Közösség > Kezdők, ide!

Eszközökkel kapcsolatos kérdések

(1/453) > >>

edrose:
...

rockrover:
Sziasztok!

Szeretnék hagyományos biztonsági borotvára áttérni, eddig gillette mach 3-ast használtam. Szóval még teljesen kezdő lennék a pengés világban.

Eddig hetente borotválkoztam, elég erős és közepesen sűrű a szőrzetem. Az arcom mellett egyidejűleg a fejem is borotválom.
Wilkinson borotvakrémet szoktam felvinni borzszőr sörtéjű pamaccsal. A teljes borotválkozás 45 percet vett így igénybe.
Mi tudtok tanácsolni, mivel érdemes kezdeni? Át kellene e térnem a napi esetleg kétnapi borotválkozásra?

Köszönettel: RR

mry314:
Üdv Körünkben :)

Nincs összefüggés a használt készülék, és a rendszeresség között.

Azt azért figyelembe kell venni, hogy a DE általában agresszívabb, mit a patronos borotvák, ezért az elején lehet, hogy "szoktatni" kell a bőröd. Mivel a DE készülékek nagy része közelebb engedi a pengét a bőrhöz, mint a patronos borotva, ezért alaposabb borotválást tesz lehetővé, ami értelemszerűen nagyobb terhelést jelent a bőrnek.
Ha eddig nem tapasztaltál irritációt, valószínűleg ezután sem fogsz.

Kezdésnek én egy LORD, vagy a műanyag Wilkinson DE borotvát ajánlanám, mivel ezek ár/érték aránya kifejezetten jó, tapasztalatszerzés szempontjából ideális készülékek. Ha megtetszik a dolog, utána lehet komolyabb készülékre váltani.

U.i.: Sok sikert!

cotag:
rockrover -

udv a fedelzeten :) Kezdetnek szerintem olvasd vegig ezt a topikot es nezd meg az elejen az ajanlasokat:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=60.0

Tokeletesen egyetertve mry314-el nemileg kiegeszitve az altala leirtakat: szerintem ha valamivel gyakrabban borotvalkozol, akkor konnyebben megkuzdessz a borostaval es talan kellemesebb elmeny is lesz. A DE megfelelo hasznalatanak elsajatitasa nemi idobe telik, meg kell talalni a helyes szoget, ra kell erezni, hogyan hasznald ugy, hogy egyaltalan nem nyomod erovel a penget a borre stb. Nem nagy tudomany, inkabb turelem kerdese, eppen azert azt javasolnam, hogy az elso par alkalommal semmikeppen ne essel neki a fejborodnek egy DE borotvaval! En ha budget kezdo keszletrol van szo a sokkal inkabb a Lord (Lord DE, Lord penge) fele terelnelek, mint a muanyag Wilkinson fele.

Penge:
Üdv!

Én elsősorban a rendszerességhez szeretnék hozzászolni, mivel ez még alább nem lett kivesézve.
 
Két tényező is szempont, az egyik a borotválandó szőr hossza/mennyisége és a felső hámréteg állapota.
- Az ideális szőrhossz a borotválkozás szempontjából szubjektív, de egyes készülékek/pengék jobban dolgoznak rövidebb, míg más konfigurációk hosszabb szőr esetén. Ez leginkább a penge/fej kialakításával van kapcsolatban, de sok olyan készülék van, amely napi borotválkozásra lett tervezve és nem bír megbírkózni a hosszabb és így nagyobb mennyiségű levágott szőrrel. Eltömiti a nyílásokat vagy megakadva eldeformálja az amúgy sík pengeélt használat közben.
- Akinek érzékeny bőre van kezdésnek nem fog tudni hirtelen áttérni napi borotválkozásra, mert arcbőre megérzi, kipattogzik, elfertőződik, bőre a következő borotválkozásig nem tud regenerálódni. Azonban az arcbőr edzhető, és a cél, hogy valamilyen rendszerességhez hozzászokjon a felső, elhalt hámréteg "mesterséges" eltávolításához. (Amúgy is "vedlünk", ki így ki úgy, de úgy tudom, hogy ez az intervallum nem több pár napnál) A cél az, hogy a borotválkozás során max. csak az elhalt hámréteget távolítsuk el, az élő szöveteket legkevésbé bántsuk, de ez már egyben a megfelelő eszközök és borotválkozási technika kérdése is.
- Akinek nincs érzékeny arcbőre, de nem napi szinten borotválkozik, én azt javaslom, hogy tartsa magát a megszokott intervallumokhoz, hiszen eddig erre állt be az arcbőre. Amennyiben hirtelen kellene áttérni napi borotválkozásra, mindenképp körültekintően kell eljárni és a technikát ehhez igazítani, tehát pl. az első héten, csak és kizárólag 1-2 körrel WTG azaz a szőr növekedésének irányával borotválkozni stb.

Annyit még hozzáfűznék a lentebb írtakhoz, hogy a DE rendszer nem csak magát a pengét engedi közelebb a bőrhöz, hanem a borotválás megválasztott szögében enged nagyobb szabadságot ( ez azért részben a DE készülék tervezésén is múlik), ezért ellentétben a patronos borotvák nagyjából előre definiált "követő" fix szögeihez képest, egy DE helyes használatához, a felhasználó tapasztalata is szükséges. Mivel a fejünkön  egyáltalán nem sík a terület, követni a korrekt szöget pl. egy tükörből egy DE-vel, hát... nagy tapasztalatra van szükség. Én speciel nem ajánlanám.

És még valami. Az nem igaz, hogy a DE alaposabb borotválást tesz lehetővé, mint a többpengés készülékek. Azonban korrekt! borotválást lehet vele megvalósítani! és ezért nagy általánosságban kedvezőbb a használata, illetve az "élettani hatása". Ugyanis a többpengés (mondjuk kétkéses) borotvánál annak ellenére, hogy a tényleges munkát, mindig csak egy penge végzi, az elötte álló pengének van egy olyan szerepe, hogy beleakad és kiemeli a levágandó szőrt, így a második, evvel a szőrszállal érintkező kés hosszabb részt tud leszelni a szőrből. Mivel borotválkozás után a "kiemelt" szőr, illetve szőrtüsző visszahúzódik a pórusba, az újranövekedésével nagyobb stressznek van kitéve a bőrünk, ( nem beszélve, hogy egy lehúzással már két pengével szeljük a bőrünket) a DE az ideálisabb eszköz. Azonban vannak olyan rinocéroszbőrű egyének is akinek akár a hat pengés készülékek sem fognak -húszszor lehúzva- különösebb gondot okozni akár napi borotválás mellett, ezért pl. a hatékonyság érdekében pl. a fejbőrön nem árt mérlegelni, hogy milyen készüléket érdemes használni.         


   
 

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése