Szerző Téma: SicTransit  (Megtekintve 44327 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
SicTransit
« Dátum: 2010. Szeptember 23. - 21:41:05 »
.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #1 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 22:21:37 »
Borotva: Egyelőre DE borotvákat használok, Édesapámtól örökölt javítandó Gillette, illetve Lord L6 (hála Ednek).
Penge: Wilkinson, többféle Lord , a jelenlegi kedvenc a Super Chrome.
Pamacs: HJM borz
Krém: Palmolive szenzitív

A történet: Tinédzserkorom idétlen próbálkozásai után (apám már nem tudott sajnos megtanítani) jó 10 évig szakállas voltam, amit csak nyírni kellett. Jó egy éve elkezdtem az amatőr hosszútávfutást, így a szakállt le, a hajat rövidebbre kellett vágni, ekkor kezdődött az (újra) ismerkedésem a pengék világával. Mérnökember lévén hosszú távú, megbízható, egyszerű megoldást kerestem, reális áron, így a patronos csodák azonnal kiestek. Egy fekete műanyag Wilkinson volt, ami elérhető volt, így azzal vágtam bele az ismerkedésbe. Nem volt különösebben megrázó élmény, de igazinak sem mondanám, pláne ha az árát is figyelembe veszem (cca. 1.500 - 2000 forint 5 db közepesnek mondható pengével). Eszembe jutott az örökölt tanuló borotva, még szerencsére megvolt, ám sajnos sérült (össze is kaszaboltam vele magam tizenévesként jónéhányszor, viszont extra finom mozdulatokat kíván, így - ha fájdalmasan is, de - jó tanítómester).
A pamacs és penge blogon olvastam a régi "újvilág"-ról, regisztráltam a fórumra, innentől pedig már sima volt az út, mint egy harmadik körös lehúzás egy vasárnap délután: beszereztem Edtől egy Lord L6-ot és L5-öt Super Chrome pengével (cca. 2.000 forint), majd kb. egy hónap habos használat után vettem a Müllerben pamacsot (tartóval szintén kb. 2000) és Palmolive krémet (200 Ft volt  :) )

Ma megvolt az első "rendes" habkeverős - 2 körös pengés borotválkozás :borz2:, az itt olvasott kb. 2 cm-es mennyiségű krémmel, amiből szerintem tisztességes állagú habot képeztem, de kb. a fele is elég lett volna. 

Szeretnék még tovább merülni a témában, kipróbálni szappanokat, más krémeket, új pengéket, aztán terveim szerint kb. egy év múlva jöhet a késes tanulás.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:SicTransit
« Válasz #2 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 22:35:31 »


Üdv a klubban  ;)  ;D   sok sikert, meleg habot, hideg pengéket, csípős arcszeszt kívánok  :P  :crazy: ;D  ;D


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:SicTransit
« Válasz #3 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 00:54:08 »
SicTransit- Te majdnem olyan jól írsz, mint Ed! ;D :borz1: Üdv!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #4 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 23:06:37 »
Történelmi léptekkel haladok, ma megvolt:

- a második pamacsolás, ezúttal jó másfél centi krémmel, de még így is sok lett a hab (négynapos borosta, kb 2-2,5 mm). Legközelebb megpróbálom 1 centivel.

- az első sírás nélküli fürdetés a csajszival   8)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:SicTransit
« Válasz #5 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 07:26:47 »
- az első sírás nélküli fürdetés a csajszival   8)

Grat, bár nálunk mindkét kölyök az első perctől inkább mosolygott, mikor a vízbe tettem őket, inkább a kiszállásnál megy a sírás/harc...
Ja, meg amikor a nagyobbik fürdik (2 éves múlt), akkor úszik az egész fürdőszoba... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #6 Dátum: 2010. Október 21. - 01:32:39 »
Nagy büszkeséggel mutatom be a Bubba féle projekt legújabb darabját:

Sic's custom stand:





Az alapötletet természetesen a fórum adta, a formába ha jól emlékszem egy mühle tartó kapcsán szerettem bele, Bubba pedig jól megcsinálta!  :borz2:

A képeken elrejtettünk egy müller-es alap borz pamacsot és egy Ed féle borotvát, a helyes megfejtők között vidak-féle használt feathert sorsolunk ki! :) Viccet félretéve, a pamacs valamint a "zsilett" is nagy-nagy megelégedésemre szolgál.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 16. - 15:21:24 írta SicTransit »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
SicTransit - Édesapám öröksége
« Válasz #7 Dátum: 2010. Október 21. - 01:58:13 »


Sajnos az öreg nem mesélte el, min csúsztatta a zsilettet, de valamiért úgy gondolom, barbon-os volt. Maga a borotva egy  M-3 kódú, tehát 1967-es Gillette Slim Adjustable arany színben. Vélhetően a gravitáció áldozata lett, mert az egyik oldala "lekonyul", azzal gyakorlatilag lehetetlen borotválkozni, de a másik jól használható. Olvastam reparálásról leírást, csak sajnos én nem vagyok olyan ügyes kezű.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 04. - 13:44:47 írta SicTransit »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Egy úr és egy jóbarát avagy Egyiptom a bolgárok Mexikója...
« Válasz #8 Dátum: 2010. Október 21. - 02:06:04 »


Végül pedig egy érdekes összefüggést fedeztem föl a LORD pengék és az AMIGO krémek között, avagy Egyiptom a bolgárok Mexikója... (A pengék Egyiptomban készülnek a kérmek pedig Bulgáriában... :))

Ha valaki szeretné kipróbálni a low-end borotvakrémeket (150 Ft volt darabja), személyes budapesti átadással szívesen megosztom vele! Nekem még nem volt időm kipróbálni őket, most Palmolive - Barbon - Speick forgót használok.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 19. - 22:38:14 írta SicTransit »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #9 Dátum: 2010. November 13. - 00:56:13 »
A régóta keresett Fekete Szépség az enyém, ma meg is volt vele az első teszt! Full fém, amilyet kerestem, és tökéletes állapotban van. Sehol egy matt folt vagy lepattogzás!  :borz2:





A Badger & Blade-en ütöttem le, és csóka még küldött hozzá egy ajándék nyitottfésűs Old Type szerű borotvát is, ismerős ez valakinek? Rendberakom, megtisztítom és legközelebb ezt fogom kipróbálni!

« Utoljára szerkesztve: 2010. November 16. - 15:18:40 írta SicTransit »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #10 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:19:34 »
Hehe, hogy bejött ez az egy év a késes dologra... Pedig igyekeztem elhamarkodni... Krémek, szappanok, pengék terén úgy érzem, jó bázist sikerült kialakítani. Hype-olhatjátok a Feather-t, de nekem a Super Chrome a király!  :borz2:

Borotva: Egyelőre DE borotvákat használok, Édesapámtól örökölt javítandó Gillette, illetve Lord L6 (hála Ednek).
Penge: Wilkinson, többféle Lord , a jelenlegi kedvenc a Super Chrome.
Pamacs: HJM borz
Krém: Palmolive szenzitív

A történet: Tinédzserkorom idétlen próbálkozásai után (apám már nem tudott sajnos megtanítani) jó 10 évig szakállas voltam, amit csak nyírni kellett. Jó egy éve elkezdtem az amatőr hosszútávfutást, így a szakállt le, a hajat rövidebbre kellett vágni, ekkor kezdődött az (újra) ismerkedésem a pengék világával. Mérnökember lévén hosszú távú, megbízható, egyszerű megoldást kerestem, reális áron, így a patronos csodák azonnal kiestek. Egy fekete műanyag Wilkinson volt, ami elérhető volt, így azzal vágtam bele az ismerkedésbe. Nem volt különösebben megrázó élmény, de igazinak sem mondanám, pláne ha az árát is figyelembe veszem (cca. 1.500 - 2000 forint 5 db közepesnek mondható pengével). Eszembe jutott az örökölt tanuló borotva, még szerencsére megvolt, ám sajnos sérült (össze is kaszaboltam vele magam tizenévesként jónéhányszor, viszont extra finom mozdulatokat kíván, így - ha fájdalmasan is, de - jó tanítómester).
A pamacs és penge blogon olvastam a régi "újvilág"-ról, regisztráltam a fórumra, innentől pedig már sima volt az út, mint egy harmadik körös lehúzás egy vasárnap délután: beszereztem Edtől egy Lord L6-ot és L5-öt Super Chrome pengével (cca. 2.000 forint), majd kb. egy hónap habos használat után vettem a Müllerben pamacsot (tartóval szintén kb. 2000) és Palmolive krémet (200 Ft volt  :) )

Ma megvolt az első "rendes" habkeverős - 2 körös pengés borotválkozás :borz2:, az itt olvasott kb. 2 cm-es mennyiségű krémmel, amiből szerintem tisztességes állagú habot képeztem, de kb. a fele is elég lett volna. 

Szeretnék még tovább merülni a témában, kipróbálni szappanokat, más krémeket, új pengéket, aztán terveim szerint kb. egy év múlva jöhet a késes tanulás.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:SicTransit
« Válasz #11 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 11:23:38 »
Idézet
Hehe, hogy bejött ez az egy év a késes dologra...
;D az elején mindenki azzal jön hogy csak DE, hogy ez nála nem csap át gyüjteménybe stb, stb

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #12 Dátum: 2012. Január 13. - 22:09:03 »
Jelenlegi Biztonsági Borotva kollekcióm, a Bubba féle tartóval:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:SicTransit
« Válasz #13 Dátum: 2012. Január 13. - 22:12:36 »
Ejj 'be szép az a Goodfella...
Jobbról a másodiknak mi a neve?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:SicTransit
« Válasz #14 Dátum: 2012. Január 13. - 22:22:21 »
Wilkinson Sword, beceneve: Sticky, mert a fekete műanyag nyél tapadós lesz vizesen.



God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici