Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 324444 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Gillette
« Válasz #45 Dátum: 2010. Július 15. - 21:55:18 »
KunEmber érdeklődött, de azt hiszem másnak is hasznos lehet Gillette kormeghatározáshoz:

http://wiki.badgerandblade.com/index.php/US_Gillette_Dating_Information

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Gillette
« Válasz #46 Dátum: 2010. Október 19. - 19:41:37 »
Az Edtől vásárolt Gillette Tech-nek ugyebár alumínium nyele van, nekem ez a kezdetektől fogva nem tetszett, de megoldottam (pontosabban megoldattam). Rajzoltam egy nyelet, melyet apu és az egyik kollégája megcsinált nekem rozsdamentes acélból. Még egy kis finomítás vár rá, de annyit előre elmondhatok, hogy nagyon szép és egyedi lett! Részletek és képek pár napon belül!  ;D :evil: :borz2:
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Gillette
« Válasz #47 Dátum: 2010. Október 19. - 19:58:00 »
KunEmber érdeklődött, de azt hiszem másnak is hasznos lehet Gillette kormeghatározáshoz:

http://wiki.badgerandblade.com/index.php/US_Gillette_Dating_Information
Köszönöm. Hogy ez honnan jutott most eszedbe? :)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Gillette
« Válasz #48 Dátum: 2010. Október 19. - 20:28:55 »
KunEmber érdeklődött, de azt hiszem másnak is hasznos lehet Gillette kormeghatározáshoz:

http://wiki.badgerandblade.com/index.php/US_Gillette_Dating_Information
Köszönöm. Hogy ez honnan jutott most eszedbe? :)

Nincs mit. Ha jobban megnézed, ez még júliusban volt, csak azóta nemigen volt élet ebben a szálban :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Gillette
« Válasz #49 Dátum: 2010. Október 19. - 21:21:15 »
;)

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Gillette
« Válasz #50 Dátum: 2010. Október 23. - 08:34:56 »
Nos, ilyen sem mostanában történt velem: vártam, hogy végre borotválkozhassak. :D Ugyanis a mai szőrtelenítés majdnem minden eleme újdonság volt, egyedül a pamacs volt a már bejáratott darab.

Az Edtől kapott utazó Gillette Techet próbáltam ki egy Derby pengével, az eddig megszokott (és nem mellesleg jól bevált) Barbon borotvakrém helyett pedig Wilkinson borotvaszappant használtam. A krémhez képest a szappan meglehetősen furcsa élmény volt, először nem is tudtam vele habot kikeverni, csak valami vékony, filmszerű réteg sikeredett. Rövid pacsmagolás után azért sikerült olyan állapotba hoznom, amellyel hellyel-közzel elégedett voltam, de még ez is túlzottan levegős volt számomra, nem az a kenőcsös, sűrű anyag, amelyet a borotvakrémből szoktam csinálni. Az illata eléggé jellegtelen, szóval nem hiszem, hogy hosszú távon ez lesz a kedvencem, de azért adok majd még neki egy-két esélyt.

A Gillette Tech rövid nyele szintén érdekes volt, próbálgatnom kellett vele a fogást, de egy két aprócska vágás után valamelyest ráéreztem a dologra; a megszokottól eltérően inkább ecsetszerűen fogtam meg a borotva nyelét, így meglehetősen finom mozdulatokkal lehetett borotválkozni vele. Ami még furcsa volt, hogy a nyél mérete miatt eléggé fejnehéz lett a készség, amit szintén szokni kell.

A pengéről egyelőre nem mernék nyilatkozni, majd kipróbálom a Lordban is, mindenesetre rosszat nem mondhatok róla így egy használat után.

Ami fontos még, hogy a Gillette feje és a Lord nyele kompatibilisek egymással, úgyhogy mindenképpen ki fogok próbálni különböző kombinációkat még. Leginkább a Lord nyél - Gillette fej összeállítás izgat, legközelebb az lesz terítéken. :)

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Gillette
« Válasz #51 Dátum: 2010. Október 26. - 18:11:44 »
Kipróbáltam ma a Tech fejet az L6-os nyelével. Könnyebb volt használni, mint a Gillette-hez tartozó rövid nyéllel, és bizonyos helyeken, pl. orr alatt a Tech lapos feje sokkal jobban muzsikál, mint a Lordé. Egyedül az államnál voltak vele problémáim, bár racionális magyarázatot nem találok rá :).

Amivel viszont nem sikerült megbarátkoznom, a Wilkinson borotvaszappan, a Barbon krém nekem sokkal jobban bejött.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Gillette
« Válasz #52 Dátum: 2010. Október 26. - 18:22:30 »
Hogyan használod a wilkinsont? Nekem az egyik kedvencem, nagyon jó habot ad, és az illata is olyan "igazi borbély illat"

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Gillette
« Válasz #53 Dátum: 2010. Október 27. - 05:41:49 »
Hogyan használod a wilkinsont? Nekem az egyik kedvencem, nagyon jó habot ad, és az illata is olyan "igazi borbély illat"

Beáztatom a pamacsot, aztán lerázom róla a víz nagy részét, hogy csak nedves legyen, aztán a szappan tégelyében körkörös mozdulatokkal felszedek rá némi anyagot, és azt oszlatom el a bőrömön, és ott próbálom habosítani. Az eddigi két alkalommal több körre volt szükség, hogy a megfelelő mennyiségű habot felhordjam az arcomra.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Gillette
« Válasz #54 Dátum: 2010. November 03. - 14:01:45 »
Hogyan használod a wilkinsont? Nekem az egyik kedvencem, nagyon jó habot ad, és az illata is olyan "igazi borbély illat"

Beáztatom a pamacsot, aztán lerázom róla a víz nagy részét, hogy csak nedves legyen, aztán a szappan tégelyében körkörös mozdulatokkal felszedek rá némi anyagot, és azt oszlatom el a bőrömön, és ott próbálom habosítani. Az eddigi két alkalommal több körre volt szükség, hogy a megfelelő mennyiségű habot felhordjam az arcomra.
Próbáld lereszelni, és egy megfelelő edénykében tömöríteni! ;) meglátod, egészen másképp fog viselkedni! :borz2:

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Gillette
« Válasz #55 Dátum: 2010. November 03. - 17:26:23 »
Alkalomadtán teszek vele egy próbát, köszi a tippet! :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Gillette
« Válasz #56 Dátum: 2010. November 06. - 15:42:19 »
Én is így csináltam. A Balea szappant kidobtam a francba, jó volt erre :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette
« Válasz #57 Dátum: 2011. Január 09. - 21:46:09 »
Gillette Szakértők!

Lehetséges-e az,hogy a ma szerzett Wizamet W-11 a Black Bauty  klónja?
Egyébként nagyon jó kondícióban van,de engem azért zavar,hogy nem Gillette.
Holnap ki is fogom próbálni,kíváncsi vagyok,hogy fog muzsikálni?!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #58 Dátum: 2011. Január 09. - 22:18:54 »
Azért ezt:



nem nevezném ennek



a klónjának.

Gillette Szakértők!

Lehetséges-e az,hogy a ma szerzett Wizamet W-11 a Black Bauty  klónja?
Egyébként nagyon jó kondícióban van,de engem azért zavar,hogy nem Gillette.
Holnap ki is fogom próbálni,kíváncsi vagyok,hogy fog muzsikálni?!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #59 Dátum: 2011. Január 09. - 22:21:09 »
És nem az állapotbeli különbségre gondolok.  :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici