Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 146947 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #525 Dátum: 2016. November 06. - 17:50:39 »
Az r41 jó igen. A 2011 a gyilkos vad.

És Megyer, Neked melyik van?
Megyer?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Módszerek, technika
« Válasz #526 Dátum: 2016. November 06. - 18:04:31 »
Egy vélemény még R41 témában:

 Lord L6-tal kezdtem, majd jött egy R89. Mindkettővel eltartott egy ideig, mire belejöttem, de aztán elég korrektül meg tudtam (és még tudok) borotválkozni velük. Némi irritáció azonban gyakorlatilag mindig volt a nyakamon. Egészen addig amíg kb három év után meg nem próbáltam az R41-et (2013). Kb arra számítottam, hogy szanaszét kaszabolom magam vele, de legnagyobb meglepetésemre az addigi legjobb borotválkozást hoztam össze vele, ideértve azt is, hogy a nyakamon irritáció nélküli BBS-t értem el. Azóta is nagyrészt R41-gyel tolom, igaz, minden napos borotválkozásra nekem sok, de két naponta tökéletes. Pengére általában kék Astra-t vagy Personna Medical Prep -et használok, esetleg Lord SC-t, a zöld Astra nekem ebben túl erős volt (a Feather -ről nem is beszélve).

Ami a lényeg : lehet, hogy nagy a hype az R41-gyel, de én azt tapasztaltam, hogy ez abszolút nem túlzó, legalábbis nekem. Kezdésnek én sem javasolnám, de némi gyakorlat után részemről teljes mértékben ajánlott.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #527 Dátum: 2016. November 06. - 18:06:06 »
Kicsit felpörgettem a fórumot.  :whoops:
Nekem a szelídebb r41-s van...

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Módszerek, technika
« Válasz #528 Dátum: 2016. November 06. - 18:09:39 »

No shave novembert szerintem itt senki nem tart :-) Unokaöcsémet lefertőztem egy blekbjutival. Épp nósévnovemberezni akart, de már nem... :-)

Én speciel beneveztem a movemberre. :) Igaz, csak bajuszban, a teljes no shave azért nekem is sok lett volna. :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #529 Dátum: 2016. November 06. - 18:24:12 »
En megforditottam, levagtam a fele szakallam.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #530 Dátum: 2016. November 06. - 18:26:18 »
A jobb vagy a bal felét?  :bocs:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #531 Dátum: 2016. November 06. - 19:13:41 »
Szeretném azért tisztázni, a hype az alaptalan hírverés,szerintem.

Az r41 ( mindegy, hogy a '11 vagy a '13 ), rászolgál mind arra, amit várunk töle. Igen, mivel a borotválkozás egy nagyon szubjektív életérzés, ezért nem garantálható, hogy ugyan az a borotva, mindenkinek ugyan azt nyújtja.

Tehát mindenkinek lehet kedvenc borotvája, még az is megeshet, hogy valaki ( tudtommal Zenith ilyen ), már a külsejétől viszolyog. 

Mindenkinek meglesz a kedvenc kombinációja, de jozsokat kell kipróbálni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerek, technika
« Válasz #532 Dátum: 2016. November 06. - 19:35:51 »
Az r41 jó igen. A 2011 a gyilkos vad.

És Megyer, Neked melyik van?
Megyer?

Bocs, ha kicsit félreérthető voltam, Megyer indította el a hsz. lavinát, ezért kérdeztem Tőle, hogy neki a '11-es vagy a 2013-as r41 csinált ennyi pontverzest

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #533 Dátum: 2016. November 06. - 19:37:21 »
Nekem az a gondom, hogy húsz kedvencem van... tudom, ez offtopic, orvosi dolgok...

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #534 Dátum: 2016. November 07. - 06:28:25 »
Jelentem a ma reggeli borotválkozás sokkal jobban sikerült mint az előző. Most zöld Proraso szappant használtam. Nagyon figyeltem az élszögre és a nem nyomásra. Viszont azt vettem észre, hogy ha párhuzamosan tartom a borotva nyelét az arcommal, akkor kevésbé "harap" és csíkokat húz a széle a habban. Ez elég zavaró. Pontvérzés most is volt de elenyésző.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #535 Dátum: 2016. November 07. - 07:00:42 »
Akkor már túl lecsökkentetted a szöget.

Arra próbálj figyelni, hogy mikor húzod a borotvát karból, és ne csuklóból húzzad.


Ha csuklóból húzod, akkor a húzás közben állandóan ( még ha kis mértékben is ), kontrolálatlanúl változik a vágószög.

A csuklóval húzás közben csak az ideális szöget tartjuk, s ha kell fordítjuk a borotvát, de a "vágás", "könyökböl"'

Renélem eléggé érthető voltam
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Módszerek, technika
« Válasz #536 Dátum: 2016. November 07. - 11:18:55 »
Lord L6-tal kezdtem, már az nagy előrelépés volt. Jött egy EJ DE 89 3D diamond (köv. szint.), most a diamond nyele (pompás) R41 kombó a befutó. Nem hype, de tényleg nagyot néztem, amikor először kipróbáltam, aztán még nagyobbat, amikor jojobaolajat használtam előtte. Ajánlom a forró törülközős, jól hidratálós, jojobaolajos borotválkozást és tuti nem lesz pontvérzés. Nekem végállomás.

forró törülköző > jojobaolaj > Taylor of Old Bond Street (illatmentes hab) + R41 zöld Astrával > utána lemos meleg víz, hideg víz > timsó > aloe vera gél majd sheavaj = mennyország ;-)

peace & pacsi

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerek, technika
« Válasz #537 Dátum: 2016. November 07. - 13:12:05 »
Jó, pmol éltárs álláspontját ismerem, és nem is azt mondtam hogy az R41 rossz.
Én 2015 elején kezdtem a DE borotválkozást. L6-tal kezdtem, nagy élmény volt az első pár alkalom, de BBS-t nem tudtam kihozni, mert az ATG-t nem bírta az arcom (azzal az előkészítéssel, amit akkoriban csináltam) Meg kíváncsi voltam más cuccokra, így let nikkel Tech-em, meg Old Type-om. A fórumot olvasgatva, az a benyomásom volt, amit az előbb szoros le is írt, hogy itt R41 a végállomás, és ha odaeljutsz, akkor már ki lehet pipálni ezt az egészet, és nyugodtan bezárhatod az internetet  :crazy:
Vaterés történetnek hála lett egy két részes New Improved-om, ami ráadásul ezüstözött, úgyhogy van feelingje, de az Old Type full rézben, kopottan is ad egy olyan plusz élményt a szeánszhoz (nekem) ami miatt simán megvan a helye az eszköztárban. Igaz eladtam, pedig volt kettő is, de ezt a hibát nemsokára kiküszöbölöm  :crazy:
New Improved után jött az R41, sőt első pár használat után annyira megtetszett, hogy el is szaladtam EM-ba 2011-est vadászni, sikerült is. Meglepő volt hogy mennyiféleképpen lehet használni, sokfajta szögben tud dolgozni, és az alaposságából nem veszít. A 2011-es azért kötöttebb technikát igényel szerintem, de érdekes volt hogy ilyen is van. A kihívás részét élveztem, sikerült kipipálni, aztán eladtam. Nekem ugyanazt a feelinget hozza a Yuma, h meg súlyt akarok neki, teszek rá egy nehezebb nyelet.
Ennek ellenére a csilli-villi krómozott eszköz meg egy megint másik feeling az vintage vonalhoz képest. Nem feltétlenül mondanám jobbnak vagy rosszabbnak, inkább csak másnak. Szóval elég gyorsan lett R41-em, annyira oda voltam értem érte, hogy nyáron nyaralásra is azt vittem magammal. Sok hónap használat után kicsit lejjebb szállt a lila köd, illetve elővettem az egyéb készülékeimet is. A 37C bár slant-nek van csúfolva, de elég keveset csavar a pengén, az élszalag inkább csak ferde, mintsem megcsavart lenne (borotvatalin néztük a Fine Slant-et, meg valami német régi darabot, azoknál tényleg csavarodott az élszalag is) és a fogas kialakítása nagyon hasonlít a Henso-ra. Csak a Henso nem ferde. A 37C safetybar/fogazás kialakítása annak ellenére ad (nekem) ugyanolyan alapos eredményt, hogy ne lenne veszélyes (csak ehhez el kell felejteni a slide-omzdulatokat, mert azzal konkrétan belevágsz az arcodba vele) Ilyen felépítéssel egyébként a Fatip is kijött egy modellel, Fatip Gentile a neve, és ugyanazt az elvet próbálja hozni. Kíváncsi lennék erről véleményre, de valszeg akkor tudom majd meg, ha veszek egyet :)

Ma már kicsit másképp látom az R41-ig szaladásom okát. Egyik a lustaság, mert nem akartam igazán kiismerni igazán egyes jámborabb fejeket, az R41-gyel meg mindent lehet, annyira nagy szabadságot ad az, hogy a fogai ilyen rövidek. (Éppen ezért hibázni is könnyű vele, de egyből visszajelez, hogy ácsi. ) A másik meg ez a hype, ami az R41-et övezi. Én hype-nak hívom. Mert azt sugallja, hogy akkor vagy valaki ha R41-gyel tolod. Vagy ha ájfónod van. Vagy béemvé/merci/mittoménmivel-jársz. Nem mások véleményét szeretném megváltoztatni, inkább csak rávilágítani, hogy van élet az R41-en túl is  :crazy:

Hála Black-nek megcsíptem egy Schick injektorost. Nagyon tetszett, hogy a penge merev. Tudjuk hogy a borotva nem lézer, az élnek dolgoznia kell hogy átvágja a szőrt. Az meg hol nehezebb feladat, hol könnyebb. A DE penge ha karcol, sokkal jobban karcol, mint egy SE penge, ami kétszer olyan vastag. Az már merev. Ezt a Schick-nél is sejtettem, de a készülék elég könnyű, és nem dolgozott magától emiatt. Vágtam bele Feather AC pengét, azzal mint a szél, úgy dolgozott. A Feather AC penge is azért jó, érdekes, mert már merev. Szerintem sokkal kevésbé büntet mint egy DE penge. Legalábbis a vékonyabb DE pengék elég büntetőek tudnak lenni. Szerintem. Nekem.
A Schick-en felbuzdulva sok rágódás után végül beadtam a derekam a vágyaimnak, és berendeltem a Getsupply The Single Edge-ét. Ugyanolyan penge kell bele, mint a Monsier Charles-ba, vagy a Schick-be, Personna gyártja. Kevésbé éles, mert ez nem platinumos. A Schick is gyárt pengét, az drágább, az már azt hiszem platinumos, de még nem próbáltam. A Mach3-ról DE-re váltás nagy élmény volt L6tal kezdve. L6-tól eljutni R41-ig is nagy élmény volt.
R41 után TSE-re váltani, nekem, brutálisan jó élmény volt. Megy. Csinálja a dolgát. Nem kérdez, nem nyüszög, nem akadozik a penge. (ez nekem a szám sarkánál szokott előfordulni DE pengével leginkább)  5 napos borostával is.
Érdekelt mert kíváncsi voltam rá, úgyhogy vettem nem túl régen nem-injektoros SE-t. Egy GEM G-bar-t. P3000-től kaptam hozzá pengét. Connaught-os GEM/Personna SE penge. Hasonló feelinget hoz mint a TSE. Alapos, nem büntet. ATG-ben is tudom húzni simán (ezt DE-vel nem mindig tehetem meg az említett helyen, mert érzem hogy bőrbeakadás lesz a vége, aminek piros irritáció az eredménye) Kapkodva is kellően alapos. Ráérősen is kellően érdekes. Büntetlenül BBS.
És más szögben vágja le a szőrt, aminek az az eredménye, hogy amikor kezd nőni a borosta, kevésbé szúrós ugyanaz a borosta hosszúság.

Nem vitatom, az R41 egy jó, érdekes készülék. És még kapni is, újonnan, boltban. Bemész, megveszed, hazaviszed, örülsz, használod. DE pengét kapni "mindenhol". A kihívás része érdekes is, de pl hasonló kihívás van az L111-gyel is, ha a neten szétnézel, mégsincs tele vele minden fórum. Vagy a Yuma-val (sőt az szerintem durvább). Persze, mert nem olyan szépek, és az áruk miatt "biztos sz@rok is".
Lehet hogy csak én értettem félre anno a sok olvasgatás után ezt az R41 örületet, mondjuk az életkoromból kifolyólag (32), az elmúlt másfél évben változott a hozzáállásom ehhez a hobbihoz.
A Gillette New család engem jelenleg DE vonalon sokkal jobban szórakoztat, ugyanolyan alapos, a szög amit kíván, jobban kézreáll, szerintem szebb is  :fejtor:
A TTO-k kevésbé hoznak lázba, de az állíthatókat azért végigpróbálom majd, aztán gondolom mennek tovább.

Végállomás? Nem jelentenék ki semmit szűk két év után.
Ha tippelni kell, akkor SE vonal. Lehet hogy nem fér meg a "Biztonsági (DE) borotva » Módszerek, technika " de az SE is biztonsági, szóval gondolom itt a helye a véleményemnek. Vagy kérjek saját topikot, és ott mondhatom a magamét?  :crazy:
Persze hogy idáig eljussak, kellett hozzá ez a fórum. És pont ezért gondoltam érdekesnek/érdemesnek, hogy leírjam ezt az egész sztorit.
 
Egyébként félreértés ne essék, nem zavar hogy ennyi (jó) szó esik az R41-ről. Csak gondoltam álljon már itt néha más vélemény is, hogy látszódjon, hogy ebben a sportban nem ez az egyetlen kitűzhető cél. Pl egy kezdő sokkal jobban járna egy Futur-ral, vagy Progress-szel, és akkor szépen lassan juthatna el arra a beállításra, ami az R41 alaposságát hozza.

Nincs már olyan messze, de lassan szeretnék kést azt hiszem. Igaz van egy orosz 5/8adosom, de a DE/SE tapasztalataim alapján már kb sejtem mit fogok venni. Valami wedge vagy near wedge cuccot (pont azért, amit nork is írt). Vagy kamisorit. Mostanában néztem régi japó kamisorikat is, azok nem is olyan drágák, csak még nem volt időm elmélyülni a témában.
Ha az is megvolt, és bejött, akkor meg majd gyűjtök egy új késre. Csak hogy passzoljon a sorba a DE és SE mellé, az is két betűs lesz  :bor:

Bocs, hosszú lett, lehet nem is érdekes másnak  :peace: a véleményem erősen szubjektív, mert az enyém, szóval remélem kellő mennyiségben írtam le a "nekem" és "szerintem" kulcsszavakat.


Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerek, technika
« Válasz #538 Dátum: 2016. November 07. - 13:30:37 »
A DE penge szöghöz kapcsolódóan van egy jól illusztrált leírás B&B wikin:
http://wiki.badgerandblade.com/Blade_Angle
Igaz angolul van, ha kell, a Google Translate segíthet, bár csak töri a magyart:
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwiki.badgerandblade.com%2FBlade_Angle&edit-text=


Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Módszerek, technika
« Válasz #539 Dátum: 2016. November 07. - 13:31:45 »
Vagy kamisorit. Mostanában néztem régi japó kamisorikat is, azok nem is olyan drágák, csak még nem volt időm elmélyülni a témában.

A régi japóval óvatosan. Lásd az én példámat. A NOS kami kb olyan szinten el volt szúrva köszörülést tekintve, hogy ha nincs gregg, meg az ő nagy szíve, akkor most lenne egy csodálatos fémdarab a kukában "zöldfülű" felirattal (ez volt beleütve japán írásjelekkel.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici