Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595774 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20250 Dátum: 2021. Április 17. - 20:40:26 »
Ez rendkívül genyó húzás volt tőled.  :D A kép viszont jó lett.  :2thumbup:

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20251 Dátum: 2021. Április 18. - 14:13:56 »

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20252 Dátum: 2021. Április 18. - 20:24:46 »
Ez rendkívül genyó húzás volt tőled.  :D A kép viszont jó lett.  :2thumbup:
;D
Gillette Tech 1951

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20253 Dátum: 2021. Április 23. - 17:51:57 »
Osztrák MIWA (Metal-Industrie Winter&Adler), a szabadalom alapján saccra 1910-11, ezüstözött alpakka (utóbbi tipp, az biztos, hogy nem réz, alu, acél vagy spiáter).
A képen a gyártó által javasolt tartás, természetesen így használhatatlan.
Saját pengével működne, ezért a ma kaphatóakat bele kell faragni, de cserébe nagyon kellemes és szép.



Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20254 Dátum: 2021. Április 23. - 18:22:41 »
Néztem is bután a Savarián, hogy mi a bánat ez. Szépnek viszont szép!   :hat:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20255 Dátum: 2021. Április 27. - 14:28:44 »
Felavattam a MMOC-t. Kicsit tartottam tőle, mert agresszív cucc hírében áll, te teljesen rendben volt. Tetszik! Ki fogom próbálni injector pengével is, mert láttam a neten, hogy passzol bele és egy elhasznált pengével le is ellenőriztem. Az elején a rögzítő körmök és a fedél alsó felén lévő pöckök tökéletesen befogják a vékony injektor pengét...
Amióta megérkezett, azóta csak a MMOC került elő a borotválkozásnál és ma kipróbáltam injector pengével is. A penge passzolt bele, teljesen rendben volt minden. Azért GEM pengével jobban muzsikál, jobb móka. Fotó nincs.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20256 Dátum: 2021. Május 03. - 15:15:37 »
Zenith bátyámnak sok szeretettel  ;)


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20257 Dátum: 2021. Május 03. - 18:51:29 »
Na, sikerült egy New-t beszerezni? Szép! Benyomások?

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20258 Dátum: 2021. Május 03. - 19:54:07 »
Igen, Ukrajnából jött, 2 hét várakozás után meghozta a posta. Majd megírom a mit használok saját témámban.  ;)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20259 Dátum: 2021. Május 17. - 14:32:37 »
A pengékért köszönet illeti Bubu fórumtársunkat az AS-ért pedig Takuunt!


Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20260 Dátum: 2021. Május 17. - 17:57:28 »
A pengékért köszönet illeti Bubu fórumtársunkat az AS-ért pedig Takuunt!

Szia!
Érdekes egy műszer. A nyele szerintem Gillette, de a fej zárt fésűs, de nem tech? Szabad a gazda.

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről


Nem elérhető nagylaszlokornel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20261 Dátum: 2021. Május 17. - 18:10:15 »
A pengékért köszönet illeti Bubu fórumtársunkat az AS-ért pedig Takuunt!

Szia!
Érdekes egy műszer. A nyele szerintem Gillette, de a fej zárt fésűs, de nem tech? Szabad a gazda.

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről
Most olvastam a leírásod a borotváról. Ezek szerint mégis tech. Pedig azoknak nem szokott ennyire ívelt lenni az alaplapja és a kalapja. Nekem a mindennapos borotválkozáshoz jól jön a szelídebb vas. Nem is igazán hajtok a babapopsi minőségre, 3 Kőr oszt puszi. Két óra múlva már amúgy sem sok különbség lenne.
A rákészülésen sok múlik. Mostanában fele annyi szappant, és több vizet használok -eddig túlságosan száraz habbal borotválkoztam- és valahogy komfortosabb lett a történet.
Ha eladó sorba került a Borotvád, vagy a feje, csak szólj .

Tapatalkkal küldve az én SM-A715F eszközömről

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20262 Dátum: 2021. Május 17. - 20:33:04 »
Zenith bátyámnak sok szeretettel  ;)
:thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20263 Dátum: 2021. Május 23. - 13:25:06 »

A szappanért hála Takuun-nak és ahogy ígértem írok is egy véleményt róla. Nagyon bejött az illata, imádom a kókuszt is meg a vaníliát is. Habosítás ultra könnyen ment, direkt mentem a szappanba a képen látható szintetikus pamaccsal. Könnyen felvettem a mennyiséget, majd arcon habosítás bő vízzel és pikk-pakk nagyon jó habot adott. Nem tudom, hogy erre vagy a Czinke szappanra írták páran, hogy csípett, de ez nekem abszolút nem, sőt még ott sem, ahol megvágtam magam. Úgyhogy elmondhatom, hogy nagyon elégedett vagyok és biztosan beszerzek belőle még jó néhány illatot.  :hat:

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20264 Dátum: 2021. Május 30. - 20:38:55 »
Yaqi - Carvern Lake (two band)
Bowapex Custom Razors - Eyes of the sea
TOBS - Coconut shaving cream
Nivea - 2:1 after shave
A. Banderas - Blue Seduction (EDT)

Kellemes, nyugodt, csendes borotvalkozasom volt. Tudatosan megteremtettem az "en ido"-t, mely segitett feltoltodni. Kozel 4 nap utan jol esett a borotvalkozas, amit az uj pamacs miatt, mar nagyon vartam.

Fuuu gyerekek, ez a pamacs egy csipet mennyország. Sokkal puhabb, mint a korabbi two band Yaqi-k es nem annyira tomor, de egyaltalan nem floppy. Gyonyoruen kinyilik, mar az elso mosas utan. Az arca nem kell erosen nyomni, hogy teruljon. Meretebol fakadoan kell neki az anyag es hihetetlen mennyisegu vizet felvesz, cserebe vagy 6 korre elegendo habbal ajandekoz meg. Hogy van-e szaga azt nem tudom, de elso hasznalat elott azert atmostam samponnal 3x. A nyel ergonomikus, nem tul vastag nem tul hosszu. Az egesz nagyon egyben van. Csodaszep egy pamacs, a furdoszoba éke.

A kesrol mar irtam tobbszor, nem tudok tobbet hozzafuzni. Tovabbra is rittkan hasznalom es akkor is csak WTG korre.

A borotvakrem illatat erdekes modon kicsit erzem. Ez inkabb az edesebb kokusz illat. A mukodese pazar. Nagyon jol hidratal es barsonyosan selymes habja van. Telen tobbszor veszem elo, akkor jobban esik a kiszaradt boromnek es az illata miatt kellemes nyari emlekeket segit felidezni.

Az after shave velemenyem szerint a Nivea legjobban sikerult darabja. Illata nem sok van, kellemesen mentolos. Hasznalat kozban olajos erzetet hagy maga utan, de par perc mulva teljesen bbeszivja a bor es utana olyan puha lesz az ember pofija, mint semmi mastol. Hatranya, hogy borzaszto keseru az ize, igy nem ajanlott egy romantikus este elott felkenni.

Mivel az after-nek nem sok illata van, igy parom kenyeztetesere a kozel 10 eve kedvenc illatunkat tettem fel, mely Banderas filmsztarunk talan legjobban sikerult illata. Egyebkent a Versace Eau Fraiche szinte tokeletes masolata, de ez edesebb a sargadinnyetol, sokkal egzotikusabb, nyariasabb, bugyiszaggatosabb.



A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici