Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2141059 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11655 Dátum: 2014. Május 26. - 10:59:44 »
Pengéhez válasszatok megfelelõ készüléket.
A zöld Astra, Personna Blue, Feather Hi Stainless mind kíváló pengék!
Az élszögük kicsit más. Meg a DE készülékek fejkarektirisztikája nagyon más.

Ebbõl adódó mûködés különbségekre lépten nyomon rácsodálkozik itt valaki.
Már kicsit unalnas.  :sör:

Igaza  van,ha olvassuk a fórumot, akkor igen minden 15-20.-k hozzászólás de jó illetve de rossz a penge ebben vagy abban a készülékben, s ez gyakorta ismétlődik.
Ebben egyetértek.

DE!

A valóban kezdő éltársaknak, ez a valódi támpont, s kiindulópont.

Nem becsülöm alá a tudásodat, s lehet, hogy élgeometriában jártasabb vagy mint én, (nekem egy fúró megköszörülése, már feladvány  :crazy: ) s van elég tapasztalatod, hogy felismerd egy penge használata közben, hogy ez ilyen vagy olyan készülékben, ami más élszöget tart, jobban teljesít.

De egy kezdő, vagy ekkora tapasztalattal, esetleg ennyi típusú pengével illetve készülékkel még nem találkozott, az örömmel olvashat el ilyen hozzászólásokat. s nem hiszem, hogy itt a fórumozó tagok nagyobb része a fórum összes posztját elolvasta, s emlékeibe be is égette.


Esetleg lehetne összeállítani egy táblázatot, egy szavazás formájában, ahol a legtöbbet használt borotva fejekhez, választható a tag által legjobban kedvelt, illetve kedveltebb pengék. Így kihozható lenne, hogy a fórumozók, melyik típusú készülékbe, melyik pengét "javasolják" a kezdő éltársaknak!

Hmm moderátorok?

S hogy in is legyen az offon kívül:

-r41
-NOS Zöld Astra @4
-Derby levendula
-Figaró arcvíz

 :2thumbup:


 
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11656 Dátum: 2014. Május 26. - 11:07:06 »
...
Esetleg lehetne összeállítani egy táblázatot, egy szavazás formájában, ahol a legtöbbet használt borotva fejekhez, választható a tag által legjobban kedvelt, illetve kedveltebb pengék. Így kihozható lenne, hogy a fórumozók, melyik típusú készülékbe, melyik pengét "javasolják" a kezdő éltársaknak!
...
Top 3 hardver?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11657 Dátum: 2014. Május 26. - 11:11:19 »
Azzal ugyan az a baj, hogy nem úgy összesítődik, itt olyanra gondolnék, hogy szavazási panel s jelölhető adott fejhez leginkább kedvelt egy-két penge, s az százalékosan összesítődik, nem kell húsz oldalt végiglapozni s számolgatni, on line eredményekkel.

végül is talán elég lenne a r89,r41,tech,parker,futur,ss s talán ezen hat fej közel alapot mutatna a más fej illetve penge után kacsingatóknak.

Szerintem
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11658 Dátum: 2014. Május 26. - 11:16:09 »
Ebbõl adódó mûködés különbségekre lépten nyomon rácsodálkozik itt valaki.
Már kicsit unalnas.  :sör:
Nyilván lehet mondani, hogy ha valami nem jó, akkor rossz a penge-készülék párosítás. De konkrét algoritmus vagy döntési módszer nélkül ez eléggé üres tanács, olyan mint ha azt mondanám hogy ha nem sikerült jól valami étel, akkor biztos nem megfelelő hőfokon főzted, de nem igazán tudnám megmondani mi a megfelelő hőfok.

Te szereted a dolgokat élszöggel-fejkarakterisztikával magyarázni, ez már lejött, valszeg igazad is van abban hogy ezek tényleg fontosak, de amíg nincs olyan kvázi-kvantitatív modelled ami megmondja hogy jó-e ez a penge ahhoz a borotvához, addig ez max egy hipotézis, amit érdekes lenne tesztelni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11659 Dátum: 2014. Május 26. - 11:20:20 »
Azzal ugyan az a baj, hogy nem úgy összesítődik, itt olyanra gondolnék, hogy szavazási panel s jelölhető adott fejhez leginkább kedvelt egy-két penge, s az százalékosan összesítődik, nem kell húsz oldalt végiglapozni s számolgatni, on line eredményekkel.

végül is talán elég lenne a r89,r41,tech,parker,futur,ss s talán ezen hat fej közel alapot mutatna a más fej illetve penge után kacsingatóknak.
Voltak ilyen próbálkozások mindenféle külföldi fórumokon, az jött le belőle hogy mindenki más pengét szeret ugyanahhoz a borotvához. Ezek alapján valószínűnek tartom, hogy ez az élszög-fejkarakterisztika-stb dolog messze nem teljesen determinálja az eredményt. Marad a próbálgatás. Nekem pont ezért érdekes ez a topic.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11660 Dátum: 2014. Május 26. - 11:27:02 »
Kezdőmókus!

Ha a La Toja nem válik be, én szívesen átveszem  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11661 Dátum: 2014. Május 26. - 11:31:36 »
Azzal ugyan az a baj, hogy nem úgy összesítődik, itt olyanra gondolnék, hogy szavazási panel s jelölhető adott fejhez leginkább kedvelt egy-két penge, s az százalékosan összesítődik, nem kell húsz oldalt végiglapozni s számolgatni, on line eredményekkel.

végül is talán elég lenne a r89,r41,tech,parker,futur,ss s talán ezen hat fej közel alapot mutatna a más fej illetve penge után kacsingatóknak.
Voltak ilyen próbálkozások mindenféle külföldi fórumokon, az jött le belőle hogy mindenki más pengét szeret ugyanahhoz a borotvához. Ezek alapján valószínűnek tartom, hogy ez az élszög-fejkarakterisztika-stb dolog messze nem teljesen determinálja az eredményt. Marad a próbálgatás. Nekem pont ezért érdekes ez a topic.

a penge nem a készülék konstans, ha egy fejhez 100 ból 60 x pengét használnak, 20 an y 15 z-t, s öten egyéb, akkor kimondható, hogy adott fejhez x penge kezdő számára nem lesz ijesztő.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11662 Dátum: 2014. Május 26. - 11:32:35 »
Szerintem egy próbát megérne a dolog. Persze nem szabad soha készpénznek venni az ilyen felméréseket, de viszonyítási alapnak jó lenne.
Akkor elkerülnénk az olyan felesleges megnyilvánulásokat hogy "XY penge egy sz@r, megy a kukába, soha többet". vagy "XY penge az Isten, mindenbe csak ezt!"
Segítsük a kezdőket, ahol tudjuk, mert egy rossz borotválkozás el tudja ám venni az ember kedvét, ha egy szerencsétlen készülék+penge kombóval kezd.
Úgy tudnám elképzelni, hogy adott fejhez rangsorolva lehetne kiválasztani a pengéket, kezdve a leginkább ajánlottal.
Mondjuk a Tech fejre már ott van zenith tesztje. :)  :sör:
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11663 Dátum: 2014. Május 26. - 11:43:30 »
a penge nem a készülék konstans, ha egy fejhez 100 ból 60 x pengét használnak, 20 an y 15 z-t, s öten egyéb, akkor kimondható, hogy adott fejhez x penge kezdő számára nem lesz ijesztő.
De az a baj, hogy nincs olyan X, ami akár 100ból 60 lenne. Konkrét példa: EJ DE89, sok változathoz alapból kapsz egy csomag Derbyt. Ha utánaolvasol, akkor lesznek olyanok akik szerint a Derby tök jó, és lesznek olyanok akik szerint a Derbyt a pokolban gyártják, és a cél a wetshaving megutáltatása, mint a Sátán személyes projektje. Na ebből csinálj statisztikát :D

Szerintem a legjobb tanács az, hogy mindenki vegyen pár pengét vagy egy sampler pack-et, és próbálgasson. A penge olcsó, próbálgatni érdekes, SZVSZ nincs ezzel semmi baj. Max lesz, akinek unalmas olvasgatni  ::)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11664 Dátum: 2014. Május 26. - 11:46:13 »

Mondjuk a Tech fejre már ott van zenith tesztje. :)  :sör:

Ami talán már-már túl részletesre is sikerült :2thumbup: :borz2: :fetreng: :sör:!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11665 Dátum: 2014. Május 26. - 11:50:42 »
a penge nem a készülék konstans, ha egy fejhez 100 ból 60 x pengét használnak, 20 an y 15 z-t, s öten egyéb, akkor kimondható, hogy adott fejhez x penge kezdő számára nem lesz ijesztő.
De az a baj, hogy nincs olyan X, ami akár 100ból 60 lenne. Konkrét példa: EJ DE89, sok változathoz alapból kapsz egy csomag Derbyt. Ha utánaolvasol, akkor lesznek olyanok akik szerint a Derby tök jó, és lesznek olyanok akik szerint a Derbyt a pokolban gyártják, és a cél a wetshaving megutáltatása, mint a Sátán személyes projektje. Na ebből csinálj statisztikát :D

Szerintem a legjobb tanács az, hogy mindenki vegyen pár pengét vagy egy sampler pack-et, és próbálgasson. A penge olcsó, próbálgatni érdekes, SZVSZ nincs ezzel semmi baj. Max lesz, akinek unalmas olvasgatni  ::)

ez így nem teljesen igaz, ha szavazásra bocsájtanánk, egy-egy fejbe ki mit tölt, nem jönne fej-fej mellett a Wilki, derby, tollas, gillette stb, egyik elhúzna a másik lemaradna. S nem az hirdetődne ki hogy X penge mindenek felett, hanem csak, hogy az X pengével kezdje a tag adott fejet, azt ajánljuk, s ha azzal megy, ( s egymilliárd légy nem tévedhet, ergó egyél tehénszart  :crazy: ( ez csak úgy jött, nem rád értettem )) lehet próbálgatni a dobogón lentebb helyet foglalókat is.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11666 Dátum: 2014. Május 26. - 12:08:43 »
Akkor először arról indítsunk szavazást, hogy legyen-e ilyen szavazás!  :fetreng:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11667 Dátum: 2014. Május 26. - 12:12:52 »
Akkor először arról indítsunk szavazást, hogy legyen-e ilyen szavazás!  :fetreng:
Ja szavazzunk arról, hogy legyen-e szavazás arról, hogy szavazással döntsük-e el, azt a témát amit a szavazással erősítünk meg, hogy szavazzunk-e róla!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11668 Dátum: 2014. Május 26. - 12:23:54 »
Ez a szavazás már megvolt... Szerintem a legjobb mérce, ha minden bele van dobva a kalapba és úgy vizsgálódunk. Ez pedig nem más, mint a gyártók (márkák) által elfoglalt pozíció az amúgy elég szűk világranglistán. Ez a legjobb mérési módszer, hogy megtudjuk, hogy nagy átlagban, melyik mit tud...
Ha a kocsiknál van év autója, akkor ugyanígy lehetne év pengéje is minden évben... és mindig más lenne a befutó... Derby is biztosan nyerne egy érmet, Jumurdzsák is rengeteg szőrszálat és nyakat tud leszedni... Kár ezen ennyit filózni!  ;D 

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #11669 Dátum: 2014. Május 26. - 13:23:17 »
Ebben a kiemelt altopikban helyet adunk fórumtársaink napi borotválkozás élményének megosztására. Nem leírására, csupán a felhasznált eszközök és anyagok felsorolására, esetleg - természetesen nem kötelezően - ezeknek illusztrálására is.
 :borz1:
Ennek a topik indító Fonti hozzászólásnak a szellemében "unalmas" itt olvasni, hogy kinek mi a nyûge a különbözõ DE penge-készülék konbinációval.
Vagy éppen aktuálisan ki mivel kaszabolta össze magát - sokadszorra.
Ez nem az hasonló érdektelen-értelmetlen témájú fórum topik.  :sör:
Nyissatok külön ilyeneket. Könnyebben elkerülöm.  :peace:

Tehát a "MILYEN VOLT" kérdésre fényképpel illik itt felelni. Nem szöveggel - szerintem. :handshake:

Ezzel is egyetértek, ezért javasoltam egy szavazás lefuttatását a DE topikban.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici