Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1598922 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20535 Dátum: 2023. Augusztus 29. - 09:47:48 »


"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20536 Dátum: 2023. Szeptember 03. - 10:02:34 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20537 Dátum: 2023. Szeptember 06. - 10:32:54 »
Yaqi - Robin
Yaqi - Katana
Old Spice – Wolfthorn
Bettina Lázár és Attila Tamás – házi levendula olajos szappan
Rapira penge

A kis Robin nagy kedvencem, szeretem a sörte pamacsokat, ráadásul régóta tetszik ez a kis Semogue (talán 830) utánzat. A kis 24mm-es csöppség pont elég habot ad kettő körre. Durvábbak a szálvégek mint egy Omega 10049 esetében és gerincesebb is, mivel a loft kisebb (52mm). Az én elfekvő szőrszálaimnak viszont kell a malac, mert nagyon szépen bedolgozza alájuk a szappant. Vegyetek sörtét nyugodtan, csak adjatok neki időt, mert ezek minden használattal csak jobbak lesznek.

A Yaqi Katana fej ezzel a Razorock UFO nyéllel teljesen kiszorított mindent az elmúlt több, mint fél évben. Néha előveszek mást is, de alapvetően már csak ezt használom. Nagyon kényelmes és ergonomikus. A fej inkább hatékony, mint agresszív (7/10), nem nagyon kell igazgatni, szépen ledarál mindent kettő XTG körben. A félbetört DE pengét könnyű behelyezni és szépen tartja is, nem rezonál használat közben. Az Attilától kapott Rapira penge számomra közepes, egyáltalán nem agresszív, nem bántja a bőröm. Én a kék Astra alá tenném sorrendben. Alapvetően elégedett vagyok vele, de nagy tételben nem biztos, hogy vennék belőle.

Na és akkor a lényeg, az új szappan, amit Attila és Betti (vagy csak Betti) készített. Kezdjük a negatív dolgokkal, mert ebből nincs sok (konkrétan csak egy dolog van). Nekem az illata gyenge (kovid óta a szaglásom nem az igazi!), cserébe valahogy van egy retro hangulata. Lehetne sokkal erősebb és tartósabb, cserébe viszont nem irritál a benne található illatanyag. És ha már illat, itt említeném meg, hogy én ebben alig érzem a faggyút. Egy Stirlingben vagy egy Balatoniban jobban kiérzem a faggyú zavaró büdös szagát. A habképzés lassabb, mint egy TOBS szappan esetében, kicsit többet kell vele dolgozni, hogy szép habot kapjak. A hab viszont kifogástalan, nincsenek nagy bubik, nem esik össze, bírja a sok vizet, sőt, kell is neki, mert akkor fejti igazán jól a szakállpuhító hatását. Síkosítása jó (4/5), lehúzás után nem marad vissza olyan réteg, mint egyes prémium terméknél, de ez számomra nem akkora hátrány. Borotválkozás után nem szárít és nagyon finom puha lesz tőle a bőröm. Párom nem győzik betelni az eredménnyel. Egy szó mint száz, ha ez mondjuk egy prototípus, nem tudom milyen lesz a végleges verzió. Nagyon jó ez a szappan. Remélem hallunk még róluk és lesznek más variánsok is a jövőben.

Mivel a szappan nem szárított és a gyenge levendula illat nem maradt meg, így gondoltam előveszek egy nyári illatot az Old Spice – Wolfthorn személyében. Jó magas alkohol tartalma van, cserébe a zsíros bőrömet, szépen rendbe teszi. Nem igazán csípett, ami azt jelenti, hogy a szappannak nagyon jó a védő funkciója is. Mondjuk érezni is, hogy egy jó zsíros szappan. Az after shave után finom citrusos illat maradt vissza, melyet 2-3 órán át aktívan lehet érezni.

Gondolkodtam, hogy honnan olyan ismerős a hangulata és a tulajdonságai ennek a szappannak és beugrott, hogy egyszer évekkel ezelőtt Andras Szekely készített borotvaszappant, amihez nagyon hasonló ez a szappan.

(A rossz minőségű képért utólag elnézést kérek. Az albérletben csak egy sötét kis fürdésre alkalmas helyiség van, amiben elég nehéz jó képet lőni 🙁 )


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20538 Dátum: 2023. Szeptember 08. - 04:10:01 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20539 Dátum: 2023. Szeptember 08. - 19:51:40 »
Gillette Tech 1951

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20540 Dátum: 2023. Szeptember 11. - 15:18:46 »
"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20541 Dátum: 2023. Szeptember 17. - 09:17:41 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20542 Dátum: 2023. Szeptember 21. - 09:15:54 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20543 Dátum: 2024. Január 14. - 19:59:02 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20544 Dátum: 2024. Február 23. - 12:22:42 »
180 nap borotvalkozas nelkul!
De jo volt vegre ledobni a bekecset.




A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20545 Dátum: 2024. Március 17. - 15:50:07 »

"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici