Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 146987 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #510 Dátum: 2016. November 06. - 14:58:19 »
Szóval 1 hónap alatt 6cm...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #511 Dátum: 2016. November 06. - 15:03:33 »
Most komolyan, ennek a juhok a negyedét tudják. Hagyjuk a meséket...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #512 Dátum: 2016. November 06. - 15:09:27 »
Jo nem 6, de 4 cm biztos.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerek, technika
« Válasz #513 Dátum: 2016. November 06. - 15:20:21 »
no shave novembert nem csinálod esetleg? :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #514 Dátum: 2016. November 06. - 15:28:14 »
A movembert!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Módszerek, technika
« Válasz #515 Dátum: 2016. November 06. - 15:31:18 »
Jo nem 6, de 4 cm biztos.

A napi 1 mm-t én is hozom gond nélkül. Ez némileg változik évszaktól függően.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #516 Dátum: 2016. November 06. - 15:33:25 »
Jóvanhaggyuk! Ha már annyira "alaposan" tudunk borotválkozni, számottevő mennyiség nem nő fél, azaz negyed nap alatt, de még ha nő is, úgy se látja más. Részemről túlbeszéltem. Maradtam mindenki híve.

No shave novembert szerintem itt senki nem tart :-) Unokaöcsémet lefertőztem egy blekbjutival. Épp nósévnovemberezni akart, de már nem... :-)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Módszerek, technika
« Válasz #517 Dátum: 2016. November 06. - 15:35:53 »
Jóvanhaggyuk! Ha már annyira "alaposan" tudunk borotválkozni, számottevő mennyiség nem nő fél, azaz negyed nap alatt, de még ha nő is, úgy se látja más. Részemről túlbeszéltem. Maradtam mindenki híve.

No shave novembert szerintem itt senki nem tart :-) Unokaöcsémet lefertőztem egy blekbjutival. Épp nósévnovemberezni akart, de már nem... :-)

BBS után 1 órával már nem BBS.
Az esti borotválkozásaim után reggel már látszik a borosta. Ez amúgy még durvul is a korral, meg a sűrű borotválkozással.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #518 Dátum: 2016. November 06. - 15:39:18 »
Este, zuhany után baromira meg tud duzzadni a bőr. Ez a titka a dolognak. Villanynál, ahol kifejezetten a száraz bőr kívánatos borotválkozáskor, ez a problema egyáltalán nem létezik (van helyette irritáció és egyebek).

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #519 Dátum: 2016. November 06. - 15:52:59 »
Este, zuhany után baromira meg tud duzzadni a bőr. Ez a titka a dolognak. Villanynál, ahol kifejezetten a száraz bőr kívánatos borotválkozáskor, ez a problema egyáltalán nem létezik (van helyette irritáció és egyebek).

Este zuhanyzok, reggel fürdök.

Szerintem addigra nem puffadt a bőröm ..
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #520 Dátum: 2016. November 06. - 15:55:04 »
Meddigre? Nem értem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #521 Dátum: 2016. November 06. - 16:01:54 »
Reggelre...

Addigra száraz vagyok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #522 Dátum: 2016. November 06. - 16:15:40 »
Borotválkozás előtt minél tovább vizes a bőr, annál jobban megszívja magát. A borotválás tökéletesen sima, de egy-két óra múlva leapad a normál szintre és a szőr kitüremkedik. A szárazon történő villanyborotválásnál ilyen nincs.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerek, technika
« Válasz #523 Dátum: 2016. November 06. - 16:24:18 »
Szerintem ne keverjuk az alapossagot meg az agresszivitast.
Amiota SE-zek, ugyanaz az eredmeny tovabb marad meg. TSE, GEM G-bar, egyik se agressziv, megis alaposak. A boromet is kevesbe bantjak, boldogulnak a nagyobb borostaval is, es a BBS-t is valahogy alaposabban intezik. Nekem.
Jo az R41, felepiteseban egyedi, de az R41 hype-ot en kicsit meguntam. A New Improved sokkal izgibb lett nekem mostanaban, az SE-ket meg nincs az a DE, amire elcserelnem. A nagy hype miatt azt hiszi az ember hogy a DE borotvalkozas csucsa az, ha R41-gyel nyomod. Ha az ember belemerul igazan, akkor aztan rajon, hogy ez nem "kinek nagyobb a p@cse" jatek. Sot, ha vadallat kell, vegyel Yuma-t, szerintem sokkal durvabb, mint az R41 '11, mert nincs sulya, ami segitsen.
En az R41et azert tartottam erdekesnek eleinte, mert kevesbe hajlitja a penget. Mostanaban latom, hogy ezt mar reg ellotte a Gillette a New kulonbozo altipusaival.
En Norkkal ertek egyet, mindent meg lehehet tanulni hasznalni. A DE penge hibaja, hogy vekony es hajlik, mi den gepben elojohet. Szerintem.
Regen Toz irt hasonlot, hogy nem gyur barmi aron BBS-re. Szerintem itt a nagy igazsag, meg kell tanulni hasznalni a keszuleket, es ha mar ismered, es tudod is hasznalni, akkor gyurhatsz a BBS-re. Addig viszont inkabb a serules mentessegre erdemes gyurni, meg a DFS-re, ha meg gyorsan no, gyakorolhatsz reggel is, este is.
Szerintem.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #524 Dátum: 2016. November 06. - 17:08:47 »
Őszintén szólva sosem éreztem DE esetén ezt a rezgés dolgot. Olyan közel van beszorítva az élhez a penge, hogy én nem éreztem még ilyesmit, vagy csak nem tűnt fel. Ki kellene már próbálnom egy SE-t csak valahogy egyik se tetszik :-) Milyen pengét használsz ezekben?

Késnél nagyon érzem a különbséget, de ott ugye szabadon "lebeg" a penge merevítések  ide, vagy oda. Kedvenc késem egy régi Bismarck. Nagyon vékony a pengéje sőt, nagyonnagyonnagyon. Olyan a hangja, mintha kartonlappal borotválkoznék. Ehhez képest tegnap megborotválkotam a near wedge W@B-rel, ami nekem újdonság és szinte hátrahőköltem a kontraszttól. Ennyire simán még nem mentem atg-t késsel és úgy érzem, hogy ez a merevségnek köszönhető.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici