Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1599755 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18840 Dátum: 2017. Június 26. - 16:59:39 »
Sztem az urak azért jártak oda, mert megtehették, ahogy ma is járnak rendszeresen kozmetikushoz nők. Vagy nem járnak. Ahogy ma is járnak rendszeresen étterembe ebédelni, vacsorázni párok. Vagy nem járnak. Szóval ha időmből, pénzemből kitelik, akkor megyek én is.

Hogy mér nem dobták el a kést? Ugyan miért dobták volna, ha már ott van minden? Később meg már csak ott volt elérhető, egyfajta egyediség, hagyomány. A mai favágó külsejű legények ezt próbálják meglovagolni a forró törcsijükkel és az egykörös, shavettes bohóckodással.

A DE is bőven több szöget tud, mint ami szükséges. A kés pedig itt-ott még azt sem tudja nyújtani kialakításánál fogva, amit kéne.

Az meg hogyan lehetséges, hogy valaki nem tud olyan minőségben megborotválkozni a minden segítséget megadó DE készülékkel mint egy késsel? Fordítva ez érthető, de így érthetetlen számomra. Mintha azt mondanánk, hogy kézzel tudok halat fogni, de pecabottal nem nagyon...

Még azt tudom elképzelni, hogy mindenki bőre-szőre más, mint azt tudjuk és ezért lehet ez a nagy nézetkülönbség.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18841 Dátum: 2017. Június 26. - 17:04:40 »
Szvsz. klasszik DE-vel mást borotválni nehezebb mint késsel, nagyon más a csuklótartás.

Erősen off: a Gillette azért nem használt újrafenhető pengéket, mert nagyon cselesen a pengéket árazták túl.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18842 Dátum: 2017. Június 26. - 17:32:09 »
Erősen off 2: nem csak a Gillette volt a századfordulon gereblyeforma.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18843 Dátum: 2017. Június 26. - 17:33:05 »
Azt hiszem a késsel szemben sokat segített a DE-nek, hogy volt két nagy háború a múlt század első felében. Talán praktikusabb, egyszerűbb volt a DE a fronton, illetve a háború után egy sérült, vagy félkezű ember könnyebben tudott vele borotválkozni...

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18844 Dátum: 2017. Június 26. - 17:49:21 »
A DE borotva bizonyos szinten bekorlátozza a lehetőségeket. Közel nem tud annyi szöget mint a kés, ami gondolom nem vita tárgya :) Az tuti hogy kényelmesebb és bolondbiztos megoldás.
Nálam ATG körben nem ritka, hogy a kés gerince is leér a bőrömhöz annyira laposan húzom. Nagyjából 5 fokos szöget tudok tartani, amit egy DE csak akkor tudhat, ha nocomb kialakítású. Márpedig nem a penge bőrrel bezárt szöge számít, hanem a szőrszálhoz képest bezárt szög.
Állítom hogy egy kést élesebbre lehet fenni mint amilyen egy DE penge. Próbálgattam egy időben és mikroszkóp alatt is nézegettem az élszalagokat. Nem volt ritka, hogy a DE penge a hajszálteszten sem ment át.
De hangsúlyozom, ezek saját tapasztalatok. Nekem a kés jobban kézre áll és sokkal irritáció mentesebb és simább végeredményt nyújt.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18845 Dátum: 2017. Június 26. - 17:52:03 »
Erősen off 2: nem csak a Gillette volt a századfordulon gereblyeforma.
A első gereblyeformát 1847-ben William S. Henson készítette el. De inkább kapa formája volt :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18846 Dátum: 2017. Június 26. - 18:32:14 »
"Közel nem tud annyi szöget mint a kés, ami gondolom nem vita tárgya :) " De bizony! :-)
És pont ez a jó megfogalmazás: közel annyit tud a befogott, meggörbített penge, még ha nem is annyit. Arra az egyetlen helyre ahová pedig az extrém lapos szög kellene (amit csak a kés tud), a kés nem fér be a megfelelő irányból. Tehát a kés ott pont semmit se tud. A rövid DE penge viszont ott (is) tetszőleges irányban játszi könnyedséggel rángatható.
Nem akarok iagzságtalan lenni, mert az ívelt orrú késekkel könnyebben, a hegyesekkel kicsit komplikáltabban, de kikapirgálom ezeket a forgós gödröket is, de ez közel sem olyan alapos és könnyed, mint DE esetén. Talán egyszer rájövök még valamire és ügyesebb leszek, addig is maradtam tisztelettel és gaykorlok. Mint tudjuk "az ismétlés a dugás anyja"!

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18847 Dátum: 2017. Június 26. - 18:38:32 »
Arra az egyetlen helyre ahová pedig az extrém lapos szög kellene (amit csak a kés tud), a kés nem fér be a megfelelő irányból.
Dehogynem fér :) Csak gyakorlás kérdése. Ha jobb oldalon borotválnál akkor a bal kézzel a fejed felett átnyúlva a halántékod felé felhúzod a bőrt és jobb kézzel a kést lefelé tartva előrefelé borotválsz. Nekem így mindent leszed :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18848 Dátum: 2017. Június 26. - 19:16:54 »
Ja, hát arrafelé gondtalan vidámság van. A gond a gége melletti sáv jobbra is, balra is. A szélrózs minden irányában növő nagyon laposan elfekvő szőr kidomborodó felhámmal, másutt a ráncokba belesimulva, de szintén kidomborodó kráterrel nehezíti a dolgot. Ezzel is könnyedén megbirkózik, aki ismeri az arcát.
Zsilettel, a kés azonban nem minden szögben fér el. Itt jön a mindenfelé elhúzott bőr (néhol az összenyomott jön be), kés, kitekert nyak, stb.
Biztos mazó vagyok, mert én pont ezekért a kihívásokért szeretek késezni :-) Persze azért még nem szeretem ha a golyóimat szorongatják, szóval nem úgy fogtok rám találni, mint David Carradine-ra...

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18849 Dátum: 2017. Június 26. - 22:20:41 »
Bocs, hogy alkalmatlankodok itt a nagy vitába'.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18850 Dátum: 2017. Június 27. - 07:31:22 »
Azt sem kéne elfelejteni, hogy míg ma egy-egy jó kő simán belefér egy pénztárosi fizetésbe is (nemhogy az enyémbe is, mint köztisztviselő  :fetreng: ), addig régen ezek kincs számba mentek, ritkaság volt. Nem véletlen, hogy régről ilyen infók keringenek még mindig, hogy cigaretta hamujával kell tuningolni az övet, és azzal fenni... Most meg, normál, alsó és közép rétegbe tartozó ember is simán megvehet akár több olyan kést is, ami régen elérhetetlen volt, illetve akár több követ is mellé.
Az akkori viszonyokhoz mérten, nagyon nem csodálom hogy elterjedt a "zsilett", és nem csak ára, hanem alapossága miatt is. Tessenek kimenni egy piacra, megnézni milyen állapotban van az árult borotvakések 95%-a. Fülvakaró méret. Valaki lefente egészen addig, ki tudja mivel...
Ma meg a "körülményesség", "macera" miatt nem fog soha megint olyan elterjedt lenni a kés (de simán hozzávehetjük a DE-SE vonalt is), mint a sokpengés csodák.


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18851 Dátum: 2017. Június 27. - 07:40:11 »
Ez is igaz, a DE-SE  az öregasszonyok nyarát éli most, egy őszi reneszánszát, de Amerikában és Európában, mondjuk ki, le van írva. Hála a rohhanó világnak és s reklámiparnak.


Off off.

Modik!


Szerintem a történelmi csevelyt bolházzátok át egy új tooicba, kár lenne érte, de ide nem igazán való.

Köszönöm!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18852 Dátum: 2017. Június 27. - 07:42:51 »
Valaki lefente egészen addig, ki tudja mivel...
Gyerekkoromból emlékszem, hogy a szombati nagypiacon volt egy köszörűs ember, akinél lehetett borotvát, kést, ollót, stb. éleztetni. Voltak a városban állandó üzlethelyiséggel rendelkező köszörűsök is :)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18853 Dátum: 2017. Június 27. - 08:05:11 »
Ésszerűbb lett volna a borbélyoknak is cserélhető pengét használni, hiszen nem kell fenni, odafér mindenhova és biztonságosabb is. Mégis maradtak a késnél és az urak elfáradtak beretváltatni mert az jobb volt mint az otthoni végeredmény. A DE által használható szögek sokkal behatároltabbak mint amit késnél használhatunk, márpedig a különböző irányoknál (wtg atg xtg) más szög javallott. Mostanában többször kellett DE-t használnom és megdöbbentő volt a különbség miután újra kést fogtam. Nálam ez a helyzet, de természetesen másnak lehet teljesen más tapasztalata is :) Ezért szép ez a műfaj.

Na meg kevesebb volt a fertőzés az egyszer használatossal. Talán ez a leginkább motiváló tényező a mai borotvás világban.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18854 Dátum: 2017. Június 27. - 08:29:12 »
Hát nem is tudom. Ma sem értem ezt a shavette dolgot. Szerintem egyszerűbb egy kést fertőtleníteni mint egy shavettet. Főleg hogy csak a pengét cserélik benne, ami elég kicsit áll ki a készülékből. Elvileg ugyanúgy kerül minden a befogó részre is így azt sem ártana fertőtleníteni szerintem.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici