Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 160974 alkalommal)

Nem elérhető Wobgti

• Új tag
  • *
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1185 Dátum: 2021. November 17. - 18:33:35 »
Rendben, köszönöm a segítséget.
A 4 kés között van valami különbség amit figyelnem kell mivel első késem lenne!?
Vagy ugyanaz mind a négy? Annyit láttam, hogy valamelyiknél ott van ,hogy full hollow. Az mit jelent?

Köszönöm.

Nem elérhető Rotbart

• Moderátor
  • Törzstag
« Válasz #1186 Dátum: 2021. November 18. - 14:28:05 »
Itt megtalálod (a második képen ott az összes köszörülési mód): https://barbershopradar.com/straight-razor-shaving/selecting-your-first-straight-razor

Nem elérhető Wobgti

• Új tag
  • *
« Válasz #1187 Dátum: 2021. November 19. - 22:34:20 »
Köszönöm.  Ma vettem is két kést. Igaz nem ezek közül. Egy gyönyörű Zwilling-et és egy régi magyar kést. Most jön a következő lépcső, az élezés. És azután valami bőrszíjat venni... nem egyszerű. :)

Itt megtalálod (a második képen ott az összes köszörülési mód): https://barbershopradar.com/straight-razor-shaving/selecting-your-first-straight-razor

Nem elérhető ZOZO

• Törzstag
« Válasz #1188 Dátum: 2021. November 20. - 03:12:12 »
Köszönöm.  Ma vettem is két kést. Igaz nem ezek közül. Egy gyönyörű Zwilling-et és egy régi magyar kést. Most jön a következő lépcső, az élezés. És azután valami bőrszíjat venni... nem egyszerű. :)

A Zwilling nem volt rosz választás! Nem mondom, hogy a legjobb Solingeni márka, de talán a legstabilabb minőségben. Az általad belinkelt 4 angolról nem akarnálak lebeszélni, de annyiért már hasonló állapotú japán kést is kapsz(nyugati köszörűlésűt)

Nem elérhető Wobgti

• Új tag
  • *
« Válasz #1189 Dátum: 2021. November 20. - 14:17:47 »

Ma vettem még egy Zwilling-et. :) Nem tudtam otthagyni.
Még egy szép Friodur-t szeretnék venni a másik két Zwilling mellé. 
Miért melyik a legjobb a Solingeni márka?

Angolokat azért engedtem el, mert a posta+vám miatt nagyon sok lett volna.

Nem elérhető Forri

• Törzstag
« Válasz #1190 Dátum: 2021. November 23. - 08:25:35 »
Javaslom először próbáld ki, hogy megfelel-e neked ez a borotválkozási mód, de méginkább az él karbantartással járó nehézségek.
Vékony és ritkább borostájúak előnyben vannak ennél a műfajnál, annyi bizonyos. :)
(szerintem)

Nem elérhető Wobgti

• Új tag
  • *
« Válasz #1191 Dátum: 2021. November 23. - 18:50:15 »
Pénteken viszem a késeket Bowapexhez élezésre. Vettem egy Varga Zoli féle fenőbőrt is. Az élkarbantartással kapcsolatban Gregg nagyon sokat segített. Biztos sok mindent az elején elcseszek, de bizakodok. Remélem menni fog.

Nagyon régóta használok DE illetve SE borotvát. Abból is inkább a nyitott és aggresszív irány jött be.

Sajnos nekem inkább vastag és sűrű a borostám.  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici