Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1599098 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1290 Dátum: 2011. Július 06. - 11:56:03 »
Mai :borotva:

Elötte : Tortilla + kávé ( két krumplit 8x8 mm kockákra vágtam.  Nagy serpenyőben szalonnát pirítottam, felesleges zsírt leöntöttem. Pörc maradt! Krumplit rádobtam, sóztam és sütni kezdtem. Közben felaprítottam egy közepes fej hagymát. Helyet csináltam neki a nagy serpenyőben és egymás mellett (krumpli- hagyma) dinszteltem meg. Közben kóstolgattam a sülő krumplit. Mikor már puha volt, összekevertem a hagymával. Csipetnyi majorannát rádobtam. Háromtojást felütöttem, felvertem, sóztam. A gáz felcsavartam, és nyakonöntöttem a krumplit. Aztán visszavettem takarékra, és hagytam szépen sülni. Fogtam egy kb. ugyanakkora lapos tányért, mint a serpenyő és annak segítségvel megfordítottam az alul már megsült tortillát. Így a másik fele is megsült. Mikor kész lett, fa spatulával negydeltem, és kis lapos tányérra szervírozva fogyasztottam.)

-Proraso
-Kent szappan és BK4 pamacs
-No name kés (olyan half wedge 4-5/8, fekete nyelű sheffieldre hasonlító. A beütőt kiköszörülték a felújításkor)
-Longball szíj
-WTG, XTG, ATG meg még egy kis variálás a macerás helyeken

-GFT Rózsás skinfood- Nem tapadt, nem volt "Maszk" érzés. Jó volt na!
-Rose D'homme parfüm

Nagyon + vagyok elégedve.

Ezt a borotvát ma használtam először. Nem is tudtam milyen "drágaszág" van a bírtokomba!

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1291 Dátum: 2011. Július 06. - 15:26:29 »
Mai :borotva:

Elötte : Tortilla + kávé ( két krumplit 8x8 mm kockákra vágtam.  Nagy serpenyőben szalonnát pirítottam, felesleges zsírt leöntöttem. Pörc maradt! Krumplit rádobtam, sóztam és sütni kezdtem. Közben felaprítottam egy közepes fej hagymát. Helyet csináltam neki a nagy serpenyőben és egymás mellett (krumpli- hagyma) dinszteltem meg. Közben kóstolgattam a sülő krumplit. Mikor már puha volt, összekevertem a hagymával. Csipetnyi majorannát rádobtam. Háromtojást felütöttem, felvertem, sóztam. A gáz felcsavartam, és nyakonöntöttem a krumplit. Aztán visszavettem takarékra, és hagytam szépen sülni. Fogtam egy kb. ugyanakkora lapos tányért, mint a serpenyő és annak segítségvel megfordítottam az alul már megsült tortillát. Így a másik fele is megsült. Mikor kész lett, fa spatulával negydeltem, és kis lapos tányérra szervírozva fogyasztottam.)

-Proraso
-Kent szappan és BK4 pamacs
-No name kés (olyan half wedge 4-5/8, fekete nyelű sheffieldre hasonlító. A beütőt kiköszörülték a felújításkor)
-Longball szíj
-WTG, XTG, ATG meg még egy kis variálás a macerás helyeken

-GFT Rózsás skinfood- Nem tapadt, nem volt "Maszk" érzés. Jó volt na!
-Rose D'homme parfüm

Nagyon + vagyok elégedve.

Ezt a borotvát ma használtam először. Nem is tudtam milyen "drágaszág" van a bírtokomba!

Üdvözlettel:
Toportyán


Mikor a krumplit meg a hagymát pirítottad, közben letakartad fedővel, vagy csak úgy szabadon sütötted? Imádom a majorannát, nagyon sok mindenhez passzol, olyan "magyaros" ízt ad a számomra.
Sheffield-England

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1292 Dátum: 2011. Július 06. - 17:12:18 »
Off-

Szia Szőrmók,

Nem, nem fedtem le.
Ott inhaláltam folymatosan felette. :-)

Üdv,
Toportyán

-On
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető trickster

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • bladecatcher
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1293 Dátum: 2011. Július 06. - 22:55:38 »
(...)És ha elakad NE erőltesd izomból.(...)
Köszönöm elismerő szavaid, valamint mry314-nek  a bőrfeszítéssel kapcsolatos javaslatát. Idézeteddel kapcsolatban csak annyit, hogy az általam "akadás-kapás-bevágás" szavakkal körülírt jelenség nem valódi erőltetett vágás által kapott sebesülést jelent, nem húznám magamba botor módon a megakadt pengét, semmilyen körülmények közt.  a metszés az elakadás pillanatában történt meg, szerencsére inkább felületi karcolást hagyva, mint valódi vágást. A szóban forgó kifejezéseket csupán történetem színezésére használtam, de ezt egy exhorgásztól el kell nézni, hiszen a majdnem megfogott hal is mindig a történések időbeli eltávolodásával egyenes arányban nyer nagyobb hosszt és súlyt.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1294 Dátum: 2011. Július 07. - 09:42:23 »
Jó reggel uraim!
A mai  :borotva:



- Proraso Preshave Cream
- 23 mm Shavemac, Finest Badger ("Gut-rasiert" fórum-pamacs 2011)
- Geo. F. Trumper's Limes Shawing Soap
- Fitjar Lathering Up Shaving Bowl
- 6/8" HartSteel BG, Satin, Quarter Ground, Square Point, O-1 steel (w/ blue silicon scales)
- Kanayama Cordovan #30000
- CLINIQUE skin supplies for men Post-shawe soother
- CLINIQUE Happy for men
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1295 Dátum: 2011. Július 07. - 09:46:14 »
Fonti a HartSteel elkezdett korrodálódni vagy mi az a pengén a beütőnél és a pengelapon is?

Jó reggel uraim!
A mai  :borotva:



- Proraso Preshave Cream
- 23 mm Shavemac, Finest Badger ("Gut-rasiert" fórum-pamacs 2011)
- Geo. F. Trumper's Limes Shawing Soap
- Fitjar Lathering Up Shaving Bowl
- 6/8" HartSteel BG, Satin, Quarter Ground, Square Point, O-1 steel (w/ blue silicon scales)
- Kanayama Cordovan #30000
- CLINIQUE skin supplies for men Post-shawe soother
- CLINIQUE Happy for men
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1296 Dátum: 2011. Július 07. - 10:08:25 »
Valami halvány kis folt tényleg volt, de fogrémmel eltűnt. Ez a satin felület, mivel terjedelmesebb is, valóban jobban hajlamos a foltosodásra. Ezért szoktam mindig Sinensis kínai kamélia olajjal kezelve eltenni a következő bevetésig.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1297 Dátum: 2011. Július 07. - 12:57:59 »
Off-

Szia Fonti,

Ez az olaj miért jobb, mint a műszer és fegyverolaj, amit én használok?
Ha jobb, akkor javaslod-e, hogy én is álljak át erre?
Ah igen, akkor hollehet beszerezni?

Köszi,

Üdv,
Toportyán
On-
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1298 Dátum: 2011. Július 07. - 13:57:22 »
Szia Topi!

Nem jobb csak tudod, hogy én milyen sznob vagyok. :crazy: Egyébként a Dick GmbH-tól van, de az idei katalógusokban már nem látom.

f.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1299 Dátum: 2011. Július 07. - 20:45:45 »
Olajozni a Breakfree nem jó? Késeimhez azt használom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető trickster

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • bladecatcher
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1300 Dátum: 2011. Július 07. - 20:53:53 »
Időgépbe ültem.
Egész pontosan 1995-be repített vissza, abba az időbe, amikor utoljára használtam DE borotvát. A szerszám újbóli felfedezése és használata közt eltelt ugyan legalább két hónap, de ma végre tettre váltottam a gondolatot.
Toz fórumtárs által a héten megküldött Gillette Super Speed borotvámat ma mertem csak használni. Sajnos tegnap, munkakörömből eredő, 95% fa és 5% melamin lisztfinomságú porába történő boríttatásom miatt még kiadós zuhany után sem mertem alkalmazni semmilyen pengét az arcomon. Sajnos saját bőrömön kellett ezt megtapasztalnom, egyszer hagytam e körülményt figyelmen kívül, három napig tartó arcégést nem vállalok még egyszer.
Tehát a kör ma bezárult, 16 év után a csillagos ég felé lőtt pengeszám nem emelkedett tovább. Lagrange pontot szerencsére nem talált el, így nyugalmi helyzet helyett a kiindulási ponthoz esett azonnal. Egy penge mind felett, mondhatnám, ha nem ódzkodnék Tolkien örökségének közhelyekké züllesztésétől.
Szerszámaim továbbra is hiányosak, lelkesedésem viszont bőségesen pótolja e hézagokat. Továbbra is flakonos zselé került a tálkába, melyet a borzsörték lelkesen alakítottak habbá, hogy utána elnyerjék méltó helyüket arcom jobbján valamint balján.
Bic penge mellett döntöttem, a kapott mintakollekcióból ecc-pecc-kimehecc alapon választva.
A készülék megnyugtató súllyal pihent balomban, hozzávetőleg a régen használt készülék háromszorosával. Ezt nem fújja ki a kezemből semmilyen szellő...
Első kör, WTG.  A mozdulatok ismerősek, céltudatosak, bár a sebességgel csínján bántam. A penge közelebb esik a tartó kézhez a megszokottnál, közvetlenebb az irányítás, egy óvatlan mozdulat piros csíkhoz vezethet. Hasonló érzés, mint mikor először ültem át széles kormányos hegyikerékpárról ahhoz képest pillesúlyú, fele olyan széles szarvú, fürge országútira. Abba egy óra alatt sikerült beleszeretnem...
Második kör, XTG. Kezem magára talált, a hab folyamatosan tűnt el arcomról. Simítás, majdnem babasegg...netovább. Arcbőröm meglehetősen érzékeny, jól emlékszem ATG borotválkozásaim csúfos következményeire. Lemosva a habot, rég látott kép tárult szemeim elé: sehol egy pontvérzés. Szemeimből sugárzó, elégedettséggel elegy büszkeség annál több.
Viszatértem. Újabb elszakadás- érzés, távolodás a konzumidiotizmus mocsarának közeléből, vissza egy tisztább tudati állapotba, ahol az értékeket nem a csomagolás és reklámszöveg mércéje határozza meg.
Egy filléres penge és egy hatvan éves, egyszerűségében tökéletes eszköz. Az egyre homályosodó üveg másik oldalán csillogó műanyag és zsebből kihazudott forint-ezrek.
Köszönöm, fórumlakók a tanácsokat, köszönöm edrose az inspirációt a pamacs és pengével, végül de nem utolsó sorban, köszönöm, toz a végső lökést!
Megyek sörért...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1301 Dátum: 2011. Július 07. - 21:20:25 »
Olajozni a Breakfree nem jó? Késeimhez azt használom.

De.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1302 Dátum: 2011. Július 07. - 22:19:19 »
Proraso szappan, Lord L6, kék-fehér Astra penge, kínai borz pamacs, Figaró arcvíz.
Ezt a Proraso+Figaró kombót egyszerűen nem tudom megunni,annyira frissítő érzést nyújt számomra,hogy az elképesztő.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1303 Dátum: 2011. Július 08. - 09:15:05 »
A mai:


Elosszor azt gondoltam (reggel fel 5 kor), hogy ma kiprobalom az utazo keszletem. Aztan kineztem az ablakon es megcsapott a meleg. Mondtam is magamnak azonnal, ma csak is Full Proraso baratommal vagyok hajnalodni. Ezzel meg mar megbomlott volna az keszlet egysege, igy maradtam a Futurban Feather hardwarekornyezetnel.
Jo volt.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1304 Dátum: 2011. Július 08. - 10:32:09 »
Kedves Toz,

Csak a mai reggeli borotválkozásod írásos és képi beszámolója között keresem a konzisztenciát.

A FUTURE+Feather összeállítás, abból a szögből, ahonnak én látom a képet, nagyon hasollít eggy LORD+ nemtudom milyen de penge összeállításra.
Proraso-t csak nyomokban tartalmaz a kép. Inkább hasomlít egy Palmolive vagy AKRO stick szappanra.

 :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici