Szerző Téma: Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények  (Megtekintve 110521 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #90 Dátum: 2013. Július 09. - 07:20:05 »
Ha jól tudom a Helia D (vagy nem is tudom pontosan) hogyan kell írni, a gyártó. A honlapjukon keresgéltem, de nincs róla infó, csak nő kencékről írnak ott.

Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #91 Dátum: 2013. Július 12. - 12:07:06 »
Beszereztem, kipróbáltam!

Nagyon szépre sikerült a csomagolás, Elegáns, visszafogott.
Az üveg szerintem ugyanaz mint a korábbi.
A tartalma, nekem ugyanannak a "cool breeze"-nek tűnik, tehát ezen lehet, hogy nem változtattak.
Kedvelem, mind az illatot, mind a hatást. Nekem nem csípett annyira.

A dobozon, szerepel a www.fabulon.hu cím, de ilyen nincs, vagy még nem jegyezték be.
És, igen valóban a Hélia-D céghez került a márka.
Én örülök, hogy megújulva létezik még ez a márka.
Várom, a Black Musk variánst is.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető davekid

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #92 Dátum: 2013. Július 12. - 13:49:46 »
Szép napot! Proraso termékeket kizárólag Douglasban tudok venni, ha nem akarok külföldről rendelni? valamint ezek közül a termékek közül http://www.douglas-parfumeria.hu/home/markenseiten-neu/proraso/ melyik a pre krém? amelyiket a Barbon borotvakrém előtt használhatok?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #93 Dátum: 2013. Július 12. - 13:57:05 »
Szép napot! Proraso termékeket kizárólag Douglasban tudok venni, ha nem akarok külföldről rendelni? valamint ezek közül a termékek közül http://www.douglas-parfumeria.hu/home/markenseiten-neu/proraso/ melyik a pre krém? amelyiket a Barbon borotvakrém előtt használhatok?
Bármi "pre", ami borotválkozás előtti. Tudtom szerint csak a Douglas forgalmaz Magyarországon, magas árakon. Viszont néha előfordul itt a fórumon is hirdetés Proraso termékekre, érdemes figyelni. A zöld illata erősen mentolos/eukaliptuszos, nem mindenki szereti, a fehér enyhén mentolos illatú (a gyártó szerint az van érzékeny bőrre, de szerintem a másik is tökéletes minden bőrre, ha bírod/kedveled az illatot).
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető davekid

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #94 Dátum: 2013. Július 12. - 14:06:09 »
akkor erre mehet rá rá a Barbon borotvakrém ugye?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #95 Dátum: 2013. Július 12. - 14:09:18 »
akkor erre mehet rá rá a Barbon borotvakrém ugye?
Erre minden mehet, az egyik legjobb :D Nagyon rég nem használok egyéb borotválkozás előtti cuccot, és vagyunk páran ezzel így. De általában szívroham is jön a Douglas árat megpillantva...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető davekid

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #96 Dátum: 2013. Július 12. - 15:19:42 »
miért mennyi? mert még nem láttam sehol se az árát

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #97 Dátum: 2013. Július 12. - 15:59:04 »
Boltban iszonyat drága. Amikor utoljára néztem - ha jól emlékszem majdnem egy éve -, akkor négyezer párszáz forint felett volt, szinte mindegyik Proraso termék. Ott is hagytam...

Egyébként az elad topikban Szemi éltárs árul Proraso szappant.
Tudom, az nem pre.  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető davekid

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #98 Dátum: 2013. Július 12. - 16:02:27 »
kb ennyire gondoltam, plázaár, túl feltűnő lenne a 16 ezres parfümök mellett a "száz forintos" boltba való krém

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #99 Dátum: 2014. Február 12. - 16:28:59 »
Sziasztok, esbjerg grapefruit termékeiről valakinek valamilyen tapasztalata van? (krém+as)  :thanks:

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #100 Dátum: 2014. Február 14. - 19:28:42 »
Na kipróbáltam a fent említett dolgokat, nem bírtam ellenállni, gyengéim a citrus illatok ;D hááát vegyes érzelmeim vannak... Krémként elég tartós és jó habot ad, bár jóval több víz kellett hozzá mint az általam eddig próbalt krémekhez/szappanokhoz. Viszont AS-ként... Elég sz@r... Az illata teljesen mű, úgy csíp, hogy bekönnyeztem, és elég lassan szívódik fel, mondjuk ez krém változat, uh lehet, hogy a másik 2 jó, de azt már más próbálja ki ;)

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #101 Dátum: 2014. Március 04. - 00:44:19 »
A klasszikus angol markakat a 3T-t es Harris-t, hogy tennetek sorba minoseg alapjan? Kremek/szappanok es AS/ASB kategoriakban?
Vagy ertelmetlen kerdes?
Igazabol alapanyagok minosegere gondolok, mint sorrend. Osszetevok alapjan nem tunnek tul natur termekeknek.
(Nem vagyok kemofob, de ez a tema nekem kisse olyan mint a kaja. Ha meg lehet oldani jominosugu natut alapanyagokkal, akkor nem "kell" bele az izfokozo:). Az a gyarto ami hozza a jominosegu "habot" (nyilvan van egy elvaras) es mindezt minel naturabb osszetvokbol, natur illoolajokkal akkor azert adnek penzt inkabb es azzal kezdenem a tesztelest  :borz2:)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #102 Dátum: 2014. Március 04. - 07:50:36 »
Vagy ertelmetlen kerdes?
Igazabol alapanyagok minosegere gondolok, mint sorrend. Osszetevok alapjan nem tunnek tul natur termekeknek.
Hát szerintem elég értelmetlen a kérdés. Mit jelent neked az, hogy mondjuk a sztearinsav jobb minőségű az egyikben, mint a másikban? Van okod feltételezni, hogy szennyezett valamivel?

Ha van összetevő amire allergiás/érzékeny vagy, akkor azt kerüld, ha natúrkozmetikumot akarsz (bármilyen okból) akkor vedd azt, de az is kompromisszum, jó eséllyel egy igazi natúrkozmetikum krém szépen megromlik a végére, ha nem csak azt használod.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #103 Dátum: 2014. Március 05. - 14:28:24 »
Vagy ertelmetlen kerdes?
Igazabol alapanyagok minosegere gondolok, mint sorrend. Osszetevok alapjan nem tunnek tul natur termekeknek.
Hát szerintem elég értelmetlen a kérdés. Mit jelent neked az, hogy mondjuk a sztearinsav jobb minőségű az egyikben, mint a másikban? Van okod feltételezni, hogy szennyezett valamivel?

Ha van összetevő amire allergiás/érzékeny vagy, akkor azt kerüld, ha natúrkozmetikumot akarsz (bármilyen okból) akkor vedd azt, de az is kompromisszum, jó eséllyel egy igazi natúrkozmetikum krém szépen megromlik a végére, ha nem csak azt használod.
Lehet felreertheto voltam, bar a kerdes meg lehet tenyleg ertelmetlen. :) Nem vagyok kemofob, attol mert valaminek kemiai neve van es nem rozmaringnak hivjak, meg nem biztos, hogy jobb a rozmaring :) Nem gondolom, hogy a natur mindig a jobb. Egyszeruen csak arra gondoltam, hogy ha valamit ossze lehet rakni alap dolgokbol kivaloan, pl. Barbon-Figaro kremek (ahogy itt irjatok, mert en meg nem probaltam) "fillerekbol", akkor a premiumnak kell valami tenyleg premiumot tartalmaznia. Szerintem.
Ez a premium meg valahol csak a naturalitas fele megy - szerintem (de lehet rosszul gondolom). Nyilvan nem a sztearinsav minosege, de a hozzaadott "lanolin" vagy mandulaolaj vagy levendulaolaj minosegeben van kulonbseg. Nem mindegy mennyi a "parfum" benne es mennyi ami az illoolajokbol jon. Nem nagyon ertek a kemiai osszetevokhoz, ezert kerdezem.
Mondjuk kaja analogival elve, nem mindegy, hogy egy suti vanilin aromaval v. tobbfele termohelyu vanilia kivonattal keszul. A pisztaciafagyi is pasztell halvany zold es nem vilagito zold, mert abban festek van. Ha van vmi etelfestek akkor mar valoszinuleg van benne nemi izfokozo es aroma is.
Pl. a GFT szappanok olyan szinesek a kepeken mint egy ragogumi keszlet, a D.R. Harris meg feher. Nekem ebbol pl. az jon le, hogy a GFT "tobbnek akar latszani", mint ami:) Szoval azert kerdeztem, hogy van e valami minosegi sorrend, mi az ahova a cegek sajat magukat pozicionaljak.
De lehet annyira szubjektiv az egesz, hogy ertelmetlen kerdes tenyleg..

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Márkákkal kapcsolatos kérdések, vélemények
« Válasz #104 Dátum: 2014. Március 05. - 15:41:06 »
Nem gondolom, hogy a natur mindig a jobb. Egyszeruen csak arra gondoltam, hogy ha valamit ossze lehet rakni alap dolgokbol kivaloan, pl. Barbon-Figaro kremek (ahogy itt irjatok, mert en meg nem probaltam) "fillerekbol", akkor a premiumnak kell valami tenyleg premiumot tartalmaznia. Szerintem.
Szerintem a 3T-ben a prémium az, hogy egy jól bevált és kikísérletezett recept alapján csinálják, ami kiválóan működik. Lehet, hogy az alapanyagok se olcsók bele, de meglepődnék ha a termék végfogyasztói árának 10-20%-nál többet tenne ki benne az alapanyag.

A Barbon pl azért érdekes példa, mert ott csücsül benne a tölgyfazuzmó, ami sokaknak irritáló/allergén. Bár egész jó borotvakrém, számomra nem lehet egy lapon említeni egy TOBS avokádóval vagy Jermyn street-el, az utóbbiakon már első ránézésre látszik hogy sűrűbb, kiadósabb krémek.

És a poén az, hogy a 3T se drága, ha megnézed hogy meddig tart. Szóval inkább relatíve prémium, abszolút megengedhető (szerintem).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici