Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1599154 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20370 Dátum: 2022. Április 16. - 13:04:22 »
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!  :cimbi:


Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20371 Dátum: 2022. Április 19. - 12:25:49 »
Natura Siberica - Yak and Yeti

A balzsamot mar sokszor leirtam, hogy barmelyik drogerias szart lekorozi. Testes, de megis szepen beszivja a bor es utana nem ragad. Illata gyogynovenyes, kicsit mentolos. A Proraso boven atut rajta, annyira telenyomtak parfummel. Tele van minden josaggal, igy barhonnan nezem a 150ml-es tubus mindenhogy megeri az alig 2 eFt-ot. Nyugodtan probaljatok ki. Egy kis trukk a hasznalatat illetoen. Ha nem vagytok eppen a testessegere, nedves arcra kevesebb mennyiseget hasznalva ugyanolyan jol ellatja a feladatat.


Brutál jó cucc, nálam is kedvenc. ;)


A Razorock Ita Flag pamacsom életem első pamacsa és a mai napig szerelem. A krémektől a keményszappanokig mindennel jól tudom használni, emellet nekem nagyon bejön a nyél ergonómiája. Nagyon jó fogást biztosít, a köteg is kellemesen maszíroz. Féltem mielőtt megvettem, hogy esetleg szúrni fog, de ilyen probléma soha nem volt vele, bizonyosan örök darab lesz.


Ugyanilyenem van fekete nyéllel, évek óta szinte csak ezt használom.
(szerintem)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20372 Dátum: 2022. Április 24. - 09:11:18 »

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20373 Dátum: 2022. Április 25. - 14:52:12 »

Pamacs: Yaqi 24mm Aqua Highmountain Silvertip Badger
Borotva: Mühle R41
Borotva tartó: Yaqi Sagrada Familia Resin
Penge: Big Ben Super Stainless
Borotvakrém: Taylor of Old Bond Street Sandalwood
Aftershave: Nivea Men Sensitive Hemp


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20374 Dátum: 2022. Április 25. - 16:11:11 »
Én úgy tudom a kötegnek nem igazán használ, ha így áztatod. A felső, ragasztott felének nem kell víz alá merülnie...

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20375 Dátum: 2022. Április 25. - 19:59:06 »
Én úgy tudom a kötegnek nem igazán használ, ha így áztatod. A felső, ragasztott felének nem kell víz alá merülnie...

Köszönöm az építő jellegű kritikát, megfogadom  :thanks:
"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20376 Dátum: 2022. Április 25. - 21:28:31 »
Astra bácsira érdemes hallgatni, mert jót akar.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20377 Dátum: 2022. Április 26. - 04:19:43 »
Astra bácsira érdemes hallgatni, mert jót akar.

Többek között hasonló hasonló dolgok miatt is regisztraltam, mindig tanul valami ujat az ember  :idea: :thumbup:
"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20378 Dátum: 2022. Május 04. - 05:45:54 »
Yaqi Mellon
Yaqi réz nyél
Shark - Stainless steel
Yaqi Sagrada 2band
BOND Retro Style krém
Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum

A szatén arany színű Mellon fej, éppolyan, mint bármelyik másik színben. Nem vettem észre , hogy kevésbé csúszna. A színe szép, bár számomra nem az az igazi arany szín, mivel a hozzá külön rendelt tömör réz nyél alig egy árnyalattal üt el, de ezt egyébként szinte nem is venni észre. A fej nagyon kíméletes, agresszivitása 2/10. A bele töltött nem túl éles Shark pengével igen visszafogott élményt ad. De ezekben a hajnali órákban erre volt szükségem. Kell a három kör, mire leszed mindent, de alapvetően hatékonynak mondanám, és ami lényeg, egy R89-es fejnél minden tekintetben jobb. A barázdált fej szépen tartja a vizet/habot és betölti a megalkotott szerepét. Nem csoda, hogy sokan kedvelik, tényleg egy nagyon jól kitalált fej. A mellé rendelt 64 grammos tömör réz nyél, nemcsak esztétikában passzol hozzá, de súlyánál fogva minőségibb és hatékonyabb borotvát kapunk. Sajnos a nyél recézése nem az igazi, lehetnének mélyebbek a barázdák, de vizes kézzel, így sem csúszik, és jó a balansz is.

A kis Sagrada elfogadható, de kicsit kevés habot adott most, pedig a nyírfa és komló kivonatos lengyel BOND krém egészen jól habzik. Illatát nem tudnám meghatározni, de elég gyenge szegény. A puhítása és a siklás messze egy faggyús szappanétól, és úgy összességében a performansz alig 3/5. Ha árát nézem nem rossz mert talán 1 EUR lehetett, de ugyanennyibe kerül egy Barbon is, és azért az, ennél jobb teljesítményt nyújt.

A Szerelmesek napjára párom meglepett ezzel a Pinaud szesszel. Fura mérete van 177 ml, ahogy utána olvastam elég régóta (1900-as évek) készítik amerikában. Árát tekintve nem mondanám olcsónak, de kiadós üvegcsét kapunk, ami sajnos műanyag. Ez elég lelombozó. Illatát tekintve édes gyümölcsleves illata van, sok fahéjjal, csipet szegfűszeggel, de nem olyan száraz szegfűszeges/babérleveles, mint a Suavecito Bay Rum-ja, amit egyébként én jobban kedvelek. Az se volt annyira tartós, de ez konkrétan 15-20 perccel később, már alig érződik. Illata miatt inkább a Suavecito-t választanám. Nem rossz ez sem, de amennyiért itthon kapni, annyit nem ér. Jó száraz after shave, ami a benne lévő rengeteg alkohol miatt van. Ezért inkább zsíros bőrre ajánlott. Eddig 5 alkalommal használtam, melyből 3 alkalommal kellett utána még balzsamot is használnom. Most a szekrény mélyére kerül és legközelebb karácsony előtt veszem ismét elő.
 

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20379 Dátum: 2022. Május 04. - 10:23:51 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20380 Dátum: 2022. Május 07. - 16:42:54 »

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20381 Dátum: 2022. Május 07. - 23:45:11 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20382 Dátum: 2022. Május 14. - 20:18:57 »
Yaqi Robin sorte pamacs
Yaqi Telstar borotva
Kek Astra
Goodfellas Tallow n.1.
Natura Siberica Yak & Yeti balzsam

A Goodfellas Tallow n.1. ismereteim szerint a gyarto elso faggyus szappanja. Leiras alapjan azt az erzest kellene, hogy kapjuk, mintha egy friss viragos reten setalnank. Illatjegyei a ylang, zoldes illatok, fuge, melyek mellett megjelenik a rozsa, heliotrop, jazmin es narancsvirag vegul pedig a cedrus, borostyan es pezsma zarja a sort. Mar szamomra is eros viragos illata van, de nem tudom beazonositani. Ezt az illatot mostansag tobb helyen is ereztem a termeszetben, peldaul a Ram szakadeknal, a 13. keruletben az Arpad hidnal a 26-os buszra varva, a Margit szigeten biciklizes kozben, de meg otthon Perbalon is, mikor esti romantikus setankat tettuk parommal. Finom illata van, es annyira eros es tartos, hogy utana inkabb csak balzsamot hasznaltam, mert az elso alkalommal az alkoholos after shave alol siman kikandikalt ez a csodalatos illat. Mukodesebe nem tudok belekotni, tipikus faggyus szappan, mely jol puhit, sikosit es hidratal. A hab nem esik ossze, es eleg tomor jol vedo, mely a Yaqi uj borotvafeje miatt nagyon jol jott.

A szappanhoz a Yaqi Robin sorte pamacsat vettem elo, mert eleg kemeny, ugyertem ez inkabb croap, mint szappan vagy krem, de abbol is a szilardabb fajta. A sorte szepen felszedte a szukseges mennyisegu anyagot, amit aztan jol bele is dolgozott a borombe es az elfekvo szorszalaim ala. En szeretem ezt a kis sorte pamacsot, bar teny, hogy durvabb, mint a Proraso/Omega fele sorte. Harom korre eleg habot adott, tobb nem is kell.

A masik ujdonsag szamomra a Yaqi ujdonsult borotvafeje a Telstar. Ebbol letezik rozsdamentes acelbol keszult es ez az ontveny. Allitolag az ontveny a krom reteg miatt egy picit gyengedebb, de ezt nem tudom, nincs osszehasonlitasi alapom. A fej kicsit bumszli egy Mellon-hoz kepest, de meg a Muhle R41/R89 fejeihez kepest is. Kidolgozasa szep, hibat nem talaltam rajta, a penge mindket oldalon ugyanugy all ki, szepen parhuzamosan. Agresszivitasa kek Astraval olyan 5/10, de lehet csak a fej kialakitasa miatt erzem ennyinek, vagy azert mert elotte par hetig az Agamemnont hasznaltam ami agresszivitasban 10/10 szamomra. Kicsit azt ereztem, mintha egy R89-et hasznalnek, de valahogy megis mas volt. Szepen megborotvalt, de nehezen talaltam a szoget. Pont ezek miatt igyekeztem figyelni, hogy ne nyomjam, mert ha keves a penge erzet, hajlamos az ember nyomni a borotvat. Nem volt tul kellemes a vegen a komfort erzetem, valahogy nem ereztem ugy, hogy egy kellemes borotvalkozason lennek tul. Igy masodik hasznalat utan nem vagyok benne biztos, hogy hosszutavon maradni fog.

A balzsam elott azert atmentem a fejemen timsoval, mert volt egy diszkomfort erzetem ami azt jelezte, hogy megkinoztam a borom. Hat a timso szepen vissza is jelzett, csipett, mint a veszedelem. Igy a balzsam nem csak a szappan miatt bizonyult jo valasztasnak. A benne levo mentol kellemesen hutotte a borom. Nem erre a borotvalkozasra leszek a legbuszkebb, de a ket ujdonsagot mar nagyon ki akartam probalni. A fenti aldozatot meg inkabb ma vallalom be, igy hetfore mar talan kulturalt fejjel mehetek a meloba.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20383 Dátum: 2022. Május 15. - 11:49:22 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20384 Dátum: 2022. Május 17. - 11:34:15 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici