Szerző Téma: Weishi borotvák  (Megtekintve 17853 alkalommal)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #15 Dátum: 2012. Március 22. - 12:28:58 »
Újabb helyzetjelentés:
Ma reggel ismét weishit használtam, részletek a napi borotválkozós topicban. Ugyanazokat a cuccokat használtam, mint amit múltkor, az eredmény egy fokkal jobb lett. Igen, kicsit másképp kell tartani a mühle 89-hez képest, kicsit meredekebben. Azt hiszem megvan a "sweet point" ahogy a b&b review-kban olvasható, az arcon mindenképp, a nyakon is jobb lett, de még nem tökéletes, de itt is egy fokkal jobb lett, mint az előzőben volt.

Érdekesség, hogy úgy látom, mantic bácsi is ezt használja ebben az oktató videójában:
http://www.youtube.com/watch?v=-qSIP6uQ3EI

Továbbá geofatboy is kipróbálja ezt, kicsit más stílusban, mint a fenti úriember.
http://www.youtube.com/watch?v=MF3E9_a-N2Q

Mindkettő megnézve szerintem manticnak elefántbőre lehet, de ezt is überli a brutál csapkodó, tépkedőnek tűnő rinocéroszbőrű geofatboy.

Tovább folytatom a weishivel való kísérletezést, mivel a teljes borotválkozás gyengéd és nagyon jó érzés utána, mivel abszolút zéró az irritáció, valamint az optimális pont megtalálására nevel -a mühle működési tartománya jóval tágabb és hozzá képest jóval agresszívebb is, ha ügyetlen vagy türelmetlen vagyok, akkor meg tud büntetni- de jelenleg úgy érzem, hogy azt a tökéletes simaságot, amit a mühle tud nyújtani azt talán soha nem fogom elérni vele.
Bár ki tudja ? :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #16 Dátum: 2012. Március 29. - 10:40:13 »
Üfv mindenkinek!
A héten a második alkalommal volt használva a weishi. Az előző az sajnos nem volt jó, de azt muszáj tudni, hogy egy victoria bechhofenes nagy daxert hsználtam, nem otthon, hanem idegen helyen (nem tudom, hogy a víz az mennyire szólhatott bele a habképzésbe)

A lényeg: az előző alkalommal valahogy nem tudtam olyan habot csinálni az arcomon, mint amilyet szoktam, a nyakamon kicsit jobban odanyomtam a wieshit a kék gillettel ráadásul nekimentm én már minden irányból. Ennek ellenére nem lett teljesen BBS: a nyakamon maradt, ha visszafelé húztam a kezem éreztem, meg egy kis irritációt is kaptam ajándékba.

Ma ellenben finom lett, a victoria borzzal. Jól siklott, gyors volt. A nyakon ma megpróbáltam tartani a tervemet és nem RTG-vel próbálkoztam, hanem wtg/xtg/atg-re figyeltem, hogy a tényleges szőrnövésnek feleljenek meg. A végén úgy éreztem, hogy IGEN, ma végre a nyak is BBS lesz visszafelé is (merthogy az arc az általában igen) de mire minden felkent dolog felszívódott, rájöttem, hogy jobb lett, mint az ezt megelőző beretválkozás, de lényegesen nem.

Még mindig a növekedési irány megtalálásával kell foglalkozzak, szerintem ez lesz a végső siker (ha lesz egyáltalán) kulcsa. Érdekes a malom 89-cel nincs ilyen probléma, az levág mindent, ahogy odateszem, a működési szöge is tágabb.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #17 Dátum: 2012. Március 31. - 23:17:42 »
A hajónaplónak:
Ma reggel a késes borotválkozás (egy wtg befejezett kör) a weishit használtam. Teljesen jó lett, de nem jobb, mint az utolsó, csak egy icipici irritációval, ami betudható vagy a késnek, vagy a gillette platinumnak. Igaz, hogy csak harmadjára használtam, de azt vettem észre, hogy a bevonatos pengék nekem kb. a harmadik alkalomtól irritációt okoznak, a negyedikre meg masszívan, úgyhogy a legközelebb új penge lesz benne.

Érdekes, hogy a harmadik kör végén most is az hittem, hogy BBS lett a nyak, ahogy tapogattam... De mire felszívódott minden kence, éreztem, hogy visszafelé van egy kis sörte még.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #18 Dátum: 2012. Április 02. - 10:22:54 »
Ma reggel újra weishi.
Elkövettem azt a hibát, amitől kezdő kollégáimat óvtam: először összeszokás egy kombóval és onnantól fogva csak egy paramétert, dolgot szabad változtatni, hogy tudja mi a hatása a változásnak. Hogy mik a paraméterek? Számomra a borotválkozási helyszínétől kezdve (vízkeménység, ugye) a habosítás módján át egészen az alkalmazott AS/ASB kombóig.

Szóval ma "csak" a pamacsot (egy nagy victoria daxer lett) a habosítás módja (ma tálban történt) florena krém (maradt) weishi borotva (ez is maradt) m-man pengével (ez is változott) 3 kör (maradt) A végén hideg víz, 4711 és cadeavera volt.

Már menet közben éreztem, hogy serceg, kapar, mintha nem síkosítana kellőképp a krém... A hideg vízkor már éreztem, hogy lesz irritáció, majd az AS/ASB felvitelekor "nyugtáztam", hogy igen van, ha nem is hatalmas, de van.

Szóval a mait elszabtam, legközelebb okosabb leszek. Ja, simaságra, megint jobb lett egy fokkal a nyakam :)


A hajónaplónak:
Ma reggel a késes borotválkozás (egy wtg befejezett kör) a weishit használtam. Teljesen jó lett, de nem jobb, mint az utolsó, csak egy icipici irritációval, ami betudható vagy a késnek, vagy a gillette platinumnak. Igaz, hogy csak harmadjára használtam, de azt vettem észre, hogy a bevonatos pengék nekem kb. a harmadik alkalomtól irritációt okoznak, a negyedikre meg masszívan, úgyhogy a legközelebb új penge lesz benne.

Érdekes, hogy a harmadik kör végén most is az hittem, hogy BBS lett a nyak, ahogy tapogattam... De mire felszívódott minden kence, éreztem, hogy visszafelé van egy kis sörte még.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #19 Dátum: 2012. Április 11. - 19:57:39 »
Ma reggel a Qttyyy-tól kapott gunmetal weishivel kezdtem a napot, egy alapos zuhany után. Figyeltem rá, hogy lehetőleg minden ugyan úgy történjen, ahogy eddig a weishi hónapban. Így is történt: pamacs, krém, habosítás, penge, minden stimmelt, kivéve ugye, hogy a saját (9306-C fém weishi) helyett a Qttyyy-tól kölcsön kapottal (gunmetal, 9306-F asszem) mentem a szokásos 3,5 kört.

Mielőtt nekikezdtem, összehasonlítottam a két borotvát, pengéstől. Észrevehető különbség nem volt, úgyhogy kiadtam magamnak a start parancsot. Menet közben nagyon hasonló érzése volt, mint a sajáttal, ellenben a 3. kör után, amikor már csak a nyakamat próbálom kiborotválni, akkor kezdtem érezni (tapintani) a diffit.

Ez a gunmetal, hasonlóan gyengéd, mint a saját, de nem olyan alapos. Weishikkel kapcsolatosan furcsa leírni, hogy alapos, de talán ez a jó szó rá. AS és ASB után szőr irányba húzva a kezem megfelelő, ellentétesen viszont érezhető volt a megmaradt szőr. Ez persze nem látszik, csak érezhető.

A saját borotvával az arcomon többször tudtam BBS-t elérni (nem mindig, ez igaz) a nyakamon egyszer sem, de ott is a DFS és a CCS között volt mindig.
A gunmetallal a CCS és SAS között volt arcon, nyakon egyaránt.

Konklúzió: a kínai acélipar eme két remeke véleményem szerint különbözik. Nem nagyon, de épp eléggé ahhoz, hogy a végeredmény kategorikusan azonosítható és hozzárendelhető legyen a megfelelő borotvákhoz. Arra is gondoltam, hogy talán ezt nem tartottam a megfelelő szögben... hát nem tudom. Majd' egy hónapja szinte kizárólag a saját weishimet használom, szerintem ráéreztem a működési pontjára, így a különbséget a borotvák közötti eltérésnek tudom be.

Így már érthető a B&B weishikkel kapcsolatos fórumjaiban olvasható vélemények, hogy valakinek szinte alig szedi le a borostát, valaki pedig tökéletes BBS-re borotválkozik vele. Nyilván az ottani userek tapasztalatai is széles skálán mozognak -gyak: totál kezdőtől a 10 éve DE-t használóig- és ez is okozhat "némi" torzulást, de alapvetőn szerintem gyártásbéli szórás van.

Ja, biztosan sokan ismeritek a fenti rövidítéseket (én is 1-2 hete találtam a B&B) de talán nem mindenki, ezért leírom, mert szerintem elég jól megkülönbözteti a "borotválkozási élményt"  ;D

BBS: baby butt smooth - babapopsi, oda-vissza
DFS: damn fine shave - "átkozott" jó borotválkozás, egy-két helyen talán érezhető borosta
CCS: close, comfortable shave - jó borotválkozás, visszafelé több helyen is érezhető borosta
SAS: socially acceptable shave - szemlélőnek úgy tűnik, hogy megborotválkoztál, de te érzed, hogy messze vagy tőle :)

A fordítás saját szöveg, angolosok, ha nagyon gáz, javítsátok; én így értelmezem őket.



Ma reggel újra weishi.
Elkövettem azt a hibát, amitől kezdő kollégáimat óvtam: először összeszokás egy kombóval és onnantól fogva csak egy paramétert, dolgot szabad változtatni, hogy tudja mi a hatása a változásnak. Hogy mik a paraméterek? Számomra a borotválkozási helyszínétől kezdve (vízkeménység, ugye) a habosítás módján át egészen az alkalmazott AS/ASB kombóig.

Szóval ma "csak" a pamacsot (egy nagy victoria daxer lett) a habosítás módja (ma tálban történt) florena krém (maradt) weishi borotva (ez is maradt) m-man pengével (ez is változott) 3 kör (maradt) A végén hideg víz, 4711 és cadeavera volt.

Már menet közben éreztem, hogy serceg, kapar, mintha nem síkosítana kellőképp a krém... A hideg vízkor már éreztem, hogy lesz irritáció, majd az AS/ASB felvitelekor "nyugtáztam", hogy igen van, ha nem is hatalmas, de van.

Szóval a mait elszabtam, legközelebb okosabb leszek. Ja, simaságra, megint jobb lett egy fokkal a nyakam :)



Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #20 Dátum: 2012. Április 11. - 20:18:25 »
Yoee,

9306-C-re nekem pont a gunmetal-t dobja a bay, neked melyik színű van, tudnál róla fényképet dobni?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=9306-C+weishi&_sacat=See-All-Categories

Kösz!

SicTr

Ma reggel a Qttyyy-tól kapott gunmetal weishivel kezdtem a napot, egy alapos zuhany után. Figyeltem rá, hogy lehetőleg minden ugyan úgy történjen, ahogy eddig a weishi hónapban. Így is történt: pamacs, krém, habosítás, penge, minden stimmelt, kivéve ugye, hogy a saját (9306-C fém weishi) helyett a Qttyyy-tól kölcsön kapottal (gunmetal, 9306-F asszem) mentem a szokásos 3,5 kört.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #21 Dátum: 2012. Április 11. - 23:21:46 »
Hi Tranyó!

Sajnos nem tudok, nem otthon vagyok. Nekem a krómszínű verzió van. Van egy alumínium verzió is, de úgy emlékszem, annak a típusjele 2003M. Talán.
De amint tudok, fotózok.

ápdét:
Itt vettem, lacruise-től:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=915.0

Yoee,

9306-C-re nekem pont a gunmetal-t dobja a bay, neked melyik színű van, tudnál róla fényképet dobni?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=9306-C+weishi&_sacat=See-All-Categories

Kösz!

SicTr


Szerk: Link javítva (mry)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Április 12. - 09:32:27 írta mry314 »

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #22 Dátum: 2012. Április 13. - 11:14:14 »
BRÉKING!

A nagy weishi "tartós" teszt a következő fázisba lépett.
Szóval ma a szokásos előkészület és anyaghasználat volt, de ismét a saját weishimmel egy @1 bic pengével próbálkoztam. wtg/xtg/atg.
Kellemes, komfortos volt. A nyakamon persze maradt egy kevés, szőrrel szemben húzva. Eszembe jutott a j-hook, gondoltam kipróbálom. Érezhetően fejlődött a technikám mióta legutoljára csináltam, mivel ezt most elég jól sikerült: könnyed és laza volt. Oldalaként kb 5 mozdulat volt a nyakon és jött az áttörés (két okból is)

1. szinte teljesen sima lett. Az ASB felszívódása után is ugyanaz az érzés, mint az arcon (most ott sem volt bbs) azaz -leírom- DFS.
2. a weishi nem agresszív borotva, de a j-horgok után oldalaként lett 3-4 pontvérzés... Ilyen még nem történt velem a weishivel. A legérdekesebb az volt, hogy nem is éreztem, hogy probléma lehet, tényleg lazán, lágyan csináltam, egyszerűen csak "megjelentek"

Eddigi legjobb weishis borotválkozásom volt.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Weishi borotvák
« Válasz #23 Dátum: 2012. Október 14. - 19:49:26 »
A kínai Weishi vagy ming shi t hun lehetne beszerezni? Tippjijje valakinek? ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Weishi borotvák
« Válasz #24 Dátum: 2012. Október 14. - 20:03:19 »
Személy szerint a fegyver fekete vagy mifene színű tetszik. Kár érte pedig bejártam a hülye piacot borotváért. csak valami ha jól emlékszem török beretva volt valami yoima vagy mi fene. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #25 Dátum: 2012. Október 14. - 20:08:30 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #26 Dátum: 2012. Október 14. - 20:14:23 »
Qttyy éltársnak van egy gunmetal weishije, nekem meg egy ezüst színű. A két borotva, annak ellenére, hogy típusszámuk ugyanaz és csak a színükben lenne szabad különbözniük, nem ugyanazt a végeredményt adta. A gunmetallal sokkal nehezebb volt a bbs elérése, mígy a sajáttal azért sikerült néha-néha.

http://borotvafórum.hu/index.php?action=search2


Személy szerint a fegyver fekete vagy mifene színű tetszik. Kár érte pedig bejártam a hülye piacot borotváért. csak valami ha jól emlékszem török beretva volt valami yoima vagy mi fene. ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #27 Dátum: 2012. Október 14. - 20:21:49 »
Lehet hogy azért, mert a Weishi-nél leképezték az eredeti Gillette Super Speed Blue Tip - Flare Tip - Red Tip, azaz kék, "sima", piros végű harapóssági sorrendet a színekben? Gunmetal - Szatén - Króm?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Weishi borotvák
« Válasz #28 Dátum: 2012. Október 14. - 20:36:21 »
Hát nem tudom. Erre nem gondoltam. Amit tőled vettem az flare tip volt, ugye? Annak az eredménye, harapóssága nekem kb az én fényes króm wieshimmel van pariban. Az építési minősége persze veri a kínai csodáét :) Nekem súlyban is nehezebbnek tűnt az SS, bár ezt ennek nem néztem utána, lehet, csak bebeszéltem magamnak.

Megnézni és összehasonlítani már nem tudom, mivel elindítottam egy barátomat a hagyományos borotválkozás útján -ezelőtt kb havonta, másfél havonta borotválkozott, jelenleg hetente 2-3 szor :) - szóval és eladtam neki az SS-t, mivel az édesapja astrája vagy slim twistje nem volt a működés csúcsán.

Lehet hogy azért, mert a Weishi-nél leképezték az eredeti Gillette Super Speed Blue Tip - Flare Tip - Red Tip, azaz kék, "sima", piros végű harapóssági sorrendet a színekben? Gunmetal - Szatén - Króm?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Weishi borotvák
« Válasz #29 Dátum: 2012. Október 14. - 21:11:04 »
Tőlem? Lehet. Nekem flare tip volt, igen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici