Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603174 alkalommal)

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1830 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:56:11 »
Volt a kezemben Flaschner mesteré, egy időben gondolkodtam is egy ilyen készítésén, de aztán elfelejtődött...
Akkor mégsem olyan elvetemült ötlet, hogy csinálok egy ilyet magamnak.

Ez magyarul alpakka, nem? Hol lehet ilyesmit kapni?
Az alpakkát hivatalosan CuNi12Zn24-nek hívják. Próbálj így rákeresni, szerintem itthon is beszerezhető.

Jómagam vele dolgozom, 4 oz a súlya, van, aki 8-ast is használ
A 8 oz az kb. 20 dekás kalapács. Akkor velem van a baj, nem a szerszámmal.




Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1831 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:06:25 »
Aki véletlen találna 1,5mm-es alpakka szegecset, nekem is vehetne pár métert  ;D

Nincs mostanság szegecsanyaggal szerencsém, sehol nincs ahol emberi áron el is küldenék.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1832 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:12:29 »
Sanyi! Debrecenben a Miklós utcán van egy olyan bolt, ahol árulnak különféle huzalokat, stb (hiába írom, hogy elektromágneses kuplung, lehet semmit nem mond, DE nagybátyám elektrolakatos és oda is jár különböző huzalokért) egy próbát megér.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1833 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:49:03 »
Köszi szépen, megnézem majd, hátha!

14$-os posta mellett vagy 10 évre való szegecsanyagot kéne vennem hogy aránylag jól jöjjek ki, ezért lenne jó valami normális forrás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1834 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 09:13:15 »
Próbáltátok már az Obiból a sárgaréz szegecseket? Egész korrekt árban vannak(kb. 500ft/100db) és van mindenféle méretben: 1,5   1,6   2,0 sőtt kisebb és nagyobb is.
Igaz ugyan, hogy kicsit bumszli feük van de azt szépen le szoktam reszelni és egy kicsit leütögetni. Kifejezetten könnyű velük dolgozni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1835 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 22:03:31 »
Nekem alpakka kellene, ezüst színű szegecsekkel szeretek mostanság dolgozni, jobban illik a szememnek a legtöbb anyaghoz amit használok. A réz se rossz, de jobban szeretem használni a másikat.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1836 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 13:29:24 »
...ezüst színű szegecsekkel szeretek mostanság dolgozni, jobban illik a szememnek a legtöbb anyaghoz amit használok. ...

Kályhaezüst? :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1837 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 13:41:57 »
Hogy eddig ez nem jutott eszembe, nem is értem miért ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1838 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:47:46 »
Tegnap megejtettem az első szegecselésem. Az olvasottak alapján odafigyeltem, hogy aprókat üssek, de miután kialakítottam a fejet, rendesen elgörbült a szegecs.
Hmm, elő a tűreszelő, lereszeltem, persze rögtön lett a nyélen 2-3 karc  :fenek: , de ez van, majd legközelebb eltüntetem.
Újra nekifutottam, most tényleg kicsiket ütöttem, minden szuper,  szegecs is túlélte, de a végén látom, hogy beleér a penge a nyélbe becsukáskor.
Mi a bevett gyakorlat ilyenkor?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1839 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:58:43 »
Az első néhány alkalommal nem élesben szegecseltem. Gyakoroltam két falapon, kukába való, régi nyélen. Kísérleteztem a hosszúsággal, a fej alakjával stb.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: még mielőtt teljesen szorosra szegecselem, gyakrabban összezárom/kinyitom, hogy ellenőrizzem a helyes záródást. Ha nagyon tart az egyik irányba, akkor kinyitva, kicsit ellentartva zömítem tovább. Bizonyos szaru nyeleknél sok szerencse kell hozzá, hogy tökéletesen sikerüljön, sőt, később is simán elállítódik. Nem is szeretem ezt az anyagot.
A problémádat még okozhatja, hogy mégiscsak erősen szegecseltél, vagy túl hosszú szárat hagytál rá, így elgörbült kicsit a szegecs.
Ahogy néztem, szegecselni a penge több állásában érdemes: nyitva, csukva, félig nyitva stb.
Ha nagyon bénán záródik, és sehogyan sem tudod helyrehozni, akkor szerintem érdemes újra kezdeni.
Ha félted a nyelet, és nem vagy még biztos magadban, érdemes a szegecs körül szigetelőszalagot használni.
Sanyi is leírta, hogy kb. fél óra egy borotva szegecselése neki. Nekem is, sokszor több is. Szóval csak türelmesen, lassan.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1840 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 18:18:05 »
Nem fogsz örülni annak amit írni fogok :) Ha már megvagy vele, akkor vagy így hagyod, vagy szétszeded. Ami már egyszer félrezár, az az életbe nem fog középre akármennyi kalapálástól sem, az én tapasztalataim alapján. Én szegecselés előtt be szoktam nézni a pengét a nyéllel, felfűzöm a szegecsre az alátétekkel, és az ujjammal összenyomom a szegecsnél szorosra. Így próbálgatom bezárni a pengét, és ha jól zár, akkor okés a dolog. Ha nem, akkor jön a csiszolás a nyél belső felén, addig amíg el nem tüntettél annyi anyagot hogy jól záródjon. Amennyiben ezzel nem akarsz kínlódni, akkor a penge és a nyél közé be tudsz illeszteni a megfelelő oldalra egy darab alátétet, és ez szokott rajta annyit állítani hogy kb. középre zárjon.

Nem tudom pontosan hány borotvát szegecselhettem eddig, de gyakorlatilag mindig az volt a helyzet, hogy abban az esetben ha a nyél jól össze volt rakva, és a pengével szépen összepászítva, akkor szegecseléssel gyakorlatilag el se tudod rontani a záródást. És ennek az ellenkezője is igaz, ha nem jó a panelok és a penge helyzete egymáshoz képest, akkor akármit is bűvészkedsz, akárhogyan forgathatod, nyithatod, csavarhatod szegecselés közben, az az életbe nem fog tényleg középre zárni.

Én zárt állapotban szoktam szegecselni, ahogyan a penge belenyomódik a nyélbe, az automatikusan középre fogja állítani a pengét ha szimmetrikus a köszörülés. Innentől fogva ha jól csináltál mindent, akkor a penge nyitás és zárás után is jó helyzetben lesz, ha elrontottál valamit, akkor a szegecs úgyis el fogja húzni a nyelet amerre ő akarja. Ha egyből nem is, de idővel a feszültség mindenképp, de általában közvetlen utána se lesz már jó.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1841 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 19:51:11 »
Azt hiszem, értem miért használnak csavart az ifjú "Titánok"
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1842 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:08:50 »
Elsőnek én is azt hittem, hogy az majd maga a kánaán lesz, de végül jóval többet kínlódtam vele mint a szegecseléssel. Csak az kap csavart aki nagyon ragaszkodik hozzá, én inkább maradok a szegecsnél  ;D
Szebb is, csinálni is jobb, és az tuti nem lazul ki egyhamar. Egyébként tiszta jó cucc, csak elméletben sokkal jobb buli mint a gyakorlatban. Amit borotvát csináltam előzőleg az is tökéletesen középre zárt, csak azzal mondjuk harmad idő volt a szegecselés mint ezzel a csavar.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1843 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:49:18 »
A csavarnál is félre lehet fúrni a panelokat és már félre is zár.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1844 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:06:07 »
Persze, csak az ember azt hinné milyen jó, hogy szét lehet szedni ha elrontottad, és nem kell kicsiszolni belőle a szegecset, közben meg a francokat  ;D

Amúgy a félrefúrással nem szokott gond lenni, legalábbis nekem nem mert én oszlopossal fúrom, a vastagságokkal meg a hosszakkal lehet benézni, főleg az ék részén. Ha kicsit is elcsúszik az ék résznél a két panel egymáshoz képest szegecseléskor, akkor nem leszel boldog amikor a pengét be kell állítani középre.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici