Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 251019 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #90 Dátum: 2010. December 27. - 19:26:52 »
Sziasztok,nekem lenne egy kerdesem ha vissza fele huzum mindig kipatogok miert? megszokja a borom???
ez xintem nem ilyen 1xű:
-igen meg
-nem, rossz az előkészítés
-nem, rossz a eszköztartási technikád
-nem, rossz/v túlzott a bőr feszítés

röviden ennyi (nekem pl a 3-4 napos borosta soha nem pattogzik ki, még ha nem is készítek elő tökéletesen, de pl a 1-2 naposnál nagyon kell figyelnem, h ne pattogjak ki)

gyakorolni gyakorolni gyakorolni (természetesn SAJÁT bőrödön  ;D:sör:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #91 Dátum: 2010. December 27. - 21:41:19 »
Sziasztok,nekem lenne egy kerdesem ha vissza fele huzum mindig kipatogok miert? megszokja a borom???

Valóban nem ilyen egyszerű, sokváltozós az egyenlet, én mindenesetre sosem húzok visszafelé, oszt' kész.
Egyszerűen nem tartom fontosnak.
Aztán van, akinek meg csak úgy tökéletes az eredmény. Azzal sincs baj, ha bírja. De sokan meg erőltetik, fölöslegesen.
Jöjj rá magad, neked mi a jó meg a fontos, ennyi.  ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #92 Dátum: 2010. December 27. - 22:40:18 »
Sziasztok,nekem lenne egy kerdesem ha vissza fele huzum mindig kipatogok miert? megszokja a borom???

Próbáld meg úgy, hogy csak odafele húzol, meg keresztbe egy kört, az nem elég-e...

Nem elérhető meszard

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #93 Dátum: 2010. December 28. - 01:45:36 »
Köszi az eddigi tanacsokat meg egy kerdes lenne De-rol atterek keses borotvara h tudom a technikat elsajatitani es ami a legfontosabb h kell megelezni??? Koszonom

Nem elérhető meszard

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #94 Dátum: 2010. December 28. - 01:50:00 »
es meg mi kell a keses borotvahoz???

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #95 Dátum: 2010. December 28. - 02:17:42 »
hát kell ugye kés:) Aztán mellé egy fenőszíj, nem árt egy pre shave oil, borotvakrém/szappan+tartó, krbverő, pamacs, aftershave ízlés szerint. Meg később fenőkő.


aztan auz okosabbak majd kijavítanak, mert tuit kihagytam valamit
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #96 Dátum: 2010. December 28. - 06:50:37 »
hát kell ugye kés:) Aztán mellé egy fenőszíj, nem árt egy pre shave oil, borotvakrém/szappan+tartó, krbverő, pamacs, aftershave ízlés szerint. Meg később fenőkő.


aztan auz okosabbak majd kijavítanak, mert tuit kihagytam valamit
nem az okosabbak közül még egykiegészítés: gyakorlás. a jó kés után (mellett) ez a legfontosabb.
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #97 Dátum: 2010. December 28. - 08:29:32 »
De a legfontosabb az elszántság, a belső késztetés. Erőltetni nem szabad, mert abból semmi jó ki nem sül.

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #98 Dátum: 2010. December 29. - 11:09:56 »
Sziasztok,

A tanácsotokra lenne szükségem.
Szeretteim 'megleptek' egy Merkur Futur szettel. Bár állítólag a Ferrarit is elég nehéz vezetni,ennek ellenére naivan azt hittem, hogy egy ilyen árfekvésű pamacs magától olyan habot képez, hogy a Boing 747 futómű nélkül is le tud szállni rá, a saját Merkur pengével felszerelt készülék láttán pedig az összes szőrszál visszanő ijedtében.

Ezzel szemben a megdöbbentő valóság az, hogy az ezüstvégű borzszőrecsettel alig tudok elfogadható habot kikeverni az aloa verás borotvaszappanból, de ami még elkeserítőbb, hogy az első alkalommal 'házilagos kivitelezéssel' elkövetett borotválkozás után - ami azért elég kielégítő eredményt hozott - megnéztem az ajánlott YouTube videókat (pl. standard tízperces borotválkozás - szálirányban, merőlegesen majd visszafelé) és ezek után úgy néz ki a nyakam, mintha 10-es söréttel rálőttek volna.

Ráadásul a készülék beállítását is ösztönszerűen végeztem (1,5-2,5), amiről fogalmam sincs, hogy mit jelent, és a szakemberektől is csak annyi tanácsot kaptam, hogy 'tapasztalat szerint' alkalmazzam a legmegfelelőbb fokozatot.

Egyszóval most úgy jártam, mint az egyszerű audiofil, aki kicserélte a teljes zenelejátszó cájgját egy háromszor drágábbra és ha nagyon nagy szerencséje van, akkor majdnem úgy fog szólni, mint a régi.

Már csak bennetek van minden bizodalmam (amit egykori késportálos tapasztalatom erősít)

Üdv, Gábor

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #99 Dátum: 2010. December 29. - 11:29:45 »
Sziasztok,

A tanácsotokra lenne szükségem.
Szeretteim 'megleptek' egy Merkur Futur szettel. Bár állítólag a Ferrarit is elég nehéz vezetni,ennek ellenére naivan azt hittem, hogy egy ilyen árfekvésű pamacs magától olyan habot képez, hogy a Boing 747 futómű nélkül is le tud szállni rá, a saját Merkur pengével felszerelt készülék láttán pedig az összes szőrszál visszanő ijedtében.

Ezzel szemben a megdöbbentő valóság az, hogy az ezüstvégű borzszőrecsettel alig tudok elfogadható habot kikeverni az aloa verás borotvaszappanból, de ami még elkeserítőbb, hogy az első alkalommal 'házilagos kivitelezéssel' elkövetett borotválkozás után - ami azért elég kielégítő eredményt hozott - megnéztem az ajánlott YouTube videókat (pl. standard tízperces borotválkozás - szálirányban, merőlegesen majd visszafelé) és ezek után úgy néz ki a nyakam, mintha 10-es söréttel rálőttek volna.

Ráadásul a készülék beállítását is ösztönszerűen végeztem (1,5-2,5), amiről fogalmam sincs, hogy mit jelent, és a szakemberektől is csak annyi tanácsot kaptam, hogy 'tapasztalat szerint' alkalmazzam a legmegfelelőbb fokozatot.

Egyszóval most úgy jártam, mint az egyszerű audiofil, aki kicserélte a teljes zenelejátszó cájgját egy háromszor drágábbra és ha nagyon nagy szerencséje van, akkor majdnem úgy fog szólni, mint a régi.

Már csak bennetek van minden bizodalmam (amit egykori késportálos tapasztalatom erősít)

Üdv, Gábor


Próbálj ki valami másik pengét. A Merkurokra azt mondják, drága, de legalább nem jó (én ezért nem is próbáltam). A pamaccsal a habkeverés szerintem csak idő és technika kérdése, előbb-utóbb belejössz majd (mi volt a hab baja? túl sok/túl kevés víz?). Viszont amíg bele nem jössz, szerintem ne erőltesd a száliránnyal szembe húzogatást, mert kellemetlen élményeid lesznek... Próbálkozz eleinte csak lefelé, szálirányban, a leggyengébb fokozaton rátalálni a megfelelő szögre-tartásra, aztán utána ráérsz kísérletezni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #100 Dátum: 2010. December 29. - 11:37:18 »
Milyen volt az az aloe verás szappan? Vagy keveset szedtél fel belőle a pamaccsal, mivel egy silvertip borz eléggé puha,  vagy simán használhatatlan a szappan. Sok olyan borotvaszappan létezik ami csak a nevében jó borotválkozásra is.

A futurral kapcs annyi, hogy vegyél Lord pengét valahol, azok olcsók és a legtöbbünknek bejött. Még ha nem is a legjobb, de egy erős középmezőny belőle akármelyik, míg a super chrome kifejezetten jó. Ha nagyon kipattogzott a bőröd, akkor valószínűleg erősen rányomod az arcodra. Csak hozzá kell érinteni, semmi más. Ha eltalálod a jó szöget, akkor nulla nyomással a legolcsóbb penge is leviszi a szőrt gond nélkül. Próbálgasd az arcodon váltakozó szögben, és rájössz mi a jó. Ha óvatos vagy, akkor nem is fogod közben megvágni magad.

Nyugalom, nem könnyű belejönni, de miután beletanultál, eszedbe nem fog jutni reluxát, vagy villanyosat használni többet.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #101 Dátum: 2010. December 29. - 11:46:43 »


Hello Rutger !

Míg írtam a hozzászólást, közben mások is leírták, de sokszor a megerősítés is segít  ;)

Amint az a fentiekben már olvashattad, ez egy sokváltozós egyenlet.

Amit én tennék most, a te helyedben:

első és legfontosabb, ne add fel ! de tényleg....
- a készülék, mármint a Futur DE borotva, egy fantasztikusan remek eszköz ( itt megállja a helyét a ferrari hasonlat), de kétségtelen, hogy meg kell tanulni vezetni. Lehet, hogy kezdőként kisebb, könnyebb, elnézőbb Lord DE-vel kezdeném a vezetni tanulást.
- a merkur saját pengéje az általam próbált majd egy tucat penge márka közül talán a leggyengébb. Szerezz be egy sample packot ( edrose), és próbálgass, majd érezz rá, a soha véget nem érő útkeresés élményére  ;D
- közel sem biztos hogy mind a három ( WTG, XTG, ATG) körre szükséged van. Nekem durván durva szőröm van de XTG kört nem csinálok, mégis egy Futur, feather penge párosítással az elérhető legjobb BBS élményt adja.
- a habkeveréshez lehetne osztani az észt, de az majd kialakul magától....  ;)  itt a fórumon elég sok ötletet találsz
- egyébként pedig a bőrödnek is asszimilálódni kell az új helyzethez
- használj olyan AS-t ( ne arcszeszt, inkább balzsamot) ami érzékeny bőrre való ( pl trumper skin food)

aztán gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.....


reofil


"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #102 Dátum: 2010. December 29. - 13:33:29 »
Mindkettőtöknek nagyon köszi  a segítséget, már korábban is megpróbáltam válaszolni, de sajnos a mobil internet nem mindíg adja ki a legjobb formáját.

A szappan valami 3 betűs rövidítés, az Extrametálban vásárolt valami (reggel elfelejtettem felírni, most pedig a munkahelyemen senyvedek). Egyébként szerintetek milyen márkát érdemes venni, mert kezdem azt hinni, hogy az 'úri borotválkozás' businessben is sokszor csak a márkát fizeti meg az ember nem pedig  a minőséget.
A futur-rel egy bajom van hogy olyan 'szovjet' típusú, szóval nem sajnálták belőle az anyagot, ezért alapjáraton fejnehéz, így nagyon oda kell figyelni a nyomásra.
Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat az éltársak véleménye megoszlik a visszafelé lehúzással kapcsolatban (amit a 3-4 pengés reluxával simán elviselt a bőröm), de szerintem emiatt pattogzik ki a nyakam, ellenben ha nem húzom le a száliránnyal ellentétesen, akkor elmarad az az igazi 'zsilettes' hatásfok. Az az érdekes, hogy majd 30 évvel ezelőtt biztonsági borotvával (állítható Gilette+Wilkinson vagy Gilette Platinium penge+ Barbon borotvakrém) kezdtem el borotválkozni, és bár akkoriban még nem volt ilyen vastag bőr az arcomon, mégsem okozott ekkora gondot a dolog.
A másik dolog az állíthatóság kérdése. Most már egyre bizonytalanabb vagyok ezzel kapcsolatban, mert egyszerű paraszti ésszel abból indultam ki, hogy nagy szőr nagy rés, kis szőr kis rés. De lehet, hogy ez mégsem működik.
Azért szomorú, hogy a merkur penge a horror áraval együtt sem ér fel egy jóval olcsóbb pengével.
De semmiképp sem adom fel.

Üdv

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #103 Dátum: 2010. December 29. - 13:44:11 »
A habképzésről itt van egy remek video http://www.youtube.com/watch?v=mDsptQLRA00&feature=player_embedded. A kis tálkában lévő szappanból szedj össze annyit az (enyhén nedves) ecsetre, amennyit csak bírsz. Hosszan, türelmesen tunkolj és kőrözz az ecsettel. Ha tele van szappannal (érzed a súlyán és látod, hogy több már nem fér bele), akkor egy kis tálkában, plusz víz hozzáadásával kezdj el habot csinálni. Itt is a türelem a lényeg és az, hogy az állagát jól ítéld meg (ahhoz meg gyakorlat kell). Ha túl száraz, akkor az ujjadról cseppents bele pár csepp vizet és keverd újra. Két-három alkalom alatt rá fogsz érezni, hogy milyen hab neked az ideális. Sona ne legyen túl vizes a hab, ezért inkább a száraztól indulj, mert vizet tenni bele bármikor lehet, de kivonni nem. Én a tálkás habképzést javasolnám, nekem az jobban bevált. Jobban látom és jobban is tudom kontrollálni a kialakuló habot, mintha arcon habosítanék (bár azt sem lehet éppenséggel rossznak nevezni, csak ott bele kell számolnod azt a vízmennyiséget is a habba, amit az arcodra locsoltál)

A szappan nem véletlenül HJM? (http://britva.eu/eu/shaving-creams-and-soaps/hjm-aloe-vera-shaving-soap-in-travel-bowl.html) Az egyáltalán nem rossz minőségű. Szappanokról leírásokat és értékeléseket itt olvashatsz (betűrendbe szedve) - http://badgerandblade.com/vb/forumdisplay.php?f=40

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #104 Dátum: 2010. December 29. - 13:54:44 »
De igen, HJM. Nem mondanám, hogy olyan tragikus, de eddig vagy túl sűrű vagy túl híg volt. Minden esetre ez a külön tálkás habverés elég bíztatónak hangzik. Köszi a videót, otthon mindenkéép áttanulmányozom.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici