Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 228087 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1485 Dátum: 2018. Augusztus 05. - 19:31:59 »
Na jó!
Nincs érzékeny bőr csak nem megfelelő hidratálás.

Ahogy  a nagyapám mondta: Ha nem fordítasz elég időt az előkészítésre, olyan leszva pofád, mint az aranyeres seggem!
A masik, igen, az r41 érzékeny a pengére, s nem szereti a kétnapos borostát sem.

Tehát, szögezzük le barátom, hiba az ön készülékében és alkalmazott teknikájában volt.

Nem véletlen linkeltem be fentebb azt a videómat,ahol az irányokat mutatom be.

Láttam már korábban a videód, de azért köszi még egyszer! Nálam ez a kaparós technika nem működőképes.

Nem próbáltam még a Mühle R41 2011-es agresszív változatát, csak a 2013-ast, de itt a képek alapján azért úgy tűnik, hogy elég nagy a különbség a két változat között:

https://paste-and-cut.com.au/community/threads/whats-youre-experience-with-muhle-r41.2783/

Az az igazság,nem akaparás miatt, hanem az irányok miatt linkeltem be.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1486 Dátum: 2018. Augusztus 05. - 21:32:36 »
Oké, hogy borotválkozáshoz kell bizonyos technika, de azért túlmisztifikálni szerintem nem kell. Ha valaki kicsit figyel, tapasztal, akkor meg tud borotválkozni egy bármilyen normális készülékkel, vagy késsel. Ez az évekig gyakorlás olyan, mint a karate filmek: "Csak ezt az ütést gyakorold tíz évig. "  :peace:

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1487 Dátum: 2018. Augusztus 06. - 09:29:39 »
Oké, hogy borotválkozáshoz kell bizonyos technika, de azért túlmisztifikálni szerintem nem kell. Ha valaki kicsit figyel, tapasztal, akkor meg tud borotválkozni egy bármilyen normális készülékkel, vagy késsel. Ez az évekig gyakorlás olyan, mint a karate filmek: "Csak ezt az ütést gyakorold tíz évig. "  :peace:
Én kb két éve borotválkozom hagyományosan. Biztos nem vagyok feketeöves nagymester belőle, de akár egy Lord borotvával is megy a bbs bármikor.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632

Nem elérhető drozsa

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1489 Dátum: 2018. Október 24. - 13:13:09 »
Szép napot kívánok Mindenkinek!

Elsőként köszönöm szépen a befogadást! Kezdőként némi segítségre ill. tanácsra lenne szükségem, remélem, jó helyre írok!

Az eszköz, amiről szó lenne egy Dovo Solingen borotvakés, ehhez van egy fenőszíjam ill egy viasz-szerű pasztám, ez utóbbit nem tudom, mire ill. hogyan kellene használni (a boltos beszélt rá, nem került sokba, megvettem). Az első használta jó eredménnyel zárult, vágás nem esett, azonban utána égő, csípő érzés jelentkezett a bőrömön (valamennyire már a borotválkozás közben is) némi piros foltosodással. Az érzést az alkoholos "AS" csak fokozta.
A fórumot böngészve kiderült, hogy a borotva nem biztos, hogy "shave ready", tehát az azt megelőző bőrözés nem biztos, hogy elegendő volt?

Elvégeztem a "hajszál tesztet", a penge megbukott... Van egy régi fenőkövem, semmit nem tudok róla, egy kis darab, sötétszürke, a szemcsemérete ismeretlen, de a felülete szinte tükörsima, a nagyapámé volt. Ezen (vizesen) kicsit próbáltam élezni a borotvát, közben hajszállal tesztelgettem. Mikor már jó volt (vágta), utána még bőröztem.

Azóta még kétszer használtam, talán csökkent az irritáció, de nem tudom eldönteni, hogy a technika javult-e, vagy az eszköz.

A (további) kérdéseim tehát, ha szabad: kellene-e szakemberrel éleztetnem a borotvát? Amennyiben nem szeretnék szenvedélyes gyűjtővé válni, milyen követ lenne érdemes beszereznem karbantartásra? A kapott viasz szerű fehér paszta pontosan mire való és hogyan kell használni? A borotva élének tesztelésére elegendő-e a "hanging hair" teszt? Okozhatja-e az irritációt a hab/pamacs (hab: Figaro, pamacs: Balea nemtudommi)? Ja, és a bal kéz használata számomra elég meredeknek tűnik, így eddig csak a jobb kezemet használtam, erőltessük-e a bal kezet? Na, azt hiszem, egyelőre ennyi, köszönöm szépen a segítséget előre is!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1490 Dátum: 2018. Október 24. - 16:16:34 »
Üdv a csapatban! :)

Nem használok kést, de pár hónapja megnéztem a youtube-on a videót az élezésről, amit Bowapex készített és az alapján úgy gondolom, hogy ez nem egyszerű művelet és a késeddel lenne még munka. Mindenképpen kérj fel szerintem erre a feladatra valakit, akinek van tapasztalata ebben, pl. a videó készítőjét ;)

https://youtu.be/h44h5Jxv1as

Egyébként lehet probléma ezen felül a habbal is, illetve az előkészítéssel. Figaróból a habzót vagy a nem habzót vetted? Utóbbihoz nem kell pamacs. Fontos a víz mennyisége. Ha kevés, akkor sűrű, tapadós lesz a hab, ami okozhat kellemetlenségeket, főleg, ha az előkészítést se vitted túlzásba és az arcbőröd száraz.

Balea pamacsnál a fekete szálakból álló a szintetikus, a tarka a sörte. Előbbiről inkább pozitívak a vélemények, szerintem egészen jó kezdő pamacs.

Én erőltetem a balkezet, sőt kizárólag azt erőltetem :D

Nem elérhető drozsa

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1491 Dátum: 2018. Október 24. - 17:18:46 »
Köszönöm szépen a gyors választ!

Az adott videot már láttam korábban, de reméltem, hogy nem lesz szükség egy katana-készítő műhelyre egy borotva miatt... :D
A hajszálas tesztet csak azért kérdeztem, hogy jó-e, mert szeretnék valami kapaszkodót, hogy miből tudom megállapítani, hogy már szakemberre van szükség, ill. megoldható-e, hogy ne kelljen mindig valakinek a nyakára rohangálnom. Ez esetben viszont megfontolom, esetleg megkeresem Bowapex Urat :).

A hab az a Figaro habzó kréme, a beállítással voltak gondok, ill. a "gyorsaságom" miatt többször rám is száradt menet közben, de jól korrigálható vizezéssel, újrakenéssel. Az előkészítés nálam annyi, hogy egy órával a borotválkozás előtt bekenem a bőröm Nivea krémmel, majd közvetlenül előtte forró vizes mosás, pár perc pamacsolás. A pamacs a két színű, de nem adták meg az anyagát (https://www.dm.hu/balea-men-bortova-pamacs-p4010355351012.html).

Huhh, hát az a bal kéz... Többször a bal kezembe vettem, de olyan rosszul állt a kezemben, meg olyan fura szögben tudtam a képemhez közelíteni (még a tükör is zavart), hogy inkább megcsináltam jobbal. De majd ha sokáig nem kell emberek közé mennem, nekiállok.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1492 Dátum: 2018. Október 24. - 17:46:23 »
Ne spórolj a krémmel, a Figaró nem is drága, keverj belőle sok habot és inkább kicsit nedvesebb legyen, főleg ha rád is szokott száradni, akkor sztem kell még bele víz.

Ehelyett a sörte pamacs helyett vegyél valami tisztességes szintit, akár Balea, vagy méginkább Yaqi az aliexpress-ről. Azokkal sokkal jobban fog menni a tanulás folyamata. ;)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1493 Dátum: 2018. Október 24. - 17:51:13 »
Ideiglenesen, amíg vársz az élezésre, lehet érdemes egy olcsóbb, kíméletes DE-vel (pl Lord L6 + zöld Astra penge) vagy eldobhatóval (BIC sensitive sárga nyelű) tolni, addig tudod gyakorolni megfelelő előkészítést a habbal és pamaccsal. Így csak egy változóval kell kísérletezni, aztán ha belejössz elő a késsel :D

A Balea sajátmárkás szintipamacsa nagyon jó, míg a borz/sertés nem egy nagy durranás, de ha elég vizet veszel fel vele akkor OK. Ha nem a szintit vetted, érdemes, párezer forint csak és örökké tart.

Olcsó és könnyen beszerezhető krémek még, pl a DMben, a Balea sajátmárkás és a Nivea, mindkettőt tubusban találod.

Nem elérhető drozsa

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1494 Dátum: 2018. Október 24. - 18:01:59 »
Köszönöm szépen a válaszokat!

A krémmel nem spóroltam, mindig újranedvesítettem vagy újat kevertem, de használtam így korábban is, csak "modern" borotvával, ami van is még, ha a helyzet úgy hozná. Tehát a habozással eddig nem volt gondom, de hát a Mach3 azért "lightosabb" műfajnak tűnik.
Más borotvába nem szeretnék pénzt fektetni. Úgy látom, mint sok más hétköznapi használatú tárgy esetében, itt is kialakulhat gyűjtőszenvedély, én nem szeretnék beleesni. :) Mindössze környezettudatosabbra szeretném állítani a borotválkozást. (Meg amúgy tényleg jobb eredmény érhető így el pedig még csak 3x haszáltam, és lehet, hogy az éle nem is megfelelő... )
Köszönöm még egyszer, aztán szétnézek még a boltokban! :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1495 Dátum: 2018. Október 24. - 19:02:12 »
Én is így indultam, hogy nem akarok sok cuccot, aztán pár hete kénytelen voltam elcsomagolni néhány borotvát, mert sok volt már forgásban és nem fértem el a szekrényben...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1496 Dátum: 2018. Október 24. - 21:14:42 »
Ha modern sokpengés borotvát használtál az nem ugyanaz, az általában úgy van kialakítva hogy ne tegyen sok kárt akkor se, ha a felhasználó nyomja az arcon (mert sokan teszik) és kémiai alapú (nem vizes) borotvahabot használ. Ezeknél a borotvaszappanból vízzel kevert hab kellemesebb élményt ad, de ez legfeljebb extra.

Nem akarlak rábeszélni semmire, de a krém úgyis elfogy majd, Balea szintipamacsa meg jó utazni, mert kicsi és gyorsan szárad.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1497 Dátum: 2018. Október 24. - 21:24:43 »
Én is így indultam, hogy nem akarok sok cuccot, aztán pár hete kénytelen voltam elcsomagolni néhány borotvát, mert sok volt már forgásban és nem fértem el a szekrényben...
Na ja. Ha megérem a 90-et - és minden nap borotválkozok -, akkor már csak átfordulok megtakarításba!

Nem elérhető drozsa

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1498 Dátum: 2018. Október 25. - 08:40:59 »
Köszönök minden választ! :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1499 Dátum: 2018. Október 25. - 12:40:38 »
Helyedben itt megkeresném Bowapexet, jelenleg ő kis hazánkban az, akire nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy professzionális keretek között élez a felhasznàlóknak, s garantált minőséggel.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici