Szerző Téma: atteeharp  (Megtekintve 53239 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #120 Dátum: 2017. Május 08. - 14:38:41 »
Polir Rockwell?? hmmmm :futyul:

Te Model-T-zel?

Én is várom a 6C-t, nem baj ha van belőle a fiókban...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:atteeharp
« Válasz #121 Dátum: 2017. Május 08. - 14:39:53 »
Kicsit elnapoltam, de evidenciában van. Viszont ez a hobbim eléggé takarékon ég, így mindent nem szippantok be. Amúgy is TSU az R41 em:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:atteeharp
« Válasz #122 Dátum: 2017. Május 08. - 14:57:05 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #123 Dátum: 2017. Május 08. - 14:57:57 »

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #124 Dátum: 2017. Május 08. - 15:01:33 »
Hol vetted?

Egyébként kössz  :handshake: , erről is te tehetsz  :crazy:  :fetreng:  :futyul:  :cimbi:

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:atteeharp
« Válasz #125 Dátum: 2017. Május 08. - 15:04:08 »
Használt? //Egyébként szívesen. Bármikor számíthatsz rám!  :naughty:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #126 Dátum: 2017. Május 08. - 17:48:01 »
Köszi atteeharp!

fatipos böngészéseim közepette folyton az ikon techbe botlok. alaposabbnak mondják, és közel olyan "smooth"-nak, ezért ütött szöget a fejembe. vonz, de lehet előbb lesz "67-es corvette"-m   :)

Melyik Tech? Mert az Ikon Shavecraft Tech meg a Ikon B1 Tech nem ugyanaz. Az előbbiről azt olvastam, hogy "smooth", az utóbbiról biztosan állíthatom, hogy nem mondanám "smooth"-nak, az harapós.

Nem volt egyszerű újra megtalálnom...
Egy "fatip piccolo/grande or R41" kérdés csapott át "ikon Tech vs. minden más" kérdésbe. Szóval ikon Tech.

idézem a többször, több felhasználótól is leírtakat:
"Comparing the three...

Smoothness: 

1) Fatip
2) Tech
3) R41

Efficiency/aggressiveness:

1) Tech
2) R41
3) Fatip"

a Shavecraftról én is olvastam, hogy szinte "nincs is" safety bar, vagy legalább is használat közben úgy érzed.  :)

No akkor most hogy már tudom mi az hogy Piccolo, reflektálnék.
Bár R41 régen járt a kezembe, de az Ikon Standard élmény még viszonylag megvan, a Piccolo meg teljesen friss.
A pengét az Ikon Standard-del sokkal jobban lehet érezni mint az R41-nél vagy a Fatipnál. Ezáltal az Ikon Standard nekem kicsit érdekesebb (A Shavecraft Tech Connaught értékelése szerint ugyanolyan agresszív) Azt biztosan állíthatom hogy a legharapósabb az Ikon Tech a 3-ból.
Szerinte a Fatip Piccolo egy kicsit harapósabb és alaposabb a Parker OC-nál.
Csak hogy bővítsem a listát kicsit, én így értékelném harapósság tekintetében:
Merkur 41C
Lord L6
Gillette Tech ('56)
Parker OC
Gillette FB New/FB Tech
Fatip Piccolo, Gillette New LC, Gillette Old Type (ezt nem tudnám sorbarakni, a New LC viszont másabb nekem valamiért)
R41
Gillette NewImproved/Standard
Gillette RFB New, Ikon B1 Deluxe OC
Ikon B1 Standard
Yuma

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:atteeharp
« Válasz #127 Dátum: 2017. Május 23. - 23:19:51 »
Levelet hozott a postás. Jobban mondva túl nagy levél lett volna, úgyhogy nem hozhatta, csak az értesítőt. Cserébe viszont már értesítési napon át lehetett venni.

Rockwell 6C
Csomagolás csinos, dobozon hogy van benne 5 penge, amit kispóroltak belőle, cserébe viszont beledobtak egy 100as pakkot meg egy használt pengegyűjtőt.
Kb 100g, vagy csak 96, ilyesmi. Fogásra érezhető ez a 20g minusz a 6S-hez képest. Egymás mellé raktam. 99%-ra egyforma a profil. Nem tudom hogy a 6S-ben van-e ennyi gyártási szórás, mint a 6C 6S közti különbség. Krómozás csinos, white chrome-ban kértem.
No de lássuk milyen akcióban.

Egy használt zöld Astrát dobtam bele, előtte a 6S-ben járt jópárszor, gondoltam jó ötlet. R4es lappal avatom, mert kemény vagyok, meg mert a 6S-sel is szeretem ezt a beállítást.
Húzom az arcomon, itt-ott karcos, valahogy a 6S-sel nem ilyen szokott lenni. Kellett nekem ilyet venni, ott a 6S, ez meg milyen már...
Milyen lenne, pont ugyanolyan f@sza, mint a 6S, de mégse írhattam le ezt egyből  :fetreng:
Jó lett volna egy normális pengét belerakni, nem egy lelakottat és/vagy a hab se ártott volna ha jól sikerül, a Zenith-tel meg még nem sikerült jó habot gyártani krémből, a szappanokat sokkal jobban szereti ez a vaskos disznó, de a lényeget így is le tudom szűrni: a 6C pont ugyanúgy viselkedik mint a 6S. A minimális súlykülönbség még előnye is lehet, nekem a 6S-sel azért van hogy elfárad a kezem a szeánsz végére.
Ráadásul ha hosszabb nyelet akarok, rárakom a Mastiff Toro-t, ráadásul azzal 130g lesz az eszköz.
Oké, nem rozsdamentes acél, de ha vigyázok rá, ezt is örökölheti az ükunokám. Külcsín tuti, a doboz mondjuk nem napi használatra van kitalálva, de úgyis akarok valami frankó multi-razor dobozt/tartót.


Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:atteeharp
« Válasz #128 Dátum: 2017. Május 27. - 14:03:49 »
Most elszomorítottál a postoddal, mert az enyém még mindíg sehol sincs. Aggódás van... Egyébként gratu a készülékhez!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:atteeharp
« Válasz #129 Dátum: 2017. Május 27. - 16:31:59 »
Mikor rendelted meg?

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:atteeharp
« Válasz #130 Dátum: 2017. Május 27. - 18:02:50 »
Feb. 24.-én, előrendelés keretében. Nyomonkövetés is van elvileg, úgyértve hogy már május 16.-án magyarországra érkezett...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:atteeharp
« Válasz #131 Dátum: 2017. Május 27. - 18:52:52 »
Értem. Hát fura, hogy lassan két hete kallódik valahol. Kívánom, hogy rendben megérkezzen pár napon belül!

Én a héten küldtem el a rendelést. Ha jól tudom már beindult a gyártás, reménykedem, hogy nem kell ilyen sokat várnom mint nektek. Szerettem volna egy komolyabb cuccot és a sok jelölt után végül erre esett a választásom. Tetszik, hogy egy technikailag viszonylag behatárolt területen sikerült egy ilyen kreatív, egyedi és új megoldással előrukkolnia a srácoknak. Már amennyire én meg tudom ítélni :)

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:atteeharp
« Válasz #132 Dátum: 2017. Május 27. - 19:08:01 »
Ha vám elé kerül (nem EU, nagy érték) akkor mostanában akár 3 hétig is elhúzódhat. Adatbekérés, stb...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:atteeharp
« Válasz #133 Dátum: 2017. Május 27. - 20:03:05 »
A 45 dolcsi már nagy értéknek számít? Remélem azért hamarabb ideér az enyém, mint ahogy meglátnám a kínaiaknál a koppintást féláron :D

A Rockwell előtt EJ DE89-et nézegettem a nerolinál, meg aztán külföldi webshopokban is, de a héten láttam már az aliexpressen is féláron a kínai klónt :D

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:atteeharp
« Válasz #134 Dátum: 2017. Május 27. - 20:47:09 »
22 EUR fölött ÁFA köteles... Elvileg.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici