Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1599091 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19560 Dátum: 2018. Január 02. - 09:54:56 »
Cuki ez az üveg. Mondjuk ha rámjön a fosás, simán összekeverném a Normafloral.
Nálad ezen egy kicsit sem csodálkoznék  ;)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19561 Dátum: 2018. Január 03. - 08:10:44 »


+ Sacré bleu szappan

Na, ez így, elsőre szuper volt, nagyon szuper! Bőven felül múlta a várakozásaimat!
 :bor:
:2thumbup:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19562 Dátum: 2018. Január 03. - 09:09:31 »
Izgultam picit. ;) Használd egészséggel! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19563 Dátum: 2018. Január 03. - 11:03:42 »
Trumper Rose szappan
Yaqi pamacs
Parker SRX shavette
Kék Astra penge
Woodspice gentlemen AS

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19564 Dátum: 2018. Január 03. - 12:09:59 »
Néhány emberkísérlet után úgy vélem az Old type/New improved/New/RFB vonalon a penge-alaplemez távolság a titok nyitja.
A Single ring és a Rotbart RFB egy-egy 0,5 mm-es alátéttel hozza a Gillette RFB érzést.

Üdv

Á

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19565 Dátum: 2018. Január 04. - 13:23:34 »
Szóval tegnap hosszabb idő után újra a Lord L6-ot vettem a kezembe, két kör elég nehézkes borotválkozás következett, egy kb. 3 alkalommal használt derby extra volt benn, de gyengén muzsikált, gondoltam 3. körben beteszek egy zöld astrát, szépen is ment minden, viszont a parker 24c-hez képest nem volt valami alapos.
Ezt, az L6-ot jó eséllyel akár napi rendszerességgel is bírná a pofázmányom, míg a parkernél ez esélytelen. Viszont nekem az L6 nem eléggé alapos, meg kicsit a súlypontja is bajos.
Van valakinek tapasztalata alaposság tekintetében az Lord L6 és egy zárt Merkur fej között mi a különbség?
Nagyon szemezek egy Merkur 23c-vel, szerintem a hó végén, amikor Szegeden járok, meg is veszem, csak jó lenne tudni alaposabb-e valamivel, mint a Lord...

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19566 Dátum: 2018. Január 04. - 14:14:34 »
Van valakinek tapasztalata alaposság tekintetében az Lord L6 és egy zárt Merkur fej között mi a különbség?

Én nemigen éreztem különbséget a kettő között, bár nekem nem is volt problémám az alaposságával. A 34C egészében véve a legkényelmesebb borotvám, a Lordtól is csak azért váltam meg, mert csúnya. Utóbbiak minősége viszont többek tapasztalata alapján erősen ingadozó.

Ami a mai menetet illeti: elsőre úgy tűnt, túl kevés szappant szedtem fel, de a végére annyi átható narancsillatú habom lett a pamacsban, amivel kétszer megborotválkozhattam volna. Síkosításról, védelemről egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert a slant félelmetesen hamar megette a pengét, ami a második körben széjjelnyúzta a nyakam.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19567 Dátum: 2018. Január 04. - 14:37:05 »
Én is úgy tapasztaltam, hogy a 37C érzékeny a pengére ugyanúgy mint az R41. Kell bele egy komolyabb penge, hogy jól működjön, különben csak szenved.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19568 Dátum: 2018. Január 04. - 14:43:47 »
Ami a mai menetet illeti: elsőre úgy tűnt, túl kevés szappant szedtem fel, de a végére annyi átható narancsillatú habom lett a pamacsban, amivel kétszer megborotválkozhattam volna. Síkosításról, védelemről egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert a slant félelmetesen hamar megette a pengét, ami a második körben széjjelnyúzta a nyakam.

Akkor valamit nagyon rosszul csinálhatsz szerintem.
A 37 szerintem tök jámbor jószág, ha az ember helyesen használja, és nem igyekszik "kiegyenesítani" a ferdeségét. Nyaknál meg figyelni kell hogy kellően kifeszítse, kiegyenesítse az ember a terepet.
Nekem kb 24C veszélyességű, kicsit alaposabb teljesítménnyel. A pengét meg lassabban eszi, mert szel, nem pedig tol.
Nekem legalábbis. Persze nekem már nincs meg, mert idegesített a rövid nyele, de majd akarok lőni egy ugyanilyen Razorock slant fejet.
(Remélem elégszer szerepelt a "nekem" a sorokban)


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19569 Dátum: 2018. Január 04. - 15:01:03 »
Ami a mai menetet illeti: elsőre úgy tűnt, túl kevés szappant szedtem fel, de a végére annyi átható narancsillatú habom lett a pamacsban, amivel kétszer megborotválkozhattam volna. Síkosításról, védelemről egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert a slant félelmetesen hamar megette a pengét, ami a második körben széjjelnyúzta a nyakam.

Akkor valamit nagyon rosszul csinálhatsz szerintem.
A 37 szerintem tök jámbor jószág, ha az ember helyesen használja, és nem igyekszik "kiegyenesítani" a ferdeségét. Nyaknál meg figyelni kell hogy kellően kifeszítse, kiegyenesítse az ember a terepet.
Nekem kb 24C veszélyességű, kicsit alaposabb teljesítménnyel. A pengét meg lassabban eszi, mert szel, nem pedig tol.
Nekem legalábbis. Persze nekem már nincs meg, mert idegesített a rövid nyele, de majd akarok lőni egy ugyanilyen Razorock slant fejet.
(Remélem elégszer szerepelt a "nekem" a sorokban)
Csatlakozom, a 37C szerintem kifejezetten toleráns a pengével. Bármivel jól működik, mindenevő.
Narakh -nál előkerült a 34C is, ami a 89-es fejük, bár a képen ott is a Slant van... (lehet, hogy mégis a szappan lett túl híg?)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19570 Dátum: 2018. Január 04. - 16:16:25 »
Narakh -nál előkerült a 34C is, ami a 89-es fejük, bár a képen ott is a Slant van... (lehet, hogy mégis a szappan lett túl híg?)

A 34C a fentebbi hozzászóláshoz kapcsolódott, a mai szeánszhoz semmi köze. A szlent válogatósságát illetően nem tudok nyilatkozni, egyedül zöld Astra volt benne, igazából mindenbe azt rakok. Az első három alkalommal tökéletesen működött is, most negyedjére kezdett a problémásabb területeken húzni, meg telerakott pontvérzéssel.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19571 Dátum: 2018. Január 04. - 17:03:45 »
Narakh -nál előkerült a 34C is, ami a 89-es fejük, bár a képen ott is a Slant van... (lehet, hogy mégis a szappan lett túl híg?)

A 34C a fentebbi hozzászóláshoz kapcsolódott, a mai szeánszhoz semmi köze. A szlent válogatósságát illetően nem tudok nyilatkozni, egyedül zöld Astra volt benne, igazából mindenbe azt rakok. Az első három alkalommal tökéletesen működött is, most negyedjére kezdett a problémásabb területeken húzni, meg telerakott pontvérzéssel.

Én is zöld Astrával használtam a 37C-t anno.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19572 Dátum: 2018. Január 04. - 18:21:14 »
A ződ Aszta nagyon éles. Ha feleslegesen többet húztam a kelleténél a nyakamnál, akkor rögtön pöttyözött.

Nem elérhető Guyane

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19573 Dátum: 2018. Január 04. - 21:26:57 »
A ződ Aszta nagyon éles. Ha feleslegesen többet húztam a kelleténél a nyakamnál, akkor rögtön pöttyözött.
Mert nyomod!! :peace:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19574 Dátum: 2018. Január 04. - 21:58:50 »
Mondjatnánk, de ott biztosan nem. Egyszerűen nagyon éles.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici