Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Borotvakésekről általában

(1/241) > >>

fonthunter (†2014):
Ide lehet írni és társalogni a késes borotválkozás borotvakéseiről ami fontos, de az itteni topikokba nem sorolható vagy általánosabb téma.

fonthunter (†2014):
Sokunk kedvence az úgynevezett shoulderless azaz merevítő váll nélküli késforma. Némelyikük olyan kevéssé tér el a másikuk gyártójának termékétől, hogy szinte egyformák. Persze azért az acél minőségében, a kivitelben még így is lehetnek eltérések. Az alábbi két ilyen kés például a Wacker és a Revisor. Mikor rákérdeztem, H. Wacker úr hevesen tiltakozott és állította, hogy az ő jubileumi kését garantáltan ő készíti szőröstűl bőröstűl. A Revisort készítő Günter Kronenberg valószínűleg ugyanígy tett volna, ha megkérdezem. Ez valószínüleg igaz is, mivel egyik borotva sem a legalsóbb minőségi kategóriába tartozik.
Az meg valószínűleg gonosz solingeni álhír, hogy egyesek ott készen vesznek pengéket és miután finiselik, felöltöztetik ezeket, rányomják a saját beütőjüket.  :crazy:



mry314:
Fonti, jó ezt tudni!

Remélhetőleg Te tájékozottabb vagy, mint én, ezért a kérdés adja magát:

Vajon a Rudi Bá' által készített késem, ami szintén shoulderless, saját gyártás-é?
Amikor Fehérváron beszélgettem Flasi Mesterrel, ő azt mondta, hogy Rudi Bá' a félkész pengéket a Henckelstől veszi. Azt viszont nem tudom, hogy ez csak a "hagyományos" pengeformákra igaz-e, vagy ez a shoulderless is lehet pl. tőlük! Megmondom őszintén, én Henckelsből még nem láttam váll nélküli darabot... (Igaz, mostanában kicsit kevesebb időm van kutakodni a kések után... :()

fonthunter (†2014):
Imi, egy ügyes mester akár dupla shoulderesből is köszörül váll nélkülit. Ma már minden elképzelhető, még a nagyobb beruházást követelő aranyozás felvitele is kiadható bérmunkába...

mry314:
Az oké, hogy át lehet köszörülni, a kérdés még mindig az, hogy vajh' ez is a Henckelstől vásárolt blankból van-é?
Így jobban megnézve vlaszeg igen, csak gondoltam, hátha Neked vannak közelebbi infóid...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése