Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 144727 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #60 Dátum: 2010. Október 13. - 11:45:31 »
Hehehe, ez aztán az ötletes gettótuning, ráadásul tényleg állítható. Gratulálok, wookie barátom, kiváló innováció!    ;D

Már csak valamilyen követhető fokozatolást kellene kitalálnod hozzá, hogy tökéletes legyen.  ;)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #61 Dátum: 2010. Október 13. - 11:49:29 »
Képeket!

A napokban azon agyaltam,hogy vajon az Edrose-tól kapott és "kíméletességéről ismert" Lord L6 -os készüléken lehetne e vadítani kicsit,hogy ne hajlítsa be annyira a pengét,hanem hagyja jobban kiállni a tartólap síkjából, némi agresszívebb hatás érdekében :evil:
Korábban úgy kísérleteztem,hogy a nyelét nem csavartam vagy szorítottam rá teljesen,de akkor meg a fej nem állt olyan stabilan a helyén...
Végül tegnap megvilágosodásom támadt,és a fedlapból kiálló 2 rögzítőbütyök köré -mintegy összekötve azokat-egy sima befőttesgumit tettem és megszületett az új Lord L6 Adjustable Turbo készülékem ;D,amely nagyon szépen működik, jóval sercegősebben hasítja a szőrszálakat :borotva: Ráadásul tudom állítani az erősségét anélkül,hogy a fej lötyögőssé válna.

Most már a szabadalmaztatáson gondolkodom ;D,de itt fórumon belül csak közzétettem a know how-t...tőletek nem kérek jogdíjat :crazy: ;D ;D ;D ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Módszerek, technika
« Válasz #62 Dátum: 2010. Október 13. - 12:32:49 »
Kösz Edrose! ;D
Hajdanán King Camp Gillette is valahogy így kezdte :crazy:

Estére képet is teszek hozzá ;)
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Módszerek, technika
« Válasz #63 Dátum: 2010. Október 13. - 15:43:34 »
Jó gondolat.Várom én is a képeket! ;)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Módszerek, technika
« Válasz #64 Dátum: 2010. November 02. - 23:01:58 »
Az én Wilkinsom borotvámat mindig oda kell nyomni az arcbőrömhöz, hogy elérjem a kívánt eredményt. Olyan mintha ez az eszköz "túl biztonságira" sikerült volna. Szinte meg sem tudom magam vágni vele. Ez a borotva tényleg annyira más lenne mint a merkur és társaik? Még nincs összehasonlítási alapom, azért kérdezem, mert több helyen is azt olvastam, hogy a borotva a saját súlyától kell hogy borotváljon és ez nem igazán jön össze ezzel a Wilkinsonnal.

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Módszerek, technika
« Válasz #65 Dátum: 2010. November 02. - 23:16:45 »
A wilkinson műanyag lévén, szinte semmi súlya nincs, ezért kell rányomnod az arcodra valamennyire (más DE borotváknál ezt a fej saját súlya végzi el) és emiatt kicsit agresszívabb lehet...de vannak itt sokkal tapasztaltabbak, akik talán többet tudnak mondani erről  ;) Énis egy műanyag wilkinsonnal kezdtem, kb háromszor használtam...azután Penge jóvoltából hozzájutottam egy Lord L6-hoz...Érdemes lenne kipróbálnod, hidd el ég és föld a külömbség, teljesen más érzés használni :) És az ára is verhetetlen.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Módszerek, technika
« Válasz #66 Dátum: 2010. November 03. - 12:30:50 »
Azért van súlya ennek a wilkinsonnak, bár inkább a nyele nehéz, mivel abban van fém. A fej tiszta műanyag.
Már folyamatban van a rendelésem Edtől :-), azonban én L5-öt rendeltem, mivel mindenképpen akarok egy Edwin Jagger borotvát is. Annak ugye merkur szerű feje van ha jól tudom, az L5-nek pedig "Tech" kialakítású. Így lehetőségem lesz mindkét rendszert kipróbálni és összehasonlítani ill. az L5 lehet a későbbiekben az utazó borotvám. Többet azonban már nem tervezek venni, ennyi biztosan elég lesz amíg élek és a jó borotválkozás az eszközökön már nem múlhat majd.



Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #67 Dátum: 2010. November 03. - 12:38:51 »
Azt hiszem, mindannyiunk nevében kijelenthetem, hogy igen nagy tétben fogadnék a lenti kijelentésed ellen...

Ember tervez,...


...Többet azonban már nem tervezek venni, ennyi biztosan elég lesz amíg élek és a jó borotválkozás az eszközökön már nem múlhat majd....

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Módszerek, technika
« Válasz #68 Dátum: 2010. November 03. - 14:17:44 »
Többet azonban már nem tervezek venni, ennyi biztosan elég lesz amíg élek és a jó borotválkozás az eszközökön már nem múlhat majd.

Úgyvan, a fórumon már sokan gondolták ezt így ;D de csak gondolták...

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #69 Dátum: 2010. November 03. - 18:19:23 »
Úgyvan, a fórumon már sokan gondolták ezt így ;D de csak gondolták...

Ezt én is megerősíteném saját tapasztalatból...de nem fáj :evil:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #70 Dátum: 2010. November 06. - 15:39:24 »
Figyelitek a kis naívot  ;D

Te még ugyan nem tudod, mit mi már tudjuk, de ha tényleg bejön ez a fajta borotválkozás, akkor ez nem úgy működik hosszútávon, ahogyan te azt elképzelted :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Módszerek, technika
« Válasz #71 Dátum: 2010. November 06. - 19:53:51 »
Ez a fajta borotválkozás már nagyon is bejött, semmi kétség efelől. :-) Ma reggel próbáltam ki a Trumper mintacsomagból a rózsa illatú krémet, hát ez valami mesés élmény volt. Szóval biztosan megmaradok a DE borotvánál és ezeknél a finom kozmetikumoknál. Azonban bízom abban is, hogy ami most van az csak kezdeti lelkesedés ami pár hét múlva alábbhagy és csak a szükséges borotválkozások alkalmával jön elő újra. Mert most tényleg nagyon elkapott a gépszíj... de azért nem szeretnék elkölteni pénzt olyan dolgokra, amiket nem is nagyon lesz alkalmam használni. (Épp azt számolom, hogy egy tubus borotvakrém is milyen sokáig kitarthat, ha bespájzolnék belőlük hát rámromlanának.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #72 Dátum: 2010. November 06. - 22:18:03 »
Hát, rád azért nem romlik, illetve mindig van megoldás: Én is azon gondolkodom (és Salmóék is terveznek valamit - igaz más témában), hogy a nem vagy kevésbé használt krémeket, pengéket, nyeleket közkézre teszem. Vagy kezdőcsomagot készítek belőle, amivel a témába frissen bekapcsolódók könnyen jutnak használható tapasztalatokhoz, vagy pedig önállóan, "Pay it forward", magyarul talán add tovább-nak fordítható jelleggel, azaz próbáld ki, majd küldd tovább valakinek, aki szintén kíváncsi rá. Volna ilyesmire érdeklődés?

Ez a fajta borotválkozás már nagyon is bejött, semmi kétség efelől. :-) Ma reggel próbáltam ki a Trumper mintacsomagból a rózsa illatú krémet, hát ez valami mesés élmény volt. Szóval biztosan megmaradok a DE borotvánál és ezeknél a finom kozmetikumoknál. Azonban bízom abban is, hogy ami most van az csak kezdeti lelkesedés ami pár hét múlva alábbhagy és csak a szükséges borotválkozások alkalmával jön elő újra. Mert most tényleg nagyon elkapott a gépszíj... de azért nem szeretnék elkölteni pénzt olyan dolgokra, amiket nem is nagyon lesz alkalmam használni. (Épp azt számolom, hogy egy tubus borotvakrém is milyen sokáig kitarthat, ha bespájzolnék belőlük hát rámromlanának.)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Módszerek, technika
« Válasz #73 Dátum: 2010. November 06. - 22:29:49 »
Hát, rád azért nem romlik, illetve mindig van megoldás: Én is azon gondolkodom (és Salmóék is terveznek valamit - igaz más témában), hogy a nem vagy kevésbé használt krémeket, pengéket, nyeleket közkézre teszem. Vagy kezdőcsomagot készítek belőle, amivel a témába frissen bekapcsolódók könnyen jutnak használható tapasztalatokhoz, vagy pedig önállóan, "Pay it forward", magyarul talán add tovább-nak fordítható jelleggel, azaz próbáld ki, majd küldd tovább valakinek, aki szintén kíváncsi rá. Volna ilyesmire érdeklődés?

Ez a fajta borotválkozás már nagyon is bejött, semmi kétség efelől. :-) Ma reggel próbáltam ki a Trumper mintacsomagból a rózsa illatú krémet, hát ez valami mesés élmény volt. Szóval biztosan megmaradok a DE borotvánál és ezeknél a finom kozmetikumoknál. Azonban bízom abban is, hogy ami most van az csak kezdeti lelkesedés ami pár hét múlva alábbhagy és csak a szükséges borotválkozások alkalmával jön elő újra. Mert most tényleg nagyon elkapott a gépszíj... de azért nem szeretnék elkölteni pénzt olyan dolgokra, amiket nem is nagyon lesz alkalmam használni. (Épp azt számolom, hogy egy tubus borotvakrém is milyen sokáig kitarthat, ha bespájzolnék belőlük hát rámromlanának.)
Szerintem lenne rá érdeklődés, én máris felajánlok egy Denim borotvakrémet, ha valaki kipróbálná. :)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #74 Dátum: 2010. November 06. - 22:40:24 »
Én kipróbálnám, ha nem állna nekem is 5 tesztelendő krém sorban, szóval a lánc végére tegyél be lsz. :) Addig pedig felveszem a kapcsolatot a zadminokkal, moderátorokkal a miként kidolgozására.

Szerintem lenne rá érdeklődés, én máris felajánlok egy Denim borotvakrémet, ha valaki kipróbálná. :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici