Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1599503 alkalommal)

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18900 Dátum: 2017. Július 11. - 00:01:16 »
Ma esti kellemes:

Gillette SA, voskhod (2), Envy white supreme pamacs, MEM krém, Hattric AS.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18901 Dátum: 2017. Július 11. - 08:56:05 »
A Gillette tech / BIC @1 penge remek párosításnak tűnik elsőre.
Még a timsót sem éreztem meg utána.  :2thumbup:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18902 Dátum: 2017. Július 11. - 11:16:42 »
Ma reggel ez volt:

- Balea szinti pamacs
- Fehér Proraso szappan
- Futur klón 4-es fokozaton
- Zöld Astra@4
- Speick AS

Két kör, szuper végeredmény.   :2thumbup:

Ügyesen teszi a dolgát ez a borotva, egyedül a kicsit bumszli fej igényel megszokást, de az is inkább csak az orr alatti részen.
A pamacsokkal meg úgy vagyok, hogy reggeli borotválkozásnál a praktikum győz, vagyis a szinti, mivel nem kell áztatni....
(szerintem)

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18903 Dátum: 2017. Július 11. - 13:34:36 »
Én meg ma szégyenszemre eldobhatóval és borotvahabbal álltam neki borotválkozni. Azért tartok belőlük, mert amit az arcomon kívűl lekéne nyírni, azzal nem állok neki DE-vel, mert levágom még a végén a pöcömet is. Néha arcon is kipróbálok a csomagből egy-kettőt. Egész tisztességesen meglehet velük borotválkozni, mondjuk néha húz. Borotvahab szerencsére kifogyott a felénél, ezért a tartalékosokat is bekellett vetni a hadműveletben, ezúttal Nivea borotvakrém és egy Balea sörte személyében. A művelet végére a reluxán szét is ment a krémezőcsik, így dobhattam is ki a 3,14-be...
HP

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18904 Dátum: 2017. Július 11. - 13:52:44 »
Eretnekség!

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18905 Dátum: 2017. Július 11. - 14:09:22 »
Én meg ma szégyenszemre eldobhatóval és borotvahabbal álltam neki borotválkozni. Azért tartok belőlük, mert amit az arcomon kívűl lekéne nyírni, azzal nem állok neki DE-vel, mert levágom még a végén a pöcömet is. Néha arcon is kipróbálok a csomagből egy-kettőt. Egész tisztességesen meglehet velük borotválkozni, mondjuk néha húz. Borotvahab szerencsére kifogyott a felénél, ezért a tartalékosokat is bekellett vetni a hadműveletben, ezúttal Nivea borotvakrém és egy Balea sörte személyében. A művelet végére a reluxán szét is ment a krémezőcsik, így dobhattam is ki a 3,14-be...

Minek? Én amióta DE-ni kezdtem, azóta kizárólag... Csak minden helyre a megfelelő eszközt kell használni megfelelő pengével.

Ha sokkot akarsz kapni, ajánlom a youtube Ritual Shave csatornáját ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18906 Dátum: 2017. Július 11. - 14:43:54 »
 :+1:
A Tech teljesen alkalmas készülék e célra, egy szolidabb pengével.
(szerintem)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18907 Dátum: 2017. Július 11. - 14:44:32 »
Nemrég tértem át hónaljon is DE-re, és az a helyzet, hogy ott még határozottabban érzem az előnyeit. Ezeknek az érzékeny területeknek is csak jobb, hogy nem kell állat módjára rányomni.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18908 Dátum: 2017. Július 11. - 18:36:32 »
Van testborotvalassal kapcsolatos topik? Nem igazan talaltam, pedig lenne beszamolni es kerdeznivalom is. Csak multkor emiatt (?) ugy el lett hajtva egy gyerek, hogy felenk vagyok kezdemenyezni... :)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18909 Dátum: 2017. Július 11. - 19:02:36 »
Szerintem nincs. De amúgy ti külön DE-t tartotok a testszőr nyírására, vagy van külön hónaljpengétek? És szappannal meg krémmel pamacsozzátok az akármiteket, vagy hogy kell ezt elképzelni?
HP

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18910 Dátum: 2017. Július 11. - 19:25:22 »
Én ilyen jellegű használat után lefújom fertőtlenítővel a fejet, arra az esetre, ha még sorra kerülne ugyanaz a műszer arcon. A legkevésbé szimpatikus krémemet használom, bár múltkor például simán szappannal toltam le.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18911 Dátum: 2017. Július 11. - 20:00:50 »
En kulon keszuleket hasznalok zuhany ala, egy jambor OC-t (FB LC). Ha csak trimmelni akarok, a nyel parhuzamos a borotvalando felulettel, amugy meg eleg jambor. Mivel OC, az se gond ha idoszakos lusta voltam.
Szerintem az arcnal koszosabb terulet nincs, elvegre a honaljamra nem "kop" senki es semmi a buszon metron.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18912 Dátum: 2017. Július 11. - 20:03:18 »
Ja es tusfordo, valamint a penget sokkal tovabb hasznalom (a bor kevesbe erzekeny)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18913 Dátum: 2017. Július 11. - 20:11:57 »
Hónaljra külön DE, külön penge és tusfürdő. Ciki nem ciki ez van.  :2thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18914 Dátum: 2017. Július 11. - 20:17:16 »
Jo, belefogok, nem lesz foto igerem. ;)

Reluxaval nincs sok tapasztalatom, mert mindig kipattogzott es megvagdostam magam. Honaljban csak kipattogzott. Szoval nem eroltettem.

Aztan kiprobaltam R41-gyel, es en is a "fogyjon mar el" kategoriaju szappant rendszeresitettem a zuhanyfulkeben, meg van ott egy pamacs is. Utana after shave balzsamot hasznalok, nem is keveset. Mondjuk nem fertotlenitem kulonosebben a borotvat, hasznalom arcra is, es minden akarmilyen hasznalat utan meglazitva folyo forro vizzel atoblitem. Aktualis pengecserelnel koromkefevel tisztitok.
Szoval R41, az aktualis Astra vagy Feather pengevel, es nagyon jo az eredmeny, szmeremdombnal par kipattogzassal. Arcon sosincs ennel finomabb irritacio sem, ezert kerestem ilyen topikot, hogy valaki aki nem tippel, hanem tapasztalata van segitsen, hogy lehet ezt elkerulni.

Aztan nemreg egyszer a Fatip OC-t vittem be a zuhany ala, es bar borotvalas kozben nem tunt fel semmi, de utana cefetul kipattogzott. Ezexerint itt is meg kell talalni a megfelelo borotvat. Ha nem az R41/Feather kombo volna az idealis, legalabbis ennel sokkal de sokkal jobb, azt hinnem, hogy valami sokkal megbocsajtobb borotva es penge kell.

Szor novesirany terkepet meg nem keszitettem, babahintoport meg nem hasznaltam, szoval vannak otleteim, de mas tapasztalatanak megjobban orulnek.

A helyzet ennel rosszabb. Nekem ott is no szor, ahol nem kene. A felkaromat ugyanigy megoldom, azzal minden OK, de a hatamhoz mar speci nyeles villany-testborotvat vettem. Szar es tep. Legutobb felesegem megszant, es "na adj egy rendes borotvat" felkialtassal nekiallt, vegul a shavette-nel kotottunk ki. Percek alatt vegzett, es ilyen jo meg nem volt.

Erre a celra kineztem a bakblade nevu nyeles hatborotvat, amit idokozben szerencsere lekoppintottak, es a masolat nem sajat utantoltovel hasznalhato csak, hanem a bakblade-hez hasonloan 3 DE penge van benne, viszont hazilag cserelheto, mig az elobbi eloreszerelt osszeheggesztett ize nagysagrendekkel dragabban. Napokban rendelek. Ezek egyikenek, talan az eredetinek gorilla a logoja. Aszongyak: "Nem trollkodasbol. Na jo. De." :)

Fuj, ez az egesz nekem is undorito, lehet torolni, ha ez ide nem OK. ;)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici