Szerző Téma: Az írás öröme / tollak, tinták  (Megtekintve 61618 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #150 Dátum: 2015. December 20. - 17:49:18 »
Véleményem szerint golyóstollaknál a legfontosabb a betét típusa, aminél saját tapasztalatom szerint a legrosszabb a Parker, a legjobb a Zebra, a többi pedig a kettő közötti skálán majdnem ugyanott.

Szóval ha találsz a Zebra tollak között olyat, aminek tetszik a külseje, azt bátran merem ajánlani.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #151 Dátum: 2015. December 20. - 20:08:55 »
Nekem a Parker Jotter az etalon golyósban. Vannak drágább tollaim is, de egyik sem jobb max csicsásabb. A Jotter letisztult, szép, elegáns és még a 10-esedből is marad bőven. Az a baj, hogy a tollaknál a következő lépcső nem 15000-20000, hanem 40000-50000. Annyit !eg tök fölösleges adni értük.
A Parker betétek 5-10 évvel ezelőtt valóban nagyon rosszak voltak, de a mostaniakkal meg vagyok elégedve. Nyilván kaptak visszajelzést arról, hogy innen már nincs lejjebb és összekapták magukat.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #152 Dátum: 2015. December 20. - 20:20:35 »
 :+1: Parker. Jelenleg egy vintage 51 es golyóssal írok és nagyon jó.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető thomasrc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #153 Dátum: 2015. December 20. - 22:50:03 »
Köszönöm a javaslatokat, holnap körbejárok és megnézem a kínálatot.  ;D Első körben én is Parkerre gondoltam, de nekem úgy rémlik, hogy jotteren kívül mást még nem láttam. Legalábbis mifelénk. A Zebra tollakból van egyébként prémium kínálat? Nem mintha az ezer forintos tollaikkal nem lennék elégedett, de nem tudom mennyire jó ötlet ajándékba adni olyat... :fejtor:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #154 Dátum: 2015. December 20. - 22:54:55 »
Parker IM, Parker Vector, árban belefér és szépek. Akciósan ki lehet fogni Parker Urbant is ebben az árban.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #155 Dátum: 2015. December 20. - 22:59:17 »
Az előttem szólókhoz hasonlóan a Parkert csak dicsérni lehet és egy Parker Urban Premium töltőtollat használok általában, rendkívül jól lehet vele írni, egyetlen hibája a kis táratája, ami csak egy napot bír ki egy hosszú egyetemi napot tekintvem de legalább nem szárad bele a tinta  (nem általam készített kép)

A tinta, amit használok sima fekete parker tinta, erre sincs panaszom, jól szárad meg minden ami kell.
Illetve van még két aranyhegyű töltőtolla, de azok folyna, bár valószínűleg a tinta hibája, mert azok patronosak és elég olcsó tintát vettem beléjük, de ha valakinek más ötlete van szívesen veszem azt is. :)
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #156 Dátum: 2015. December 20. - 23:00:23 »
A Parkernek vannak nagyon drága golyóstollai is, szóval abból biztosan találsz.

A zebrából is van szép, ami nem az eldobható, vagy a sztenderd irodai alap.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #157 Dátum: 2015. December 21. - 07:54:49 »
Mondjuk nagy kedencem a Regal stainless steel testü golyóstollam is, valami 500,- ft-os árával. Nagyon egyben van, remek súlyú, szép, toll. Saját betétje van benne, nem folyik, nem kenődik, nem maszatol. Érdemes lehet kipróbálni.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető thomasrc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #158 Dátum: 2015. December 21. - 15:33:11 »
Végül egy Parker IM Premium Chiselled-mintás lett a nyerő dísztokban. Az eladó csaj mosolyogva mondta, hogy ha igazán egyedit akarok, akkor tud nekem beszerezni 50k-s tollat is, de végül megállapodtunk, hogy jó lesz a Parker is. :crazy: Vettem mellé egy határidőnaplót is, hogy legyen mibe írni vele. :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #159 Dátum: 2015. December 21. - 15:41:08 »
5
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #160 Dátum: 2016. Január 03. - 22:23:46 »
Közben egy kis tapasztalat a Diplomat Excellence tollamról, Montblanc tintáról és a Balmain tollról...
- a Balmain toll úgy látszik tényleg tré, három tintával próbáltam, mind3 után 5 perc múlva beszárad úgy, hogy (nem hazudok!) jó egy percig kell köröznöm vele, hogy beinduljon a tinta... :censored:
- a tinta Montblanc Midnight Blue (109204) namost ez az, ami már az új (a nagy öregek szerint volt régi is) - annyi a különbség, hogy a régi permanens (archival grade) volt, az új nem itt beszélik ki. Namost, nekem semmi bajom vele, tetszik a színe, jól folyik, eddig csak a Diplomatban próbáltam, de abban nem tudtam olyan gyorsan írni, hogy ne győzze, még firkálni sem...
- A Diplomat toll - á, boldogság :) A hegy mintha lebegne, úszna a papír fölött, olyan könnyen megy vele az írás, M hegyű... napok után se szárad be (hogyan csinálják ezt?!)

Ő, izé, most jön az a rész, hogy veszek egy csomó tollat meg tintát? :coffee: :hurra: :futyul:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #161 Dátum: 2016. Január 04. - 09:10:32 »
Köszi az infót!
Lehetséges, hogy én hamisított terméket kaptam? Hamisítják egyáltalán ezeket? Nálam mindegyik tollban ugyanazt produkálta. Pedig tetszik a színe, de szerencsére más gyártó színei is tetszenek  :)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #162 Dátum: 2016. Január 04. - 12:53:57 »
Köszi az infót!
Lehetséges, hogy én hamisított terméket kaptam? Hamisítják egyáltalán ezeket? Nálam mindegyik tollban ugyanazt produkálta. Pedig tetszik a színe, de szerencsére más gyártó színei is tetszenek  :)
A régi más összetételű volt, lehet h az volt a baj

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #163 Dátum: 2016. Január 05. - 11:40:07 »
 :futyul:


Balról:
  • JINHAO X750 - medium nib
  • BAOER 388 - medium nib
  • BAOER 3035 - medium nib
  • HERO 3026 Calligraphy special - fine nib
  • JINHAO 886 - medium nib

Első benyomások
  • gyönyörű kidolgozás, tényleg acél - van súlya, volt hozzá konverter - csavarós
  • gyönyörű kidolgozás, tényleg acél - van súlya, volt hozzá konverter - csavarós (ránézésre a hegy sztem fine...)
  • gyönyörű kidolgozás, műanyag, de nincs olcsó érzésem belőle - van súlya, volt hozzá konverter - csavarós
  • gyatra, olcsó kidolgozás, helyenként sorja, műanyag test, fura konverterrel (benne rugó a pumpa előtt és nem csavarós, hanem huzogatós)
  • műanyag, de aránylag igényes kidolgozás, nem rossz fogni, volt hozzá konverter - csavarós

Kipróbálom majd őket "akcióban" is, oszt beszámolok...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #164 Dátum: 2016. Január 05. - 15:29:25 »
Lajosom, nincs is ennyi kezed! ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici