Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595654 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20175 Dátum: 2021. Február 16. - 15:21:38 »
Szép is ez a borotva, meg akkor ezek szerint jó is. Írnál kicsit a pamacsról is?  :thanks:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20176 Dátum: 2021. Február 16. - 17:16:18 »
Ez egy Yaqi Heavy Metal Silvertip pamacs. Nagyon szeretem ezt a fém nyelet, van ilyen Tuxedo szintetikusom is. A silvertip borz köteg is szuper, de valamiért nálam a borz a sor végére került, talán azért mert nekem túl lágy, túl puha. A ló és a malac karakteresebbek, azokat jobban szeretem a természetes kötegek közül, mégha kicsit szeszélyesebbek is mint a borz. Ezt elsősorban krémekhez veszem elő, de a szappanokkal is boldogul azért...

Ilyen: https://www.aliexpress.com/item/32816877044.html


Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20177 Dátum: 2021. Február 16. - 18:08:29 »
Köszönöm szépen a tájékoztatást.   :thanks:

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20178 Dátum: 2021. Február 18. - 10:49:50 »
Proraso (Omega 10049)
Geo F. Trumper’s Violet
Denim Wild
Aliexpress multicolor razor

Az ibolya illatú borotvakrémet Csóka Robitól szereztem előző héten. Amikor feltette a piacra, azonnal lecsaptam rá, mivel az egyetlen itthon létező helyen a Neroliban sem kapható tavaly óta. Ez a krém a 2019-es borotvatalálkozó alkalmával került a bakancslistámra. Emlékszem, hogy akkor, amikor ott a pincében beleszagoltam azonnal szerelembe estem vele. Mintha 1000 ibolyát dörzsölnél szét a tenyeredben, megfűszerezve a nap sugaraival átitatott tavaszi szellővel. Sajnos a krémmel kapcsolatban egyik szemem sír, másik nevet. Ugyanis amit az illatáról írtam, az már csak az emlékeimben él. Sok szempontból undorító ez járvány. De ami miatt személy szerint rühellem az az, hogy elvette a szaglásom és az ízlelésem, tavaly novemberben. Persze örülök, hogy nem találkoztam lélegeztető géppel, de akkor is…

A krém fantasztikus! Kiválóan ken, puhít és hidratál. A hab és a pamacs olyanná válik az arcon, mintha selyemmel cirógatnád. A végeredmény pedig irritációtól mentes finom puha arc. Azt sajnálom, hogy nincs hozzá after shave vagy a gyártó által preferált skin food. Nehéz ehhez az illathoz megfelelő after shave-et találni. A választás végül a tavaly húsvétra kapott Denim Wild-ra esett. Bár az illatát nem érzem, de a fragrantica.com szerint ebben ibolya, levendula és gardénia mellett van egy kis földes/fás beütés, ami leírás alapján illik a Trumper’s krémjéhez. Asszony nem panaszkodott, és szerencsére nem tartotta az ibolya illatát nagymamásnak, ami plusz pont nálam.

A borotvát felváltva használom más borotvák mellett. Február most az ő hónapja. Továbbra is nagyon elégedett vagyok vele. A véleményem, hogy bárki nyugodtan megrendelheti, azt a kettőezerpárszázforintot teljesen megéri. A hozzá kapott Dorco ST-3000-et használtam, ami nem egy éles penge, de szépen leszedte a szőrt. Nem vennék belőle 100 darabot, de ha van itthon bátran, gondolkodás nélkül elhasználom. Erős közepes kategória.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20179 Dátum: 2021. Február 18. - 12:54:03 »
Jó kép, tetszik a borotva és a szappan közti színharmónia! Mit mondtak, hogy kb. mikorra jön vissza a szaglásod?

Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20180 Dátum: 2021. Február 18. - 13:59:35 »
Proraso (Omega 10049)
Geo F. Trumper’s Violet
Denim Wild
Aliexpress multicolor razor

Az ibolya illatú borotvakrémet Csóka Robitól szereztem előző héten. Amikor feltette a piacra, azonnal lecsaptam rá, mivel az egyetlen itthon létező helyen a Neroliban sem kapható tavaly óta. Ez a krém a 2019-es borotvatalálkozó alkalmával került a bakancslistámra. Emlékszem, hogy akkor, amikor ott a pincében beleszagoltam azonnal szerelembe estem vele. Mintha 1000 ibolyát dörzsölnél szét a tenyeredben, megfűszerezve a nap sugaraival átitatott tavaszi szellővel. Sajnos a krémmel kapcsolatban egyik szemem sír, másik nevet. Ugyanis amit az illatáról írtam, az már csak az emlékeimben él. Sok szempontból undorító ez járvány. De ami miatt személy szerint rühellem az az, hogy elvette a szaglásom és az ízlelésem, tavaly novemberben. Persze örülök, hogy nem találkoztam lélegeztető géppel, de akkor is…

A krém fantasztikus! Kiválóan ken, puhít és hidratál. A hab és a pamacs olyanná válik az arcon, mintha selyemmel cirógatnád. A végeredmény pedig irritációtól mentes finom puha arc. Azt sajnálom, hogy nincs hozzá after shave vagy a gyártó által preferált skin food. Nehéz ehhez az illathoz megfelelő after shave-et találni. A választás végül a tavaly húsvétra kapott Denim Wild-ra esett. Bár az illatát nem érzem, de a fragrantica.com szerint ebben ibolya, levendula és gardénia mellett van egy kis földes/fás beütés, ami leírás alapján illik a Trumper’s krémjéhez. Asszony nem panaszkodott, és szerencsére nem tartotta az ibolya illatát nagymamásnak, ami plusz pont nálam.

A borotvát felváltva használom más borotvák mellett. Február most az ő hónapja. Továbbra is nagyon elégedett vagyok vele. A véleményem, hogy bárki nyugodtan megrendelheti, azt a kettőezerpárszázforintot teljesen megéri. A hozzá kapott Dorco ST-3000-et használtam, ami nem egy éles penge, de szépen leszedte a szőrt. Nem vennék belőle 100 darabot, de ha van itthon bátran, gondolkodás nélkül elhasználom. Erős közepes kategória.



Szia!
A Proraso pamacs mennyire vált be?
Nagyon gondolkodom rajta, mert nincs rendes pamacsom. Sajnos a Kínából rendeltek ki tudja mikorra érnek ide.
Köszönöm: László

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20181 Dátum: 2021. Február 20. - 16:52:53 »
No kérem szépen, ma kolleganőm közbenjárásával megkaptam a nyeremény pamacsot, amit hétvégén tesztelek és majd írok is róla egy beszámolót, addig annyit mondanék, hogy élőben pofásabb, mint fényképeken, jó kis súlya van és szerintem ennek a Snow Leopard kötegnek vékonyabbak a szálai, mint a sima Yaqi-s tuxedoknak.

Sajnos a képen látható használati útmutatót ma a Szent János Kórház belgyógyász főorvosa mellékelte hozzá.

Tudom, hogy a pamacson kívül nem a csoport tematikája és nem is szeretném elvinni ebbe az irányba, de az előző posztom hozzászólásaiból az jött le, hogy ismeretlenül is vannak, akik aggódnak értem és nagyon jól estek a jókívánságok. Ezért írnék pár sort, az újabb fejleményekről, hátha van köztünk olyan aki hasonló cipőbe került vagy kerülhet.

35 leszek iden, rendszeresen (min heti 2-3x) sportolok (terepfutas, biciklizes, sulyzos edzes). November 1.-én kaptam el a COVID-ot, melyből közel 4 hét alatt gyógyultam fel. Sajnos a szaglásom és az ízlelésem mai napig nem jött vissza. A posztjaimban az illatokról, csak az emlékeimből tudok írni. Én már 2 hónapja úgy gondoltam, hogy teljesen jól vagyok és élhetem ismét teljes életem. Dolgozni járok, bevásárlok, főzök, meglátogatom a családom, kocsit vezetek, biciklizek, túrázok, súlyzós edzést végzek, BOROTVÁLKOZOK.

Sajnos 1,5 hónappal ezelőtt volt egy nagyon erős (10/9 erősségű) lábszár fájdalmam 1 percre. Ezt akkor elengedtem. Majd 2 nappal ezelőtt ismét volt egy ilyen rohamom, mely az utcán kényszerített térdre. Ma ismét, ezért azonnal fogadtak a kórházban. Kiderült, hogy trombózisom van, mely a COVID egyik szövődménye. Srácok… 3,5 hónappal később ilyen miatt kerültem kórházba és most a piszok nagy szerencsémnek köszönhetően elég lesz CSAK, méregdrága vérhígítót szednem az elkövetkezendő negyed évben. Ez nem játék! Ez egy undorító, szemét járvány. Eddig is utáltam, de ezek után pláne. Szóval, aki átesett ezen a fertőzésen, annak javaslom, hogy ügyeljen magára még hónapokig.

Mindenki nagyon vigyázzon magára és tessék több SOTD képet feltölteni!


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20182 Dátum: 2021. Február 21. - 05:25:02 »
Sajnos sok hasonló esettel találkozom. Teljesen kiszámíthatatlan betegség ez a Covid és attól félek fognak még durva dolgok kiderülni vele kapcsolatban...

Jobbulást!

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20183 Dátum: 2021. Február 21. - 17:57:29 »
Takuun, ezt még olvasni is rossz volt, milyen lehetett átélni... Nagyon remélem minél hamarabb teljesen felépülsz és minden olyan lesz mint előtte, addig is köszönöm szépen a részletes beszámolót, melyből rengeteg tanulhat bárki, aki elolvassa, maradok baráti üdvözlettel Olivér  :cimbi:

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20184 Dátum: 2021. Február 21. - 18:52:57 »
Takuun, mielőbbi jobbulást kívánok! Remélem, a szaglásod és ízlelésed is mihamarabb visszatér!

Astra501, a Rockwell valóban egy parádés borotva, nekem 6C Gunmetal színű van, kényelmesen hozza az R41 alaposságát.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20185 Dátum: 2021. Február 21. - 20:09:31 »
Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat  :cimbi:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20186 Dátum: 2021. Február 22. - 09:20:14 »
Astra501, a Rockwell valóban egy parádés borotva, nekem 6C Gunmetal színű van, kényelmesen hozza az R41 alaposságát.
:2thumbup:

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20187 Dátum: 2021. Február 22. - 11:13:16 »
A hétvégén ajándékba kaptam ezt az új King C. Gillette borotvát és a Palmolive krémet, gondoltam megosztom veletek.


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20188 Dátum: 2021. Február 22. - 12:01:37 »
Pamacsod nincs még?

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20189 Dátum: 2021. Február 22. - 12:21:04 »
Az még nincs, kinézve van már többféle is, majd ha legközelebb járok a belvárosban...  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici