Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1599506 alkalommal)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18975 Dátum: 2017. Július 27. - 12:22:17 »
Nálam semm látszik sajnos...
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Endorit

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18976 Dátum: 2017. Július 27. - 12:30:39 »
Nálam semm látszik sajnos...

Tényleg nem jó, elnézést kérek. Javítottam!

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18977 Dátum: 2017. Július 27. - 12:42:31 »
Egyébként nem rossz kép. :)
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18978 Dátum: 2017. Július 27. - 14:53:28 »
Az a Noberu borotva nagyon jól néz ki! Szemezgetek egy ideje vele én is  ;D Mik a tapasztalatok vele?

Vásárlás előtt nem árt, ha tudod, hogy ez egy kutyaközönséges Weishi drága felirattal.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18979 Dátum: 2017. Július 27. - 15:49:41 »
Az a Noberu borotva nagyon jól néz ki! Szemezgetek egy ideje vele én is  ;D Mik a tapasztalatok vele?
Vásárlás előtt nem árt, ha tudod, hogy ez egy kutyaközönséges Weishi drága felirattal.
Kb igen...de a pamacs nyele és kötege mögött is hasonló származást sejtek... ;D
(szerintem)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18980 Dátum: 2017. Július 27. - 18:21:29 »
Az a Noberu borotva nagyon jól néz ki! Szemezgetek egy ideje vele én is  ;D Mik a tapasztalatok vele?

Vásárlás előtt nem árt, ha tudod, hogy ez egy kutyaközönséges Weishi drága felirattal.
Hasonlít a Weishi valóban. De már a fotók alapján is több különbség van közöttük. Nem ugyanaz a kettő. Bár Weishi még nem volt a kezemben. Ettől még simán készülhet kínában, mint sokminden más is :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18981 Dátum: 2017. Július 27. - 18:33:45 »
Csúszik le a fórum szakmaisága a béka segge alá, ezért is vagyok egyre gyakrabban offlájn.
Az interneten fellelhetö képek megtekintése alapján kettő,  vagy több készülék egymáshoz hasonlíthatása vicc! Tapasztalat nélkül összehasonlítani  ???

Egy még sokkal tapasztalatlanabb, aki itt olvasgat, meg még el is hiszi.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18982 Dátum: 2017. Július 27. - 18:45:50 »
Nekem a Nöberu bevált. Egy jó készülék precíz működéssel. A gyártó honlapján ezt írják:
"This is our classic butterfly safety razor, made with great care and by the market leading producers in Germany." Nem gondolom hogy nem így van. Weishivel nincs tapasztalatom, de lehet hogy rendelek egyet :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18983 Dátum: 2017. Július 27. - 19:08:59 »
Csúszik le a fórum szakmaisága a béka segge alá, ezért is vagyok egyre gyakrabban offlájn.
Az interneten fellelhetö képek megtekintése alapján kettő,  vagy több készülék egymáshoz hasonlíthatása vicc! Tapasztalat nélkül összehasonlítani  ???

Egy még sokkal tapasztalatlanabb, aki itt olvasgat, meg még el is hiszi.

Képek alapján (számomra) ezek csak márkajelzésben különböznek a Weishi pillangós modelljétől. A Noberu nem gyárt borotvát, a német Timor gyártmányát feliratozza - ami viszont Kínában készül. Innen azért nem olyan baromi nehéz arra a következtetésre jutni, mint én.

Cáfold meg a hipotézisem, ne vagdalkozz.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18984 Dátum: 2017. Július 27. - 19:15:57 »
A weishi a képek alapján (fej/nyél arány) hosszabb nyéllel bír ahogy a vevők fotóiból látom és vékonyabb is. A safety bar máshogyan van rovátkolva. Hirtelen ezeket láttam. Igaz a Nöberu közben a kezemben volt, nem fotót néztem. Így nekem két különböző készüléknek tűnik. Az hogy egy német cégnek van gyára/gyártója kínában, az teljesen bevett gyakorlat. A gyártás minősége és a minőségellenörzés a lényeg. Rengeteg cég dolgozik így.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18985 Dátum: 2017. Július 27. - 19:38:37 »
Bowa! Pont nem Neked szólt!

Neked legalább az egyikkel van saját tapasztalatod! SAJÁT tapasztalatod!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18986 Dátum: 2017. Július 27. - 19:50:05 »
Bowa! Pont nem Neked szólt!

Neked legalább az egyikkel van saját tapasztalatod! SAJÁT tapasztalatod!
Nem vettem magamra :) De mivel van tapasztalatom az egyikkel és látom a különbségeket, gondoltam megosztom. De az egész nem ér ennyit. Be lehet menni a wetshaving boltjába és megnézheti bárki. Aztán döntse el megveszi-e vagy sem. Vagy megmutogatom én is ha valakit érdekel :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18987 Dátum: 2017. Július 27. - 19:55:12 »
Ma már semmire nem lehet azt mondani, hogy ez jó, mert ebben, vagy abban az országban gyártották főleg, ha valami bonyolultabb dologról van szó. Attól, hogy Renault blokk van egy Nissanban, az még nem Renault. Nagyon nem.
Ez a kismillió kínai kontár meg beazonosíthatatlan. Külsőre egyik olyan mint a másik, de lehet, hogy mégsem... Ha veszel valamit neten, kockáztatsz. Aztán vagy bejön, vagy nem.

Ez a "szakmázás" meg... gyerekek, milyen szakma? :-) Hány borbély van itt? :-D Haggyad má...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18988 Dátum: 2017. Július 27. - 21:27:26 »
Volt már erről szó, de akkor mégegyszer. Melyik az a "vezető német cég" ami ilyen borotvát gyárt? Merkur? Nem.
Mühle? Nem.
Timor? Igen. Még Timor pengét is csomagolnak hozzá.
Hol gyártat a Timor? Kínában, annál a cégnél, aminek a saját márkája a Weishi.
Attól, hogy kínai lehet hiperjó, csak nem érzem korrektnek a cég megfogalmazását.

Üdv

Á

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18989 Dátum: 2017. Július 27. - 21:44:50 »
Volt már erről szó, de akkor mégegyszer. Melyik az a "vezető német cég" ami ilyen borotvát gyárt? Merkur? Nem.
Mühle? Nem.
Timor? Igen. Még Timor pengét is csomagolnak hozzá.
Hol gyártat a Timor? Kínában, annál a cégnél, aminek a saját márkája a Weishi.
Attól, hogy kínai lehet hiperjó, csak nem érzem korrektnek a cég megfogalmazását.

Üdv

Á
Azt honnan lehet tudni hogy a Timor ott gyártat? Én nem találtam erre sehol információt. Simán lehet hogy csak lemásolta, mint a Merkur Futurt a Ming Shi.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici