Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 141136 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #645 Dátum: 2019. Június 05. - 08:58:56 »
https://www.barbaebaffi.it/brands/206/Rockwell+Razors

Megnézheted itt is. Tavaly még kellett mennem egy kört emailben, hogy tudjak fizetni, de rendben teljesítettek.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #646 Dátum: 2019. Június 05. - 09:59:02 »
Én Rockwelltől közvetlenül rendeltem, de mivel elsőre rosszat küldtek, szívtam a vámmal, amiért aztán kárpótoltak egy ajándék állvánnyal, de akkor is 4 hónap múlva lett borotvám, szóval mindenképpen EUs viszonteladótól rendelnék, pl Gifts & Care.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #647 Dátum: 2019. Június 05. - 10:28:51 »
Na csak beindult a dolog :)


https://www.barbaebaffi.it/brands/206/Rockwell+Razors

Megnézheted itt is. Tavaly még kellett mennem egy kört emailben, hogy tudjak fizetni, de rendben teljesítettek.
Ezt az olasz honlapot én is néztem a múltkor, de valamiért nem találtam meg, hogy szállítanak-e ide és ha igen, akkor mennyiért? A fizetés milyen módon történt?


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #648 Dátum: 2019. Június 05. - 10:44:25 »
Tavaly márciusban leveleznem kellett, hogy csináljanak már valamit a függő megrendeléssel a fizetéshez - de csináltak, kaptam tisztességes online banki felületet. Fizettem és rá kb. 1-2 hétre kihozta a GLS, a megrendelésem szerint 12€-ért.

Persze lehet, hogy levelezés nélkül is ment volna, csak én kavarodtam el az olasz/googletranslate felületen.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #649 Dátum: 2019. Június 05. - 10:54:36 »
Köszönöm! Talán én is próbálkozok majd náluk akkor :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #650 Dátum: 2019. Június 05. - 13:12:06 »
Sok sikert! Fizetést követően a teljesítéssel minden rendben volt már.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #651 Dátum: 2019. Június 05. - 19:47:16 »
Pont meg is támadtak egy Martin de Candre-akcióval. Mondjuk így se olcsó...

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerek, technika
« Válasz #652 Dátum: 2019. Június 05. - 22:38:52 »
Azt hiszem rockwell 6s-t szeretnék! Hogy tudnék a legegyszerűbben hozzájutni?

Eddig kétszer rendeltem a rockwelltől közvetlenül (egy 6s-t és egy 6c-t), mindkétszer eegy hét alatt megjött, vám nélkül. Én biztos tőlük rendelnék...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #653 Dátum: 2019. Június 06. - 07:58:28 »
Pont meg is támadtak egy Martin de Candre-akcióval. Mondjuk így se olcsó...
Ha sikeres lenne a támadás, akkor szívesen betársulnék egy közös rendelésbe :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #654 Dátum: 2019. Június 06. - 08:16:23 »
Ha hihetünk a klímaszakértőknek, előbb süllyed el Hong Kong, minthogy kifogyjak a szappanokból :-D

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #655 Dátum: 2019. Június 06. - 08:23:20 »
 :fetreng:

Ha a parlamenti bajszos "klímaszakértőnk" véleményét veszem alapul, akkor irtózatosan sok szappanod lehet  ;D

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #656 Dátum: 2019. Június 06. - 08:50:08 »
Tényleg sok van, gyakorolnom kell az önmérsékletet... utólag :-)

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #657 Dátum: 2019. Június 08. - 08:39:24 »
Kösz szépen mindenkinek a tippeket! Megpróbálom közvetlenül a rockwelltől.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerek, technika
« Válasz #658 Dátum: 2019. Június 25. - 19:30:18 »
Volt Mühle R41-em és R89-em is, jelenleg egy R89 Twist van használatban. Az R41 nekem nem volt szimpatikus az agresszivitása és a pengére való érzékenysége miatt. Egy Feather pengével például 3 hétig is borotválkozok R89-es fejben, de R41-es fejjel max 5 alkalom jött ki. Az R89 legnagyobb hibája talán a kezdők szerencséje is, elég gyengéd és trehány készülék. Ezzel a fejjel 3-4 kört is menni kell mire szó-szó eléred a BBS vagyis a babapopsi simaságot. Ezt viszont általában irritációval hálálja meg a bőr.

Na most amikor elkezdtem borotválkozni még a Lord L6-al, már akkor találkoztam külföldi fórumokon a shim kifejezéssel. Ez magyarul alátétlemezt jelent, melyet vintage készülékhez is be lehet szerezni, sőt igazán csak ahhoz való. Lényeg az lenne, hogy a mai vékonyabb penge alá beteszed és ezzel stabilabbá jobban használhatóvá tehetjük a vintage készüléket.

Ilyen alátétlemezt a képen látható módon mi is készíthetünk. Hogy mi az értelme? Megemeli a pengét, ezáltal pedig hatékonyabbá teszi a gyengédebb készülékeket. Hasonlíthatjuk ezt az állítható készülékek esetéhez (gyakorlatilag annak előszele, amit a Gillette is készített már 100 éve), ahol szintén felfelé tolódik a penge állítás közben. Például esetemben a Mühle R89-et tunningolja fel, így kapva egy hatékonyabb készüléket. Magam részéről két használt borotvapenge élét vágtam le egy sima ollóval és tettem az éppen aktuális penge és az alaplemez közé. Az eredmény egy hatékonyabb jóval kevesebb irritációval járó szeánsz volt. 

Ha érdekel részletesebben és közelről, hogy mi történik az átalakítás során, akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi angol nyelvű linket:

https://www.badgerandblade.com/forum/threads/modifying-safety-razor-aggressiveness-efficiency-with-blade-shims-reverse-shims-and-tape-strips.532243/


A képek szedett-vedettek, ezért elnézést, de ritkán van lehetőségem saját képeket készíteni, így csak ezen módon tudom demonstrálni. 









A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerek, technika
« Válasz #659 Dátum: 2019. Június 25. - 22:13:55 »
Ez tök érdekes! Meg az is, hogy 2017 óta csak most el a mi fórumunkba ez a kísérlet :(

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici