Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2136539 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12090 Dátum: 2014. Június 26. - 09:23:01 »
Az egész öt perc, habbal, mindennel.

Egyszer eldöntöttem, hogy hagyom a fenébe a kihívásokat, nem fogok olyan borotvával/pengével/szappannal/pamaccsal dolgozni, ami nem kényelmes, irritál, vagy sokat kell vele vacakolni és óvatoskodni. Azóta 5 perc. Lord/EJ borotvák, valamelyik Astra vagy Personna, TOBS vagy hasonló kvalitású krém, egy jó sörte vagy szintipamacs, és kész. Ha mondjuk elővenném a Fatipot, a használhatatlan FS olcsószintit, és egy I Coloniali szappant, akkor simán meglenne 15 perc.

A 3 kör tart öt percig, vagy egy kör?
Azon gondolkodom, hogy nekem is valami ilyesmi lehet a 3+0,5 kör nettó ideje. A többi a habképzés az arcon.

Mindennap borotválkozom, és most már koncentrálni se kell hozzá, rutin. Ennek örömére a mai:

Proraso sensitive tégelyes szappan + Omega 11126 pamacs
Lord L6 + zöld Astra @3
Nivea ASB

Kb öt percig tart nekem egy ilyen, 3 kör, ami az orr alatt öt (le, ±45 fok, ±135 fok), 0 irritáció.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12091 Dátum: 2014. Június 26. - 11:09:34 »

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12092 Dátum: 2014. Június 26. - 13:00:17 »

Egyszer eldöntöttem, hogy hagyom a fenébe a kihívásokat, nem fogok olyan borotvával/pengével/szappannal/pamaccsal dolgozni, ami nem kényelmes, irritál, vagy sokat kell vele vacakolni és óvatoskodni. Azóta 5 perc. Lord/EJ borotvák, valamelyik Astra vagy Personna, TOBS vagy hasonló kvalitású krém, egy jó sörte vagy szintipamacs, és kész. Ha mondjuk elővenném a Fatipot, a használhatatlan FS olcsószintit, és egy I Coloniali szappant, akkor simán meglenne 15 perc.


Én hobbiként fogom fel a borotválkozást, így nem zavar, ha elhúzódik (pedig gyakorlatilag alig van szabadidőm). Szeretem váltogatni az eszközöket is. 30 évig egy Astra 901-el nyomtam, unalmas volt. Így van benne valami változatosság.

Elébb:
L'Occitane
HJM borz
DE bléd
Gillette BET
La Rive Cabana
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12093 Dátum: 2014. Június 26. - 18:36:47 »
Mostanában nagyon előtérbe került a DE, így mai előszedtem a kedvenc késem.

- Lea szappan
- Semogue 610
- Kropp 6/8"
- Lea balzsam

Nagyon jól sikerült  :2thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12094 Dátum: 2014. Június 26. - 20:33:52 »
 :fetreng: régen nem használtam, hamarosan elő is kerül a Bull Mastiff Deluxe  ;D

Már ideje volt!  :hurra: A Razor Bob nyeles ráuntfeleslegesminekazneked DE-t foglalom.   ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12095 Dátum: 2014. Június 26. - 20:57:32 »
Mai  :borotva: : Progress - Astra - Floris JF - Omega - Proraso AS

 :borz2:

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12096 Dátum: 2014. Június 27. - 08:43:16 »
Mai  :borotva: : Progress - Astra - Floris JF - Omega - Proraso AS
...régóta tetszik ez a pamacs.Amíg be nem szerzek egy Semague malacot lehet beruházok majd egy ilyenre.
Mik a tapasztalatok, hogy viselkedik?
Lombhullató-e?

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1493
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12097 Dátum: 2014. Június 27. - 09:00:59 »
Ma reggel ismét kemény napra virradtam. :)
Barbon krém (hihetetlenül működik, azt próbáltam, mi a mininmális mennyiség, nos, fél borsónyi elég egy körre).
Pamacs
Tabula Rasa Huszár
Vintage MINOS Spezial (NOS) - élezés nélkül
Brut AS

Végül is működött, de húzott rendesen, orr alatt kellett a WTG+XTS+ATG. Hiába, ezeket már fenni kéne. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12098 Dátum: 2014. Június 27. - 09:09:17 »
Gondolom, hogy ilyen kevéske krém szükséges az pamacsfüggő is. A legrosszabb esetben (nagy pamacs esetén ?) elég lehet borsónyi is?

Ma reggel ismét kemény napra virradtam. :)
Barbon krém (hihetetlenül működik, azt próbáltam, mi a mininmális mennyiség, nos, fél borsónyi elég egy körre).
Pamacs
Tabula Rasa Huszár
Vintage MINOS Spezial (NOS) - élezés nélkül
Brut AS

Végül is működött, de húzott rendesen, orr alatt kellett a WTG+XTS+ATG. Hiába, ezeket már fenni kéne. :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12099 Dátum: 2014. Június 27. - 09:24:52 »
Ma reggeli, szinte a szokásos:
+glicerines szappannal zuhany
+colonel conk amber az arcra kenve, victoria borz pamacs
+r41 benne astra ss @1
+wtg, xtg, atg és egy kör a nyakon
+hideg víz, az eredeti öreg fűszeres as, és florerena asb

Felavattam a bbuffytól tegnap beszerzett rosegold nyeles r41-et. Tisztelettel közeledtem hozzá, s hogy pontosan tudjam, hogyan működik, a kedvencemet a kék astrát raktam bele.

Első kör (wtg): Mindent ugyanúgy akartam csinálni, ahogy eddig, talán épp ezért rontottam el az első kör habját. Nem tudom, mikor történt ilyen utoljára velem, de túlvizeztem a habot.
Szerencsére nem jelentkezett se irritáció, se vérzés, úgyhogy folytattam. Első kör: érezhető, hogy ez más, figyelni kell rá. Rövid, óvatos mozdulatok, de semmi probléma.

Második kör (xtg). A hab már jó. Érdekes módon ott jelentkezett fennakadás, ahol nem vártam volna: a bajusznál. Oldalirányból akad egy kicsit. Hmmm. Másképp kell húzni, mint a 89-es fejet. Hopsz, bénáztam, pici vágás. Aztán kész a második kör.

Harmadik kör (atg) Finom, apró húzások, minden tiszteletem a borotváé. A szám körül ismét érdkes, kissé akadós élmény, de aztán kész vagyok.

Negyedik kör (csak nyakon atg)rövid húzásokkal már kész is.

Az AS ugyanúgy bizserget, mint egy jól sikerült 89-fejes menet után, úgyhogy valószínűleg jól ment. A bajszon levő pici vágás már az atg körre eltűnt. Kicsit jobban figyeltem, mint a 89 fej esetén, de szerintem ez a borotva jó. Az agresszivitása már átbillen azon a bizonyos vonalon, de még jól használható. Ez az új fej -a "girlish"- el nem tudom képzelni, milyen lehet a régi... pontosabban el tudom képzelni :)

A végeredmény BBS 10/10. Egyértelműen legalább fél fokkal simább a nyakam (az arcom kb. ugyanaz) mint 89 használata esetén.

 :hurra:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12100 Dátum: 2014. Június 27. - 10:14:15 »
Ma reggel :

-r41 Best of 2011 ! Yoee! Hidd el, hogy nem tudod elképzelni ! Kipróbáltam mar a 2013as fejet. Az ehhez képest 89-es!
-NOS Astra Superior ( kék ) @1
-Barbon krém
-Alpa Windsor AS

A Feather a lába nyomát sem csókolhatja meg a Csehszlovák Traktorgyár, Finomacél Üzemágazat gyártmányaival! Szerencsére van elég belőlle! :bow: :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12101 Dátum: 2014. Június 27. - 17:30:13 »

Mai  :borotva: : Progress - Astra - Floris JF - Omega - Proraso AS
...régóta tetszik ez a pamacs.Amíg be nem szerzek egy Semague malacot lehet beruházok majd egy ilyenre.
Mik a tapasztalatok, hogy viselkedik?
Lombhullató-e?

Jo kis malac. Tulajdonkeppen ez a kedvenc omegam. 1-2 szal neha kijon, de ez meg rendben van. Mukodesre semmi panaszom sincs, teszi a dolgat, ahogy kell. Ha lenne rajta egy semogue fele gyuru is, akkor nagyon elegedett lennek vele :)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12102 Dátum: 2014. Június 27. - 17:36:25 »

Ma reggel :

-r41 Best of 2011 ! Yoee! Hidd el, hogy nem tudod elképzelni ! Kipróbáltam mar a 2013as fejet. Az ehhez képest 89-es!


Minden csak szokas kerdese :) Cotag kiprobalta a 2013-as r41 borotvamat, de nem jott be neki. Szetnyuzta az erzekeny boret, azt mondta, hogy marad a 2011-es valtozatnal, mert az neki jo :)
Szoval mindent meg lehet szokni...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12103 Dátum: 2014. Június 27. - 17:42:08 »

Ma reggel :

-r41 Best of 2011 ! Yoee! Hidd el, hogy nem tudod elképzelni ! Kipróbáltam mar a 2013as fejet. Az ehhez képest 89-es!


Minden csak szokas kerdese :) Cotag kiprobalta a 2013-as r41 borotvamat, de nem jott be neki. Szetnyuzta az erzekeny boret, azt mondta, hogy marad a 2011-es valtozatnal, mert az neki jo :)
Szoval mindent meg lehet szokni...

Tehát akkor egyet értünk. El nem lehet képzelni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #12104 Dátum: 2014. Június 27. - 19:06:53 »
Jo kis malac. Tulajdonkeppen ez a kedvenc omegam. 1-2 szal neha kijon, de ez meg rendben van. Mukodesre semmi panaszom sincs, teszi a dolgat, ahogy kell. Ha lenne rajta egy semogue fele gyuru is, akkor nagyon elegedett lennek vele :)
Nekem sosem hullott és pont a gyűrű hiánya a szép benne. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici