Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157271 alkalommal)

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Módszerek, technika
« Válasz #480 Dátum: 2017. Március 22. - 13:57:29 »
Üdv,

Második hónapja tértem át a hagyományos borotválkozásra (R41). Most már nem vagdosom magam össze, de az állam, a borotválkozás utáni második napon, mindig valamennyire kipattog, aztán sebesedik. A nyakam is kipirosodik valamennyire.
Legutóbb kipróbáltam egy shavette-t is, de ugyan így jártam.
Zuhanyzás, Proraso pre, aztán vagy szappan, vagy krém. Pengéket is próbáltam párat, egyelőre a Lord jön be a legjobban.

Mit rontok el ???

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #481 Dátum: 2017. Március 22. - 14:44:19 »
Szvsz az összes agresszív eszköz felesleges csak szórakozásnak jó. Felesleges nehezítés főleg, ha túl könnyen puhul a bőröd.
Próbálj ki egy régi angol Techet! Tartsd az irányokat, szöget és kíméletesen érsz el alapos végeredményt 2-3 kör alatt.

Ha nem akarsz készüléket váltani, akkor keress másik pengét és kerüld a felesleges húzásokat. Pl. R41+zöld Astrával elég egyetlen húzás, de az jó helyen, jó irányban, megfelelő szögben és nyomással menjen!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #482 Dátum: 2017. Március 22. - 15:02:41 »
Az bizonyos, hogy bár tökéletesebb eszközt a nedves borotválkozáshoz keresve sem találnál szerintem az R41-nél, mégis abban egyet kell értsek az előttem szólóval, hogy próbálj ki egy megbocsájtóbb fejet.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Módszerek, technika
« Válasz #483 Dátum: 2017. Március 22. - 15:15:48 »
Az bizonyos, hogy bár tökéletesebb eszközt a nedves borotválkozáshoz keresve sem találnál szerintem az R41-nél, mégis abban egyet kell értsek az előttem szólóval, hogy próbálj ki egy megbocsájtóbb fejet.

Másik fejet, vagy pengét? Egyébként, pont most fogok beújítani egy Piccolo-val, és zöld Astra-val.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #484 Dátum: 2017. Március 22. - 15:29:03 »
Azt a fejet se a kezességéért szeretjük.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Módszerek, technika
« Válasz #485 Dátum: 2017. Március 22. - 15:38:18 »
Meg a zöld Astrát se.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerek, technika
« Válasz #486 Dátum: 2017. Március 22. - 16:14:40 »
Próbáld featherrel , mert mi vadászok úgy tartjuk, hogy ha már vér akkor legyen bőven. :borotva:

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Módszerek, technika
« Válasz #487 Dátum: 2017. Március 22. - 16:47:49 »
Próbáld featherrel , mert mi vadászok úgy tartjuk, hogy ha már vér akkor legyen bőven. :borotva:

Próbáltam már, de egy ideig hanyagolom.

Még tovább kellene puhítanom a borostát?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #488 Dátum: 2017. Március 22. - 17:17:13 »
Még annyit, hogy - főleg nagyobb fogásmélységgel dolgozó eszközöknél - minél jobban eltávolítjuk a hámréteget, annál biztosabb a "fertőzés", bacik szaporodása. Ha beiktatsz napközbeni szappanos arcmosásokat borotválkozós napokon, akkor nem lesz semmilyen gond.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Módszerek, technika
« Válasz #489 Dátum: 2017. Március 22. - 17:47:44 »
Nekem az alábbiak miatt volt (szerencsére egyre ritkábban, de van is még néha) ez:
- rég frissítettem az élt kövön, tompult a kés (DE-nél penge nem jó, vagy sokat használt? passz) - hajszálam pattintotta levegőben, és mégis;
- Figaro szappan, t&h szappan - utóbbiból nem tudtam értelem habot kihozni, esett szét, pelyhedzett... figaro után prorasóval nagy volt a különbség, nem tudom síkosítás (gyanítom), vagy illat összetevőre való érzékenység miatt (kétlem)
- túl rányomtam a kést a bőrhöz - elvére, ha nem vág meg, akkor nem rosszabb, nem? Nem.

Első körben - szerintem - próbáld meg minél kevésbé rányomni az arcodra, esetleg szöget módosítani - ha ez nem megy, lehet eszközben keresni a hibát.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #490 Dátum: 2017. Március 23. - 08:38:19 »
Első körben - szerintem - próbáld meg minél kevésbé rányomni az arcodra, esetleg szöget módosítani - ha ez nem megy, lehet eszközben keresni a hibát.
Ezzel maximálisan egyetértek, de kiegészíteném.

Tapasztalataim szerint az R41 kényes a pengére, Lordot pl nálam nem szereti, SC-t se. Viszont zöld Astrával és Featherrel megtáltosodik.
Mindazonáltal ezeket a pengéket eszedbe se fog jutni arcra nyomni. :) (már ha egyáltalán nyomod) Viszont feszíteni feszítsd a bőrt a másik kezeddel, ahol csak lehet!

Szerintem a zuhanyzás, és utána proraso pre az már együtt sok, lehet, hogy túlságosan is megpuhítod az arcbőrödet ezáltal. Próbálj meg úgy borotválkozni, hogy csak bevizezed a borostát kb 5-10 percre. Ha közben szárad, megint felviszel egy kis vizet. Vagy hagyd el a zuhanyzás és a proraso pre közül valamelyiket. :)

A kipattogzás lehet ATG-től is. Hagyd el, ha nem szereti a bőröd.

AS-nek mit használsz? Pl egy varázsmogyoró vagy allantoin tartalmú AS csodákra képes.

Megbocsátóbb készülékkel nem próbáltad?

Már csak azt nem értem, miért a késes borotválkozás altopicjában offolunk. :)
(szerintem)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #491 Dátum: 2017. Március 28. - 12:56:28 »
Tanácsot szeretnék kérni.
Az állam környékén, ill. a szám sarkánál úgy tűnik, igen erőteljes borosta nő (a többihez viszonyítva feltétlenül). Ez a biztonságira áttérés, illetve a kés próbálgatása előtt rendszeresen komoly irritációt, benőtt szőrszálakat is okozott.
A helyzet (természetesen) sokat javult ahhoz képest, de a kíméletesnek mondott biztonsági EJ-rel (Feather pengével is) is csak apró, ismételt húzásokkal tudtam megtisztítani a területet. A kés sem suhan úgy, mint mondjuk a fül melletti jól borotválható részeken (vagy mint a közkedvelt WilliPeter-féle videókon: https://www.youtube.com/user/WILLIPETER99/videos  :crazy: ).
Mondjuk ha megtalálom a megfelelő fogást és szöget, akkor még lehet, hogy fog  ;)

Jól gondolom, hogy az előkészítés a valószínű gyenge pont? Zuhany után szoktam borotválkozni, meleg/forró vizes arcmosás, mosdókenőcsös/balea preshave-es kezelés után állok neki. Talán nem elég nedves a hab?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #492 Dátum: 2017. Március 28. - 13:46:21 »
"a kíméletesnek mondott biztonsági EJ-rel (Feather pengével is) is csak apró, ismételt húzásokkal tudtam megtisztítani a területet. A kés sem suhan úgy, mint mondjuk a fül melletti jól borotválható részeken"

Valszeg nem tökéletes az atg, de ezen a területen nehéz is késsel, de még zsilettel is. Én itt úgy megyek, hogy wtg és utána két oldalról atg-xtg közti irányból megyek neki a szőrnek. Ezt viszonylag gyors mozdulatokkal lehet tolni és majdnem olyan jó mint egy tökéletes atg.

A túl sok áztatás se jó. A bőr felduzzad és "túlpuhul". Ilyenkor már sérülékenyebb a bőr és hiába tökéletes a vágás, mert egy óra múlva, amikor a bőr visszanyeri a szokásos puhaságát-keménységét, máris ott a borosta. Zuhany után nálam ez garantált. A szőrt meg nem lehet elég ideig áztatni... Valahol mindenkinek meg kell találnia a középutat.

Szerintem.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #493 Dátum: 2017. Március 28. - 14:00:46 »
Én itt úgy megyek, hogy wtg és utána két oldalról atg-xtg közti irányból megyek neki a szőrnek. Ezt viszonylag gyors mozdulatokkal lehet tolni és majdnem olyan jó mint egy tökéletes atg.

Nálam is ilyesmi vágásirány alakult ki. ATG-nek nem mondhatnám, de valami hibrid. A biztonságival ferde mozgást is meg merek kockáztatni, kb. mintha gillette slide-ot húznék. Késsel azért izé - nem.

DE-vel gyakran beleszaladtam a túlzásba vitt igazgatás hibájába. Kés után DE-vel igazgatni valamivel jobb eredményt ad, azért csak leviszi a nagyját.

Azért nem arról van szó, hogy két óra gőzfürdő után állnék neki :-) Csak mostanság feltűnt, hogy mintha eddig túl száraz habokat készítettem volna: fér még víz oda, pamacsolhatnék hosszabb ideig.
Nem tapasztaltam, hogy 1-2 órán belül ismét borostás lennék. Sőt, ha lehet, nem is szeretnék :-D

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Módszerek, technika
« Válasz #494 Dátum: 2017. Március 28. - 15:23:46 »
Általában nehezebb az áll környékén. Szerintem nincs semmi gond azzal ha „apró, ismételt húzásokkal” oldottad meg. Ha ez vált be mért ne… A borotválkozás legyen egy kellemes élmény.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici