Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Borotvakésekről általában

<< < (2/241) > >>

fonthunter (†2014):
Ezt csak Flasi tudná tutira megválaszolni, de úgy gondolom én is, hogy ezt Rudi 'Bá is vállalja és elismeri, hogy a nyers késeket a Dovotól vagy a Henckelstől szerezte be alapanyagként.

Salmo:


Mivel ez a topik elég kötetlen ezért ide írom, sem nem technika, sem nem konkrét kés.....

Arcbőr, és szőr típusok vs. késtípusok, formák, keresztmetszetek

Várnák tapasztalatokat ezzel összefüggésben  :borotva:

A sajátom : kezdem ott, hogy elég erős a borotválandó szőr az arcomon. Amikor elkezdtem a késes borotválkozást, lett egy olyan elképzelésem - utólag helytelenül - hogy egy full hollow ground-os ( nem kezdjük el használni a teljesen konkáv kifejezést ???? ) penge biztosan jobb, mert bár az élszöget nem befolyásolja az élszalagot igen. Aztán jöttek ilyen típusú kések, és bizony igen kellemtelen borotválkozási élményt adtak. Olyan érzésem volt, mintha a penge beremegne az arcomon, sőt ezt talán nemcsak képzeltem, hanem meg is vágtam magam néha.  Az első half hollow ground-os ( félig konkáv) késem a monopol volt, amiből rögtön szerelem lett, mert olyan minőségű borotválkozást addig semmivel sem tudtam elérni. Egy Henckels zwilling személyében lehetőségem lett near wedge ( ék közeli ) kést próbálni, mivel bejönni látszik, így mostanában tudatosan kezdtem el vadászni ilyenekre.... is.

Egy SRP-s fenő mágus írta a saját oldalán a kés típusokról, ami egyébként összecseng a saját tapasztalataimmal:

-Makacs, vagy kitartó szerelemnek nevezi a teljesen konkáv pengéket. Ezek eléggé flexibilisek borotválkozás közben, és emiatt  kevésbé elnézőek a rossz borotválkozó technikával szemben. Ennek eredményeképpen, ha a technika rossz, a borotválkozás élménye is rossz lesz. Előnye - már ha ez előny - ki kényszeríti, hogy gyorsan javítsd a technikádat. A hátránya viszont az, hogy késes borotválkozást ezzel, a fentiek miatt szerinte nem a legjobb kezdeni.

-Dédelgetős: a félig konkáv borotvák.  Az él nem rugalmas borotválkozás közben. A kemény, vastagabb él miatt könnyebb a borotválkozás akkor is, ha a technikád nem jó. A potenciális hátránya azonban az, hogy nem kényszerít arra, hogy javítsd a borotválkozási technikádat, így a fejlődésed stagnál.

A fentiek összefüggésében lehet, hogy vissza térek egyszer a teljesen konkáv kés típushoz. Az igazság az, hogy jelenleg élvezem azt a kényelmes helyzetet, hogy mindenféle vágás, pontvérzés, irritáció nélkül tudok egymás után több kellemes borotválkozást abszolválni.  De csiszolom még a technikám, és érzem, egyszer újra elő kerülnek, az ilyen szempontból kihívást jelentő késeim is....


trutta fario

jenessanyi:
Ezt pontosan ki írta? Nagyon érdekelne, mert az SRP-n szinte minden topicban pont a fordítottját írják :)

Salmo:


A holli4's straight razor page-en találtam a gyik ben, és pont azért maradt meg bennem, mert a saját tapasztalatom is ez volt....

No de mond ám a tiedet Sanyi  ;)  ;)  :borz1:

Salmo

mry314:
Salmo,

Valszeg az erős szőrzet okozza ezt az élményt. A konkáv kések valóban belebeghetnek, viszont nekem van egy 6/8-os EDACO-m, ami gyakorlatilag mai napig a kedvenc borotvám, ami szintén konkáv, viszont "lelke" van... No, az sosem produkálta ezt a belebegést. Valszeg a lélek rész hivatott a jelenséget megszüntetni. ;D

(Hogy mire is gondolok, itt Wall-nak írják, de egy régebbi képen "Seele"-ként volt megnevezve, innen jött, hogy lelke van.)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése