Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 209872 alkalommal)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #930 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 08:57:41 »
Egyébként az alapvető koncepció azon alapult, hogy individuum legyen a borotvakés, ne legyen senki másnak ilyen a föld kerekén. Persze lehetne akkor mondani, hogy "vannak mások, akik ezzel foglalkoznak, nézz utána"...
No én utána néztem, az egyedi megrendeléseknél egyetlen tétel kb. a fizetésem 4x-esét teszi ki. Megjegyezném, hogy átlagon felüli a fizetésem. ;) Tehát nem sajnálom rá a pénzt. De azért nem akarom nyomorba dönteni sem magam amiatt, mert vettem egy borotvát. :D
Van amúgy olyan, aki foglalkozik borotvakés fenésével? Mármint odaadom, megélezi pengére, aztán elkér xy forintot? Ha van erről topic, pls meg tudnátok mondani, hol nézzem?

Előre is köszönöm!

Ren

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #931 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:11:20 »
Vannak itt néhányan, akik éleznek késeket, de egy alkalmatlan, borotvakésnek látszó tárgyat senki nem fog elvállalni, ezt biztosra állíthatom, hacsak nem kaladvágyból mégis.
Egy borotvakést a formáján kívül néhány apró dolog kûlönbôzteti meg atöbbi késtől. Ha ezek ismerete nincs meg a gyártónál, a legjobb akarat ellenére sem lesz használható darabod.
Amúgy 300-400 dollár környékén már vannak egydi darabok, sőt, itthoni készítők is vannak, nem kell az USA-ból rendelned. Ha átlagon felüli a fizud, akkor ez a pénz nem lehet a 4x-ese  ;)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #932 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:18:27 »
Hi,

Amúgy pont most akartam írni, hogy ok...kissé túloztam így hirtelen temperamentumomban az árakat illetően, de most megnéztem egy laza árat, 177.000 - !!!!!!!! - egy egyedi borotva, ha kintről rendelem. Ha nem is ez a teljes fizetésem...de számítógépre nem költenék ennyit, pedig rendszergazda vagyok, ebben pedig én vagyok otthon. Ez még mindig nem fukarság, inkább realitás.
Majd ha készen van ez a művelet, beszámolok a dolgokról. :)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #933 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:21:14 »
Én csak azt nem értem, hogy ha soha nem próbáltad a borotvakést, nem is tudod, bejön-e a dolog, a kés folyamatos karbantartásában sincs tapasztalatod, akkor miért szeretnél X összegért egyből egyedit venni?
Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor valaki jogsi nélkül venni szeretne egy csúcsra tuningolt Hayabusát. (amit Béla készít a sufniban).
(szerintem)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #934 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:24:24 »
400 dollár az kicsivel több, mint 100.000 Ft. Van itthon is készítő, és olyan kést csinál neked, hogy mind a 20 ujjadat megnyalod a gyönyörtől. Most kiadasz pár 10.000 Ft-ot valami használhatatlanra, aztán megrendled a jót. Úgyis ez lesz. Nem kell elfogadni azokat a tanácsokat, amiket itt ítunk neked, de láttunk már ilyet, nem te vagy az első, aki ilyen utakat akar járni. De nem fog menni. Pontosabban, nagyon alacsony eséllyel jössz ki belőle jól. Én szóltam.
Jobb volna előbb egy 10.000 Ft-os nem egyedi kést venned, megtanulni használni. Hátha nem is jön be neked, mint ahogyan többeknek nem jött be.
Amúgy meg, ha sajnálod rá a pénzt, akkor miert akarsz egyedit? Most mondjam azt, hogy én is keresek egy Legújabb, legnagyobb iMac-et, és bízzalak megtéged, mint hozzáértőt, hogy dobj össze nekem egyet, de még tuning is legyen benne, de maximum 70.000 Ft-ot vagyok hajlandó adni érte.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #935 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:28:47 »
Helló!

Bocsánat, hogy közbeszólok.

Nekem úgy tűnik Renwargner, hogy Te ezzel az ismerősöddel szeretnéd elkészíttetni a borotvakést, amely mindkettőtöknek jó üzlet. Neked is, mert lesz egy egyedi késed, meg neki is, mert általa ezidáig nem ismert területre kanyarodhat.

Ha így van, szerintem oké a dolog, végül is, ha már késeket készít nem lehet kutyaütő - megmondom őszíintén nem kerestem rá a munkáira, mert a kések egyáltalán nem izgatnak, nem tudom megítélni egy kép alapján, hogy a kés jó-e vagy sem, illetve azt sem, hogy szép-e vagy sem. Ez utóbbi egyébként is izlés dolga.

Ebben az esetben kísérleteznetek kell, mert azért másabb egy borotvakést kovácsolni, mint egy kést. Edzeni, élezni, stb... mindenben másabb.

De rákanyarodva, ha elkészül a penge, szerintem itt is lesz olyan, aki a szakmai kíváncsiság végett is segít Nektek élt tenni rá - olyan, aki ebben profi, tehát nem én.  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #936 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:32:30 »
Sajnos így vagyok beállítva. Erős ellenzője vagyok a tömegcikkeknek, popularitásnak, sablongyártmányoknak. Nagyjából ezért. :)
Árban azért nem mondanám, hogy fedi a valóságot az, amit leírtál, az ára nagyjából annyira fog kijönni, mintha vennék egy enyhén használt borotvakést (az áraknak azért már utána jártam...:) ). Akkor gondolnám, hogy igaz, amit mondasz, ha valóban megrendelnék egy 177.000 forintos borotvakést így azonnal.
Hogy miért akarok így borotvát, amikor nem is tudhatom, bejön-e a dolog, stb-stb-stb? Esztétikai, illetve egészségügyi megfontolásból. :)
A bőröm hajlamos a kipattogzásra, a borotvabetegség (amikor a biztonsági borotva pengéi közé beszorul szőr/bőrdarab, amit nem veszel észre, az ott pihenget magának, legközelebb ha pedig borotválkozol, egy tonna bacit juttatsz a bőrödbe, ami annyira nem jó buli azért) pedig tönkreteszi az arcom. A szőrtüszőgyulladás is a múlté lehet így szerencsére, amire szintén sajnos hajlamos vagyok. Az arc sokkal egészségesebb, nem csak emiatt, hanem mert az elhalt hámréteget is totálisan lehozza.
Igen, nincs még benne tapasztalatom, ám lelkesnek gondolom magam. Nagyon sok videót végigtanulmányoztam ennek a borotválkozásmódnak a szabályairól, hogy kell, hogyan nem szabad, mire kell figyelni. Ugyan nem vagyok kovács, és nem foglalkozok vele olyan régen, mint Ti...de azt hiszem, nem vagyok szellemi fogyatékos, hogy ne rázódjak bele hamar. :)
Egyébként igen, nagyjából én is úgy vagyok vele, hogy kísérletezni kell. Megfogadom és elemzem a tanácsokat, és abban is biztos vagyok, hogy nem ez lesz az utolsó borotvakésem. Tudjátok én úgy vagyok összerakva, hogy ha ránézek valamire, aztán azonnal érzem, hogy "KELL", akkor az "KELL". Nem azért, mert elhamarkodott vagyok. Azért, mert hallgatok az ösztöneimre. Aztán ha utána jártam, és a "KELL" érzés még mindig megvan, az ösztöneim helyesen működtek.
Tényleg rohadt sok videót végignéztem, és ha van olyan tag, aki egy rohadt kerámiakéssel borotválkozik youtube-on, akkor ne b*ssza már meg az isten, hogy ha csináltatok egy borotvakést, kiéleztetem, törődök vele, ráadásul minőségi anyagból van, akkor ne tudjak vele borotválkozni...:D :D :D :D :D

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #937 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:36:59 »
Lelkesedés visz előre minket is (engem legalábbis)!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #938 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:41:17 »
Kívánom hogy váljon be a borotva és a késes borotválkozás egyaránt! Csak a jó szándék szól belőlünk hidd el.
(szerintem)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #939 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 09:42:38 »
Én is így gondolom. :)

Ne értsétek félre, nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Utána néztem amúgy elég rendesen Thiele Ádámnak, az, hogy kölyökkora óta kés- illetve fegyverkovács, már mind valamit. Nekem ez alapjáraton nem lenne elég. Viszont az, hogy a BME Anyagtudomány- és Technológia Tanszékének egyik adjunktusa, illetve nem mellesleg doktor is, így talán csak tud valamit a vasmegmunkálás közben keletkező anyagszerkezeti hibákról...is. :D Ami design-t küldtem neki - amit saját kézzel rajzoltam - azonnal kijavította, színtisztán szakmai, illetve anyagismereti okokból kifolyólag. Elmondta, mit és hogyan kell módosítani, hogy ne törjön az anyag, hanem rugalmas, időtálló legyen.
Igen, lehet, nincs annyi tapasztalata...még. De két kést már készített. :) Ha pedig sz*r lenne, nem hiszem, hogy lenne képe kirakni az oldalára...mármint ha használhatatlan vacak lenne.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #940 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 10:13:17 »
Én most okvetlenkedek.

Pár dolog számomra megmagyarázásra szorul.

pl. Mint informatikus, a populáris tömegcikk gyártás ellenzője? Hogy érted? Az informatika a jelenleg egyik legpopulárisabb tömegcikk gyár, hardweare és softweare téren. S mindegy mely ágát nézzük. Elég csak a híradástechnika, vagy a " I " piac felé tekinteni.

Nem bántotta senki a mérnök urat, (  teszem hozzá ismerem, s a munkáit elismeréssel szokom nézegetni ), csak azt mondtuk, találsz itt BOROTVAKÉS tekintetében gyakorlott, igen ügyes, elismert gyártót is.

Tőlem annyit költesz egy nem ismert tárgyra amit akarsz. De itt a kollégák a te érdekedben hőzöngöttek.

Ahogy a mondás is tartja: Érted haragszunk, nem ellened!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #941 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 11:04:34 »
Nyugodtan okvetlenkedj. :) Ezért vagyunk emberek. :)

Igen, az informatika népszerű dolog. Azért lettem informatikus, mert ebben van a pénz. Ennek ellenére én úgy fogalmazok, hogy "technokrata vagyok, megkötésekkel". Nagyon sok konteót, tényt ismerek a modern világunkról, éppen ezért tudom, hogy az individuumot megpróbálják kiirtani, hogy egy bólogatós, műszerfalra szerelhető plüsskutyus legyél, akinek nincs véleménye, csak elfogadod, amit eléd raknak. Hogy ezt elérjék, a legjobb módszer az, hogy megszereted a saját börtönödet; facebook, TV, vicceskedő, műhírekkel teli blogok, stb. Sajnos ezzel kapcsolatban áll a technológia, aminek a fejlődését lehetetlen elkerülni; a kormányok, a föld népessége biztosította ezt önmaga részére. Kikerülhetetlen. Ám lehet törekedni arra, hogy mentesülj a lehető legjobban a mindent megfigyelő rendszerek alól.  Nekem több, mint 17 éve nincs TV-m, nem követem a médiát, nem értesülök a "hírekről", nem foglalkozom a "világ bajaival".
Azért vagyok informatikus, mert meg akarom magam óvni attól az ártalomtól, amit a XXI. században "fejlődésnek" hívnak. Nincs okostelefonom, a belső rendszereimet a lehető legjobban védem a külső behatásoktól, sőt, sokszor nincs is fizikai kapcsolat a gépem, illetve a világháló között. Sajnos viszont gamer vagyok...:D Rossz szokás, tudom. Így gép az kell. :D
Azért - is - vagyok informatikus, ami zárójeles megjegyzés, mert igen korán rájöttem, hogy van egyfajta negatívumom; bármi, ami informatikai termék, legyen az hardware, software, a közelemben:

- elromlik
- zárlatos
- szériahibás
- nem működik
- ezek permutációja

Ezért inkább megtanultam, mi lehet a baja az adott dolognak, hogy ne kelljen kétnaponta rohangálnom bármilyen szervizbe. :D Mivel a vezetéknevem Varga, én ezt már csak "Varga-törvénynek" hívom...:D. Legalább humorral körítem. :D Attól, hogy tisztában van valaki, illetve foglalkozik valaki az informatikával, nem velejárója, hogy szeresse is a szinkronizált, hazugságokra épített "valóságot".
Mit értek a tömegcikkgyártás ellenzőjeként? Azt, hogy amit lehet, magamnak csinálok meg, illetve törekszem az egyediségre az által, hogy nem ugyanazt a telefont, cipőt, ruhát, táskát, stb-stb-stb-stb fogom megvenni, amit minden ember a földön, hanem vagy magamnak megcsinálom, vagy megcsináltatom, vagy olyan helyről veszem, amit nem ismernek annyian....

Köszönöm egyébként ismét az óvó szavakat. :) Mint írtam, természetesen figyelembe veszem és elemzem a tanácsokat. :)

Sorry az offért, de gondoltam reagálok az írottakra. :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #942 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 11:26:06 »
Kíváncsivá tettél :)

Azt mondod az egész borotva fog kb. annyiba kerülni mint egy enyhén használt borotvakés. Akkor a damaszt borotva megvan az illetőtől 10-15e forintból, max 20? Csak azért kérdezem, mert értelmes anyagokból elkészítve, rendesen leedzve stb. ez nagyjából az önköltségi ár körül mozog, haszon nélkül.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #943 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 11:26:53 »
Dilettánsként a partvonalról én is csak azt tudom mondani, mint a többiek. Imádom én is az egyedi dolgokat, és én is elgondolkoztam egyedi borotvakésen. Viszont tökéletesen elvagyok a nemrég vásárolt "tucat" késemmel, amiből nem csak egy van, aztán amikor már csukott szemmel sötétben egy élesebb vajazókéssel is meg tudok borotválkozni, mert megvan hozzá a technikám, akkor ráérek venni egy komolyabb darabot, vagy csináltatni egyet ha ahhoz lenne kedvem.
De hát kinek mi :)
Ha belefér és mindenképp ezt akarod (mert ahogy látom mindenképp ezt akarod), akkor csinálja meg az úriember a kést, elméleti tudásod van hozzá és kezdd el használni. Aztán ha tetszik akkor örülsz magadnak, ha nem és (nem tudom miben nyilvánul meg egy nem tökéletes kés) teszem azt sokadik kör után a kősoron meg a bőrön és nem első borotválkozás után is tépi a szőröd / vágja le a fejed tőből, akkor sejthető lesz, hogy biza nem a legjobb döntés volt. Majd elválik.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #944 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 11:43:23 »
Majdnem jól lőtted be. :) 19 a kés, még 6 a 'tok'. Az egészet én terveztem meg, aztán Ádám módosította, miből is fog ez állni.
Mint mondottam volt, nem ez lesz az utolsó késem, legalábbis így tervezem. :)
Nem tudom, van-e valami nagykeres haverja, vagy ilyesmi, amiért megéri neki ilyen olcsóért dolgozni, de összesen 25-öt megér nekem.
Úgyis beszámolok majd itt minden okosságról. :D ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici