Szerző Téma: Rockwell borotvák  (Megtekintve 44120 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #90 Dátum: 2021. Április 27. - 21:48:17 »
Miután regisztráltam, nekem mindenáron el akar számolni nemzetközi nyomkövetéssel 15 dollárt vagy 64 dollárt DHL-es szállítás gyanánt, utána néztem, hogy ingyenes szállítás az USA beli rendelésekre és a föld napja alkalmából 100db penge+használt penge tartó. Nálad nem így volt?

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #91 Dátum: 2021. Április 27. - 23:31:28 »
Kipróbáltam még egyszer, és nem számol fel semmit. Mindenféle regisztráció nélkül beleraktam a cuccot a kosárba, a checkoutnál beírtam a címet, és kalkulált egy nullásat.



Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #92 Dátum: 2021. Április 28. - 05:47:15 »
A penge miatt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #93 Dátum: 2021. Április 28. - 08:16:11 »
@bbuffy: A pengét automatikusan adja hozzá.

@Ollli: közben kipróbáltam a 6C-re is, arra valóban felszámolja a 15 dollárt, a 6S-re meg nem. És rá is jöttem - a free international shipping nem az earth day promotion része, hanem amúgy is jár, de csak 60 dollár rendelés fölött.

https://support.rockwellrazors.com/portal/en/kb/articles/how-much-does-shipping-cost

"Shipping is free on orders over $60*
*All other orders are charged a flat-rate of $15."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #94 Dátum: 2021. Április 28. - 08:26:31 »
Most már csak várni kell, és lesz egy szuper borotvád. ;)

Nekem már majdnem 2 éve van meg, és úgy néz ki ez lesz a végállomás, nehezen tudok elképzelni jobbat. Bár ha kihoznák ugyanezt valami minőségi merev műanyagból (Noryl vagy hasonlók) akkor vennék még egy ilyet.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #95 Dátum: 2021. Április 28. - 08:48:28 »
Most már csak várni kell, és lesz egy szuper borotvád. ;)

Nekem már majdnem 2 éve van meg, és úgy néz ki ez lesz a végállomás, nehezen tudok elképzelni jobbat. Bár ha kihoznák ugyanezt valami minőségi merev műanyagból (Noryl vagy hasonlók) akkor vennék még egy ilyet.
Én ezt egy R96 ra cseréltem, nekem jobban bejött. a DLC csak a hab a tortán. Mást nem is használok, csak egy kést mellette.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #96 Dátum: 2021. Április 28. - 08:54:39 »
@bbuffy: A pengét automatikusan adja hozzá.

@Ollli: közben kipróbáltam a 6C-re is, arra valóban felszámolja a 15 dollárt, a 6S-re meg nem. És rá is jöttem - a free international shipping nem az earth day promotion része, hanem amúgy is jár, de csak 60 dollár rendelés fölött.

https://support.rockwellrazors.com/portal/en/kb/articles/how-much-does-shipping-cost

"Shipping is free on orders over $60*
*All other orders are charged a flat-rate of $15."

Így már minden világos. Én végig a 6C-vel próbálkoztam.  ;)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #97 Dátum: 2021. Április 28. - 08:56:18 »
Most már csak várni kell, és lesz egy szuper borotvád. ;)

Nekem már majdnem 2 éve van meg, és úgy néz ki ez lesz a végállomás, nehezen tudok elképzelni jobbat. Bár ha kihoznák ugyanezt valami minőségi merev műanyagból (Noryl vagy hasonlók) akkor vennék még egy ilyet.
A műanyagra én is kíváncsi lennék, bár a Rockwell szerintem pont azért működik nagyszerűen, mert nehéz konstrukció és a nagy fej miatt a súlypontja közel van az archoz. Egy 50g alatti műanyagnál nem tudom hogyan változna a karakterisztika.

Amúgy van ilyen megoldással 3D nyomtatott műanyag: https://www.shapeways.com/product/AC5XKSUN9/hydra-x6-reversible-baseplate-safety-razor-head  Nem nagyon tört be a piacra ahogy látom, ennek ellenére a fickó slant fejei engem továbbra is izgatnak.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #98 Dátum: 2021. Április 28. - 09:10:06 »
Most már csak várni kell, és lesz egy szuper borotvád. ;)

Nekem már majdnem 2 éve van meg, és úgy néz ki ez lesz a végállomás, nehezen tudok elképzelni jobbat. Bár ha kihoznák ugyanezt valami minőségi merev műanyagból (Noryl vagy hasonlók) akkor vennék még egy ilyet.

Remélem, hogy bejön majd. Bár én az R41-et is szeretem, sőt eddig az volt az egyetlen borotva, amitől soha semmi irritáció-szőrbenövés-miazmás nem volt.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #99 Dátum: 2021. Április 28. - 09:13:02 »
By the way, a Rockwellhez adott pengék tényleg olyan szarok, mint ahogy a nemzetközi fórumokon írják? Nem mintha nem lenne itthon 15 évre elég zöld Astra, de ha már adnak ehhez a csodához 100 pengét, kíváncsi vagyok.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #100 Dátum: 2021. Április 28. - 11:06:57 »
Én rögtön a kampányban, a tömeggyártás kezdetén vásároltam a Rockwellt és akkor kaptam hozzá a 100 db pengét. Nem tudom ugyanaz-e a minőség, de elképzelhetőnek tartom, hogy a visszajelzések hatására javíthattak rajta.

Küldtem Zenith kollégának belőle tesztelésre:"Rockwell ("Swedish steel"): 8-10 alkalom, nem egy éles penge, de legalább nem is tartós... a csomagolása szép."

Az utóbbi időben elkezdtem jobban használni, több borotvában is próbáltam. Van amiben gyenge, van amiben jól működik. Pl. a kínai TTO borotvámban és a 37C-ben teljesen rendben volt. Tapasztalatom szerint a borotvától függően 4-6 alkalom van benne. Kellemes, komfortos penge. Azért vásárolni nem vásárolnék belőle, sok ettől jobb penge van a piacon.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #101 Dátum: 2021. Április 28. - 11:38:41 »
Én rögtön a kampányban, a tömeggyártás kezdetén vásároltam a Rockwellt és akkor kaptam hozzá a 100 db pengét. Nem tudom ugyanaz-e a minőség, de elképzelhetőnek tartom, hogy a visszajelzések hatására javíthattak rajta.

Küldtem Zenith kollégának belőle tesztelésre:"Rockwell ("Swedish steel"): 8-10 alkalom, nem egy éles penge, de legalább nem is tartós... a csomagolása szép."

Az utóbbi időben elkezdtem jobban használni, több borotvában is próbáltam. Van amiben gyenge, van amiben jól működik. Pl. a kínai TTO borotvámban és a 37C-ben teljesen rendben volt. Tapasztalatom szerint a borotvától függően 4-6 alkalom van benne. Kellemes, komfortos penge. Azért vásárolni nem vásárolnék belőle, sok ettől jobb penge van a piacon.

Köszi! Ha jól látom, Zenith tesztjén a Lordok fölött teljesített tartósságban, akkor várhatóan nálam is jó lesz, szerintem nem fog kárba veszni. Pláne ha a Rockwell nem olyan kényes a pengékre, mint az R41.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #102 Dátum: 2021. Április 28. - 11:48:37 »
A Rockwell nem válogatós és nagyon takarékos a pengékkel. Az az egyik olyan borotvám, amiben átlagon felüli alkalom kihozható a pengékből. Sokszor csak azért veszem ki belőle, mert már unom. A saját pengéjét én 3-as fejjel használtam, úgy nem volt nagy szám. Valószínűleg magasabb beállításon jobban működik.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #103 Dátum: 2021. Április 28. - 13:59:39 »
Kb ugyanazt gondolom róluk mint mindkét kérdésről amit astra501.

Én anno a borotvával kaptam vagy 5 pengét; nem túl rossz, de nem is túl jó penge. Ha azóta nem javítottak róla, akkor nem motiválna ez a promóció, amit nem használok az csak lom itthon.

Ugyanakkor maga a borotva mindenevő, a legutálatosabb pengéimmel is meg lehet vele borotválkozni (1-el kevésbé harapós fejjel), és néha azt veszem észre hogy négy hete nyúzok egy zöld Astrát.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Rockwell borotvák
« Válasz #104 Dátum: 2021. Április 29. - 14:45:14 »
Köszönöm, a mindenevőség jól hangzik. Bár az abszolút kedvencem, ami minden borotvámban jól működik, a zöld Astra (és nálam ki is bír mondjuk 14-15 borotválkozást szemben a Feather 7-8 alkalmával), de van itthon közel 100 db Voskhodom is, ami jól működik az R89-ben, de csak 4-5 alkalmat bír ki maximum - ha már ezt a szintet hozza, akkor boldogság.

Nekem sem az ajándék penge volt a fő szempont (bár végülis átbillentett a fél éve tartó nézegetésen), hanem hogy lehetőleg tartós, az R41-et megközelítő alaposságú, de a pengékben nem annyira válogatós borotva legyen - az eddigi leírásaitok alapján szerintem jó lesz ez.  :thanks:  :borotva:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici