Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2145401 alkalommal)

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11445 Dátum: 2014. Május 12. - 21:46:59 »
barbon krém
hans baier borz
gillette ot oc
wilkinson @1

nincs alkoholos AS-em, de valami csípősre vágytam még az irritáció után  :crazy: , úgyhogy adidas edt (amúgy nemigen használom, nem vagyok kibékülve az illatával)
Eredmény: 2 körhöz képest elképesztő simaság, csak a felhámom túl nagy része távozott a szőrrel...

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11446 Dátum: 2014. Május 13. - 05:50:52 »

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11447 Dátum: 2014. Május 13. - 06:14:44 »
Ma reggel:

-r41
-Lord ss @1 (zöld. ócsó)
-Denim krém
-kamillás arcvíz
-Barbon AS

Arcmosás után, nyeltem kettőt, s az általam, s a fórumozók többsége által is lehúzott Lord SS (occsó, osanon gagyi) pengének adtam egy lehetőséget. Mivel ezidáig, bármely beretvámban próbáltam, nem hozta a minimum szintet sem. Vagyis állandóan vettem egy csomaggal, ócsó, próbáljuk ki ebben, majd irány a kuka az egésznek, most is vettem egy csomaggal, s bele az R41-be!

Remegő kéz, nagy levegő, s már láttam magam utálkozó arccal, mikor a tükörből magamtól kérdem: -Miért kellett újra??

DE! DE! DE! és DE!

Innentől minden éltársat meg kell kövessek, aki valaha is egy pozitív szót, de legalább annyit mondott az SS-ről, hogy használható. IGEN HASZNÁLHATÓ!
R41-ben egy kellemes megbocsájtó penge. Mintha ehhez gyártották volna. Tényleg első húzás után elmúlt a kételyem, s élveztem. Bár nem tudom, tart-e még két-három beretválkozásnyit, vagy egy volt benne, de érzésre nem rossz.  :bor: :hat:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11448 Dátum: 2014. Május 13. - 07:59:35 »
Lehet kifogtad azt az egy példányt.
Nálam is menő volt egy darabig de mikor már több mindent kipróbál az ember akkor mikor visszatér a nevezett pengéhez akkor nézünk, hogy mi a ló.....sz?
Ez ennyire rossz?  :evil:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11449 Dátum: 2014. Május 13. - 08:06:57 »
Lehet kifogtad azt az egy példányt.
Nálam is menő volt egy darabig de mikor már több mindent kipróbál az ember akkor mikor visszatér a nevezett pengéhez akkor nézünk, hogy mi a ló.....sz?
Ez ennyire rossz?  :evil:

csak első alkalom, hogy pozitív érzésem volt tőle.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11450 Dátum: 2014. Május 13. - 08:13:18 »
Mindenkinek van és lesz 1-2-3 olyan penge, amelyik nem akar működni. Ki lehet próbálni több borotvában, ha van rá lehetőség. De az is lehet, hogy a tizenötödik borotva után sem változik a vélemény. (Nálam a Derby ez a penge.) Viszont erőltetni sem muszáj. Ha van, ami bevált, és elérhető, akkor főleg nem muszáj.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11451 Dátum: 2014. Május 13. - 08:22:30 »
Attól függ mihez ragaszkodik az ember, a pengéhez, vagy egy borotvatípushoz.  Mert van az a penge ami adott borotvában semmit nem ér, másikban meg jól teljesít. Meg van az a penge ami mindenben förtelem. Eddig egy ilyennel találkoztam, ez a piros Gillette Stainless. (aztán lehet h R41-ben, vagy slantben ez is jó lenne egy körre :))
Derbyből fél éve megkezdtem egy paklival, DE89-ben nem teljesített jól. Most újra megpróbáltam a Derby-t, de már egy Tech-ben. Láss csodát, jól teszi a dolgát, semmi irritáció,semmi vérengzés, csak a simaság. Kb. a 4 alkalomnál tartok vele, de nem érzem, hogy menne el az éle....

Mai:
 - glicerines szappan pre
 - hjm coca
 - hjm aloe vera
 - Gillette Tech + Derby
 - cseh Pitralon (thx pmol!)

 :borz2:
(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11452 Dátum: 2014. Május 13. - 08:27:54 »
Nem egy-két borotvában próbálok ki egy-egy pengét, hanem (a SE-k kivételével) a képeken szereplők kb. mindegyikében ;) Nem mondhatja senki, hogy nem adom meg nekik az esélyt...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11453 Dátum: 2014. Május 13. - 08:34:10 »
Nem egy-két borotvában próbálok ki egy-egy pengét, hanem (a SE-k kivételével) a képeken szereplők kb. mindegyikében ;) Nem mondhatja senki, hogy nem adom meg nekik az esélyt...
:hat:
(szerintem)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11454 Dátum: 2014. Május 13. - 09:54:51 »
Hűha, nem kellene Józsinak szólni, hogy ápolt van.   Ennyi beretvát.  :crazy:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető G54

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11455 Dátum: 2014. Május 13. - 10:17:03 »
Ma reggel:

-r41
-Lord ss @1 (zöld. ócsó)
-Denim krém
-kamillás arcvíz
-Barbon AS

Arcmosás után, nyeltem kettőt, s az általam, s a fórumozók többsége által is lehúzott Lord SS (occsó, osanon gagyi) pengének adtam egy lehetőséget. Mivel ezidáig, bármely beretvámban próbáltam, nem hozta a minimum szintet sem. Vagyis állandóan vettem egy csomaggal, ócsó, próbáljuk ki ebben, majd irány a kuka az egésznek, most is vettem egy csomaggal, s bele az R41-be!

Remegő kéz, nagy levegő, s már láttam magam utálkozó arccal, mikor a tükörből magamtól kérdem: -Miért kellett újra??

DE! DE! DE! és DE!

Innentől minden éltársat meg kell kövessek, aki valaha is egy pozitív szót, de legalább annyit mondott az SS-ről, hogy használható. IGEN HASZNÁLHATÓ!
R41-ben egy kellemes megbocsájtó penge. Mintha ehhez gyártották volna. Tényleg első húzás után elmúlt a kételyem, s élveztem. Bár nem tudom, tart-e még két-három beretválkozásnyit, vagy egy volt benne, de érzésre nem rossz.  :bor: :hat:

Én is ki fogom próbálni, mert a kék Personnával minden óvatosságom ellenére min. 5-6 pontvérzést begyűjtök.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11456 Dátum: 2014. Május 13. - 10:21:39 »
 Jó, há' nem ma kezdtem a DE-vel az ismerkedést... Első borotválkozásom óta (ez '93-ban volt, pár napja számoltam utána) volt idő beszerezni és kipróbálni ezt-azt. Eladni viszont nem szoktam, eddig csak néhányat elajándékoztam.

 Hogy legyek on-topic is - tegnap esti:
- Proraso E&M krém
- HJM Black Fibre
- EJ DE89
- Personna - piros
- No. 4711 AS
 Pár napja úgy alakult, hogy este borotválkozom. Nem rossz így sem, de kicsit hiányzik a reggeli frissítő tevékenység. És az illatokat sem élvezem sokáig. Na, majd visszaállunk szépen... :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető G54

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11457 Dátum: 2014. Május 13. - 10:21:55 »
Ma reggeli:

Bluebeards Revenge pre-oil
Proraso/Omega röfi pamacs
Palmolive krém
R41
Personna kék penge @2
Wilkinson timsó stick
Floid sárga

Minden odafigyelésem ellenére kicsit összevagdostam magam:/
Ha elkopott ez a penge, gyengébb pengékkel (zöld Lord, Wilkinson) fogok gyakorolni, hogy szokjam ezt a vadállatot:)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11458 Dátum: 2014. Május 13. - 15:54:28 »
Wilkinson Sword.  :hat: ;)

- Műanyag fekete WilkiDE (mi a hivatalos neve?)

 :thanks:

Nemes egyszerűséggel Wilkinson Sword.  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11459 Dátum: 2014. Május 13. - 17:36:35 »
New Forest Tubby 2
EJ CB/ régi Astra
CE Szantál szappan
CE Szantál ASB

Jó kis pamacs, ismerkedési fázisban. A régi astra nem jó, harmadszorra már nem alapos, két körben sem.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici