Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 361112 alkalommal)

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1065 Dátum: 2015. Október 23. - 17:37:14 »
Ma teszteltem, hogy érzem-e emlékből, hogy meddig tart az értelmes irányba növő szőröm és meddig nem, majd ennek megfelelően mentem neki wtg és atg. Egy fokkal jobb, de még mindig végtelenül irritáló, hogy ezt kell vadásznom a hab alatt és remélni, hogy így jobb lesz.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1066 Dátum: 2015. Október 23. - 17:57:50 »
Szerintem nem kell ám főszabálynak tekinteni a wtg, atg, xtg, mittom én mi tg-köröket. Jó dolog, de egyénfüggő, hogy beválik.e, vagy sem.
A legjobb az egyénhez igazodó tg és kész.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1067 Dátum: 2015. Október 23. - 18:02:44 »
Szerintem nem kell ám főszabálynak tekinteni a wtg, atg, xtg, mittom én mi tg-köröket. Jó dolog, de egyénfüggő, hogy beválik.e, vagy sem.
A legjobb az egyénhez igazodó tg és kész.

 :+1:

Köszi  :bow: , én ezt már le se mertem írni  :bor:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1068 Dátum: 2015. Október 23. - 18:06:34 »
Pedig ez az igazság!

Főszabály: az egyén!   :thumbup:
És ami az egyénnek jó. Ennyi!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1069 Dátum: 2015. Október 23. - 18:12:41 »
Megosztanám én is a kialakult technikámat:
Zuhany után, rövid ideig arcon habosítok. Egy kör kb. WTG mindenhol, majd újabb habosítás után ATG és XTG keveréke körben, száj, bajusz rész kihagyva. Persze, ha valamit kihagytam bajusz vonalban, akkor azért lekapom azt is. Ezt hívom én másfél körös borotválkozásnak. Utána arcszesz. Max. 10 perc az egész, attól számítva, hogy beléptem a fürdőbe. Teszem ezt átlagban háromnaponta.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1070 Dátum: 2015. Október 23. - 18:25:25 »
Szerintem nem kell ám főszabálynak tekinteni a wtg, atg, xtg, mittom én mi tg-köröket. Jó dolog, de egyénfüggő, hogy beválik.e, vagy sem.
A legjobb az egyénhez igazodó tg és kész.

 :+1:

Köszi  :bow: , én ezt már le se mertem írni  :bor:

Pedig kb én is erre akartam kilyukadni, de ezek szerint nem én nem értettelek meg téged  ;)

Nem elérhető ferenc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1071 Dátum: 2015. December 14. - 08:43:35 »
Szervusztok!
Lenne egy kezdő kérdésem. Kétszer borotválkoztam eddig késsel és eléggé megvan irritálódva a nyakam. Kipattogzás, piros pöttyök, mármár foltok.(nemvagyok hozzászokva a borotválkozáshoz, eddig szőrös voltam) Arra lennék kíváncsi, hogy várjak míg helyre nem jön teljesen(ahogy megtudom tippelni szerintem ez legalább egy hét lenne, ha nem több...) vagy borotválkozzak nyugodtan. Esetleg akad valami krém, ami segíti gyógyulás folyamatát?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1072 Dátum: 2015. December 14. - 09:02:17 »
Szerintem mindenképp várd meg míg helyrejön. Legfeljebb addig használj DE-t, vagy urambocsá' reluxást.

A kés egyébként biztos, hogy elég éles? Az életlen késtől is lehetnek ilyen "tünetek".
Minden kezdőnek azt javaslom, hogy először küldje el Jenes Sanyinak a kést egy élezésre, mert így kapásból kizár egy hibafaktort. Anélkül hajlamos az ember a technikára, meg a gyakorlatlanságra fogni, ha valami nem jól sül el. Ezt személyes tapasztalat alapján mondom.
Ha shave readyként vetted a kést, még az sem garancia semmire, mert lehet hogy másnak elég a "tompább" kés is. Gyengébb a borostája, kevésbé érzékeny a bőre, jobban előkészít stb.
(szerintem)

Nem elérhető wape

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1073 Dátum: 2015. December 14. - 09:05:11 »
Körömvirág krém nekem bejött. Két nap alatt rendbe rakja a nyakam. Kipattogzás megmarad egy darabig, de a következő borotválkozás nem tesz kárt benne (nekem).

Nem elérhető ferenc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1074 Dátum: 2015. December 14. - 09:13:58 »
Kés szerintem kellőképp éles. SicTransit-tól vettem, shaveready-ként,(Salmo által rendberakva, élezve) ami szerintem meg is felel a valóságnak, ugyanis szépen borotvál. Arcon BBS az eredmény.
DE-m nincs, reluxához már nem akarok visszatérni. Mondjuk nem elvárás, hogy szőrtelen legyen az arcom, eddig sem zavart, hogy szőrös voltam, inkább az élményért borotválkoznék. :)
Találtam itthon ilyen körömvirágos kézkrémet, akkor azt most szépen ki is próbálom.
Köszönöm Uraim!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1075 Dátum: 2015. December 14. - 11:33:35 »
Tapasztalataim szerint a folyamatos tisztántartáson kívül semmi nem kell a kipattogzás elkerüléséhez. Napi 2-3 szappanos arcmosás a borotvált területen sima kézmosó szappannal és soha semmi gond nincs. Ha kihagyom, akkor van.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1076 Dátum: 2015. December 14. - 12:24:40 »
Én egy-két napig pihentetni szoktam - majd míg nem normalizálódik, nem borotválok a szőr növekedésével szemben, hogy ezzel is kíméljem.

Nem elérhető ferenc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1077 Dátum: 2015. December 14. - 17:39:55 »
Hát most lehúztam megint. Nemkellett volna. Azthiszem inkább pihenek, míg teljesen rendbe nem jön, aztán tényleg csak egy kör WTG lesz nyakon, míg meg nem edződik. Valamint odafigyelek majd, hogy mégjobban tisztán tartsam, kössz a tippet. ;)
És szerintem holnap elmegyek valami boltba és nézek ASB-t. Valami érzékeny bőrre valót.
Meg azthiszem a Barbon PREshave-m sem az igazi. Ez a villanyborotválkozásos... Dobjam ki, vagy azért annyira nemrossz?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1078 Dátum: 2015. December 14. - 18:27:37 »
Nem rossz az, de wet shavinghez nem alkalmas, sőt pont ellenkező hatást fejt ki.
Ha kiütőd az arcbőröd, akkor addig ne borotválkozz, míg helyre nem jön.
Figyelj a megfelelő előkészítésre és a jó habra. A jó hab készítéséhez kell egy kis rutin, nem mind az, ami annak látszódik. Az előkészítés pedig puhítás és tisztaság kérdése. Keress egy jó szappant hozzá. Az ASB nem fogja megoldani a problémádat, az nem arra van, hogy a helyre tegye azt, amit előtte rosszul csináltál.

Nem elérhető ferenc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1079 Dátum: 2015. December 14. - 19:06:30 »
Köszi Horatio!
Oké, akkor a Barbont hanyagolom.
Most akkor tényleg megvárom, míg helyrejövök és nemfogok engedni a kísértésnek.
Mivel kezdő vagyok, felmerült bennem is, hogy lehethogy nem jó a habom, de elvetettem, mert akármeddig csináltam mindig ugyan az lett a végeredmény. Próbáltam kevésbé vizesen is és vizesebben is, szerintem megvan  a megfelelő arány. Mondjuk lehet tényleg nem jó, mert nem az a konkrét, vastag hab, inkább ilyen krém-szerű. (Benke Erika) Lehet hogy ezzel is gond van? Ha igen, elláthatnátok jótanáccsal, hogy hogy csináljam, és mikor jó a hab.
Zuhanyzás után puhítást is csináltam forróvizes(kicsavart) törölközővel úgy kb két percig.
Persze azzal tisztában vagyok, hogy az ASB egyedül nem megoldás, de gondoltam ha van valami mondjuk gyógynövényes akkor az gyorsítja a gyógyulást.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici