Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2188201 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5985 Dátum: 2013. Január 22. - 22:11:42 »
mennyire zsiros ez a cade krem?

Ez jó kérdés. Mihez képest? Számomra nem tűnik túl zsírosnak, nehéz krémnek. Szépen beissza az ember bőre és imádom az illatát is. Amúgy ha van rá módod, akkor bármelyik L'Occitane boltban kipróbálható.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5986 Dátum: 2013. Január 23. - 05:37:23 »
És ott helyben meg is lehet borotválkozni, habotverni? :fetreng: :borz2:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5987 Dátum: 2013. Január 23. - 09:14:01 »
Tegnap esti:

E.J. Szantál szappan arcon habosítva
Hjm sörte
Mühle r89 / Wilkinson penge
Nivea börtápláló after shave balzsam

Nagyon kellemes,bőr kímélő ,és egész alapos borotválkozás lett a 3 kör végeredménye.
Szükségem is volt rá,mert 2 nappal ezelött,valószinüleg gyári hibás lehetett a sárga Gilkette penge.Iszonyat irritációs pontvérzéses menet volt,pedig kedvenc pengém.

Wilki most felüdülés volt, Nivea hab a tortára.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5988 Dátum: 2013. Január 23. - 13:32:02 »
Ma reggel kinéztem az ablakon, gondoltam ha már úgyis hideg van megint megpróbálkozok az MWFel, amit pár hónapja félretettem mert nem volt sok sikerem vele és csípett is.  A szappant most próbaképpen közvetlenül az arcomra dörzsöltem (mint egy sticket), majd hideg vízzel+Mühle szintetikus pamaccsal sikerült nagyon finom, sűrű habot csinálni.  Aztán Merkur Bakelit Astra Platinum pengével, nagyon jól sikerült, majd egy hidegvizes öblítés, és pattantam is a bringára.  Nagyon kellemes az MWF szappan, a lanolin mintha valami védőréteget adna, teljesen megóv a menetszéltől.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5989 Dátum: 2013. Január 23. - 13:38:56 »
Ma reggel kinéztem az ablakon, gondoltam ha már úgyis hideg van megint megpróbálkozok az MWFel, amit pár hónapja félretettem mert nem volt sok sikerem vele és csípett is.  A szappant most próbaképpen közvetlenül az arcomra dörzsöltem (mint egy sticket), majd hideg vízzel+Mühle szintetikus pamaccsal sikerült nagyon finom, sűrű habot csinálni.  Aztán Merkur Bakelit Astra Platinum pengével, nagyon jól sikerült, majd egy hidegvizes öblítés, és pattantam is a bringára.  Nagyon kellemes az MWF szappan, a lanolin mintha valami védőréteget adna, teljesen megóv a menetszéltől.

Nálam nagy kedvenc lett ez a szappan. Ha MWF/Kent van terítéken, akkor az AS/ASB is kimarad, egyszerűen borotválkozás után a maradék szappant vékonyan felkenem az arcomra.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5990 Dátum: 2013. Január 23. - 13:45:44 »
Nálam nagy kedvenc lett ez a szappan. Ha MWF/Kent van terítéken, akkor az AS/ASB is kimarad, egyszerűen borotválkozás után a maradék szappant vékonyan felkenem az arcomra.
Neked egyáltalán nem csíp?  Nekem csak egy kicsit, de annyira nem kellemes hogy ne öblítsem le.

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5991 Dátum: 2013. Január 23. - 13:51:10 »
Nekem is benne van a kedvenc szappanjaim kozott, a csipes valoszinuleg a benne talalhato irrialo illatanyagok miatt lehet, engem mondjuk nem csip, es nem tantoritanak el ezek, mert jol mukodik a szappan nagyon. Mondjuk teny, hogy natur szappanhoz kepest sok benne az oda nem illo anyag.

Itt egy cikk rola, ha meg nem kerult volna ide a forumra:

http://www.amansguidetoskincare.com/mitchells-wool-fat-shaving-soa-260/

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5992 Dátum: 2013. Január 23. - 14:43:12 »
Nálam nagy kedvenc lett ez a szappan. Ha MWF/Kent van terítéken, akkor az AS/ASB is kimarad, egyszerűen borotválkozás után a maradék szappant vékonyan felkenem az arcomra.
Neked egyáltalán nem csíp?  Nekem csak egy kicsit, de annyira nem kellemes hogy ne öblítsem le.

Nem csíp. Úgy vettem észre, hogy a bőröm is szereti. Egyedül a szappan kiszáradása furcsa kicsit, de ez csak esztétikai hiányosság.  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5993 Dátum: 2013. Január 23. - 14:50:28 »
Itt egy cikk rola, ha meg nem kerult volna ide a forumra:

http://www.amansguidetoskincare.com/mitchells-wool-fat-shaving-soa-260/
Akkor a szappanmaradék áldásos hatását érzem az arcomon?  és én még azt hittem a lanolin ???  Mindenesetre, ha kicsit csíp is, nagyon jó borotválkozási élményt ad, szóval akkor kísérletezek tovább, hátha megszokom.  Ez a citotoxikus és fototoxikus izé elsőre ijesztően hangzik, de akkor ezentúl alaposabban lemosom.

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5994 Dátum: 2013. Január 23. - 15:04:49 »
Az illatanyagokon kivul masra nem tudok gondolni, de amugy Limonel, Linalool és Coumarin, amik irritativ illatanyagoknak szamitanak, megtalalhatok a szuperbio Weleda termekekben is, csak odairjak, hogy "from natural essential oils".

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5995 Dátum: 2013. Január 23. - 15:09:21 »
Az illatanyagokon kivul masra nem tudok gondolni, de amugy Limonel, Linalool és Coumarin, amik irritativ illatanyagoknak szamitanak, megtalalhatok a szuperbio Weleda termekekben is, csak odairjak, hogy "from natural essential oils".

szerintem ezeknek az anyagoknak nagy része az összes ismert márkában benne van. pl. ez áll a Trumper sandalwood szappan dobozán:

Sodium Palmate, Potassium Stearate, Sodium Cocoate, Sodium Stearate, Aqua, Potassium Cocoate, Glycerin, Parfum
Tetrasodium Edta, Sodium Chloride, Isopropyl Myristate, Coumarin, Linalool, Citronellol, Alphaisomethyl Ionone, Eugenol, Tetrasodium, Etidronate, Geraniol, BHT, Benzyl, Salicylate, Limonene, Calcium Carbonate, Titanium Dioxide, Iron Oxides

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető knopp

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5996 Dátum: 2013. Január 23. - 15:57:45 »
Ma reggeli low budget borotválkozás:

- arcon habosított arko török rúdszappan tégelyből fölszedve, figyelve, hogy ne legyen túl nedves a matéria
- omega sörte pamacs
- Lord L6 mezítlábas kék Lord (1.@) pengével
- Mülleres Tabac arcvíz, hogy elnyomja az arko aromáját

Teljesen vállalható eredményt kaptam, viszont azt megfigyeltem, hogy ahány doboz lord super stainles penge, annyiféleképpen viselkedik.
Wenn du dich schneidest, verbinde nicht den Finger sondern das Messer.  Joseph Beuys

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5997 Dátum: 2013. Január 23. - 19:58:57 »
Barbus
Semogue 1470
Feather
Merkur 37c
CHH tobacco
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5998 Dátum: 2013. Január 23. - 20:36:06 »
Teljesen vállalható eredményt kaptam, viszont azt megfigyeltem, hogy ahány doboz lord super stainles penge, annyiféleképpen viselkedik.
Az állítás nem kifordítható? tehát ahány borotválkozásod, annyiféle borotválkozási élmény?  ;D Csak mert az egyenletben a legvalószínűbb konstansok a hardverek, szoftverek.
Megírnád, hogy kb. milyen különbséget éreztél a különböző dobozok közt?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5999 Dátum: 2013. Január 24. - 08:15:39 »
A mai  :borotva2:

- Floïd Sandolor Pre Shave Gel
- 22 mm Rooney Small Style 2 Silvertip Best Badger
- De Vergulde Hand Scheerzeep
- Fitjar borotválkozótál
- Red Point 918, square point
- Kanayama Cordovan #60000
- WTG/XTG
- De Vergulde Hand After Shave Balsem
- Henkel HE EDC

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici