknál.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #148 Dátum: 2020. Március 31. - 11:15:13 »
Csináltam fotót, próbáltam úgy belőni, hogy valami látszódjon is rajta... a fekete árnyék alsó felénél látható halványan a körvonal egy része...


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Fatip
« Válasz #149 Dátum: 2020. Április 06. - 14:12:14 »
Egy kicsit tüzetesebben átnéztem a borotvát a harmadik alkalom után és észrevettem, hogy a topcap és az alaplap az egyik állásban jobban illeszkedik egymáshoz. Az alaplap alján lévő márkajelzés, illetve a fedlap egyik stiftjén lévő minimális, csak érintéssel érzékelhető felületi hiba segít a beállításban. A felületi hibás stiftnek nem közvetlen a márkajelzés mellett kell lenni, hanem a túlsó oldalon... Bár lehet hogy ez a rutin műve is, de az így összerakott borotvával a negyedik és ötödik borotválkozás tökéletesre sikerült, sőt mintha a pengén is kevesebbet kellene állítgatni az összerakásnál... Szóval összeszoktunk, megszerettem... lehet hogy mégis megveszem később a CC slant verziót is  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici