Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 146973 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #450 Dátum: 2016. Október 30. - 19:14:42 »
Pont erről van szó!

Az akkori bevonat nélküli KGST pengék, finoman szólva is az ÁVH vallatócelláinak az élményét adja. Persze, hogy nem szerették meg akkoriban, s tegyük hozzá, jó ha egy fajta penge, s nem mindenütt volt készülék. Az is épp, milyen volt a terítésben. Nem volt ilyen luxus, de lehet nem is világosította őket senki se fel, hogy minden készülék más. Aztán meg, ha csak z ötéves terv volt a trafikban, mondhattad volna, hogy a Feather milyen jó, ha nincs!

Ellenben az akkori Wilkinsonok sokkal jobbak voltak, mint a maiak, nem véletlen, az öregek arra esküdnek, hogy az volt ám a valami!
Emlékszem, anyám átutazta Budapestet, ha hallotta, hogy valahol lehet éppen olyat kapni.

S saját tapasztalat, hogy a harminc-negyven évvel ezelőtti Astra platinumok nekem háromszor-négyszer jobban teljesít mind alaposságban, mint tartósságban. Számszerűen 8-10 alkalom, a NOS meg 25-30 kényelmeset visel el.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerek, technika
« Válasz #451 Dátum: 2016. Október 30. - 19:32:23 »
Egy nem standard jó élű pengével végigélve a hullámzó minőségű borotválkozásokat a legutolsó gondolatom lenne, hogy a borotvákat próbálgassam-cserélgessem.
Minden figyelmem a penge éle körül lenne. Én is átutaznám Bp-et egy csomag éles Wilkinson penge reményében.

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Módszerek, technika
« Válasz #452 Dátum: 2016. Október 30. - 19:37:11 »
Én egy Gillette Tech-et használok, NOS zöld Astrával. Számomra tökéletes eredményt ad. Szinti pamacs és újabban Barbus szappan a menü.
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #453 Dátum: 2016. Október 30. - 19:49:11 »
Egy nem standard jó élű pengével végigélve a hullámzó minőségű borotválkozásokat a legutolsó gondolatom lenne, hogy a borotvákat próbálgassam-cserélgessem.
Minden figyelmem a penge éle körül lenne. Én is átutaznám Bp-et egy csomag éles Wilkinson penge reményében.

S a faluban meg csak soluna kapható, eszedben sincs, hogy másikat is kipróbálj.
Mert max a színben külömböztek egymástól.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #454 Dátum: 2016. Október 30. - 21:29:43 »
Nekem a Wilki  a nyolcvanas években is szar volt. Pont ezért váltottam villanyra. Egyszerűen nem volt honnan jó pengét beszerezni. Feltört a reluxa és a hagyományos borotválkozós cuccok eltűntek a vidéki boltokból. A Solunámat betoltam a fiókba és ott is maradt közel húsz évig, míg rá nem találtam erre a fórumra. Nem tudom eléggé megköszönni. DANKE!!!
Előbb írtak a nyolcvanas évek Soluna árról. Pontos adatot nem tudok,  de az enyém valamikor a nyolcvanas évek végén volt 18 forint.
JaenDave kolléga írása is megérintett
Az én nagyapám sima kézmosó szappant habosított a borotválkozáshoz egész életében, és tökéletesen kiszolgálta őt, szerintem a márkáját se tudta a borotvájának... már ha volt neki.
Először is részvétem, mi most küzdünk hasonló gondokkal.
Maradva a témánál, hát sokan voltunk ezzel így. A facom se nézte a borotvám mákráját. A "márka" fogalma is erősen futurisztikus volt a cocializmus kipárolgásában. A nagyapám német tankból rekvirált réz borotváján a mai napig gondolkodom. Talán Rotbart volt, vagy Luna a facom tuggya, de a Soluna a gecibe volt hozzá.
És vetus kolléga története is nagyon tanulságos:
"Apósom kb. 15 éve feltankolt Bic egypengés eldobhatóval. Nyár végén kifogyott a készlete. Persze nem kapott sehol olyan minőséget.
Nagy unszolásomra kipróbált pár arcra nyomkodhatós DE készüléket. Volt nagy meglepetés, hogy régen nem ilyen volt.  ;D"

De hagyjuk is mindezt! A nyolcvanas évekbeli koleszos korszakomban minden suttyó kortársaim röhögtek azon, hogy én nem a reluxszával tolom. Ők tele voltak pattanással nyakon, én meg nem. Már akkor szennyezés ért bennünket :-) Ennyi. Amit itt csinálunk az jó.
Pont.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #455 Dátum: 2016. Október 30. - 21:34:17 »
Ha német tank, akkor valószínűen, Luna. S igen jó borotva. Picit bánom már, hogy egy tisztin túladtam.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #456 Dátum: 2016. Október 31. - 06:54:58 »
Viszont anyagiakra visszatérve.
A Gillette Fusion Power 4 feje cca. 6500.-
ezekkel max 10x tudsz kényelmesen megborotválozni. Ergo, ha mindennap kell borotválkozz, akkor cc. 36 db kell, vagyis 9 csomag. 9*6500=58500!!!!
Amibe bőven belefér az 50ezres Feather készülék, s 50 Feather penge.

S kövévben nyereséges azonnal a buli.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerek, technika
« Válasz #457 Dátum: 2016. Október 31. - 11:32:46 »
Csak hogy picit offoljak még, elnézést.
Az se normális, aki olyat vesz, mikor a sima Fusion fejből 8 db-ot már lehet venni 4500-5000-ért is. Vagy a proglideból 4 db-ot 4500-ért. De nyilván nem ez volt a lényeg, hanem a kontraszt a két módszer árazása között. Én egyébként személy szerint borzasztóan sajnálnám a pénzt ezekre a reluxás fejekre. Szerintem a Mach3 felett semmi nem éri meg.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #458 Dátum: 2016. Október 31. - 11:40:26 »
Viszont anyagiakra visszatérve.
A Gillette Fusion Power 4 feje cca. 6500.-
ezekkel max 10x tudsz kényelmesen megborotválozni. Ergo, ha mindennap kell borotválkozz, akkor cc. 36 db kell, vagyis 9 csomag. 9*6500=58500!!!!
Amibe bőven belefér az 50ezres Feather készülék, s 50 Feather penge.

S kövévben nyereséges azonnal a buli.

Köszi!

Épp most beszéltem le magam a Featherről ismét. Most kezdhetem elölről.

 :crazy:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #459 Dátum: 2016. Október 31. - 12:34:46 »
Csak hogy picit offoljak még, elnézést.
Az se normális, aki olyat vesz, mikor a sima Fusion fejből 8 db-ot már lehet venni 4500-5000-ért is. Vagy a proglideból 4 db-ot 4500-ért. De nyilván nem ez volt a lényeg, hanem a kontraszt a két módszer árazása között. Én egyébként személy szerint borzasztóan sajnálnám a pénzt ezekre a reluxás fejekre. Szerintem a Mach3 felett semmi nem éri meg.

Akkor szorozd fel ötezerrel.

Akkor nem egy, hanem másfél év után leszel a H1-l nyereséggel.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #460 Dátum: 2016. November 01. - 11:18:23 »
Hát srácok,a fene egye meg,pont a napokban filóztam a drága DE borotvák világáról.....Most meg olvasva itt a Feather kontra patronos borotvákat...kezdek gyenge lábakon állni...mármint a gondolatmenetemet illetően.... Nem is gondoltam hogy ilyen k..va drágák a 4-5 pengés cserélhető fejek....Mondjuk én sose nézem a patronos árakat,a borotvás polcokat is kerülöm,mert be vagyok tárazva 2-3évre úgy penge mint pacsuli,meg szappan,krém stb.ügyileg!
Na szóval az a helyzet,meginogtam kicsit,ha már ilyen megvilágításban nézzük a dolgokat...így már lehet hogy tényleg nem rossz választás egy Feather AS  :evil:
Vagy kezdésnek egy Popular???   Beoltjátok itt az embert rendesen  :bor:

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #461 Dátum: 2016. November 01. - 15:38:52 »
Hagyd el, én is elindultam a lejtőn rendesen...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerek, technika
« Válasz #462 Dátum: 2016. November 01. - 20:02:58 »
A Feather popular filléres holmi, úgyhogy kezdésnek nyugodtan

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #463 Dátum: 2016. November 05. - 10:43:36 »
Sziasztok! Mi lehet a probléma? A technikámmal van a gond vagy a pengével? A penge zöld Astra 3-4 alkalom van benne, mühle r41, Figaro borotvakrém. Minden másnap borotválkozom, mindig kettő kör. Tudom, ha nem borotválnám ki akkor nem is néznék így ki, de akkor olyan mint ha nem is borotválkoztam volna. Erős, sötét szőrzettel rendelkezem. Egyébként nem szoktam így kinézni, de 4-5 pontvérzézem általában mindig van. Elnézést de képet csak így tudok prezentálni, mert még nem próbáltam.
http://indafoto.hu/peter_nagy1/image/24626162-824c7d8f/742864

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerek, technika
« Válasz #464 Dátum: 2016. November 05. - 11:17:56 »
aztamindenkitneki, ez durva
19 vagyok, és kb 2 hónapig ugyanezt a kombót használtam, r41-zöld astra, és sosem volt ennyi pontvérzésem, ha volt is maximum 1-2.
Figarót nem próbáltam még, de nekem prorasoval, nivea borotvakrémekkel, palmoliveval, meg úgy általánosságban semelyik szappannal, krémmel nem volt ilyen.
 Nem ismerem a figarót, de szerintem próbálj meg másik borotvakrémet is, mielőtt a pengét cseréled le, nekem a zöld astra kb 4-5 használat. Elég vastag habot építesz? Milyen előkészületeket teszel, mielőtt elkezded?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici