Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603177 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1845 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:19:34 »
Úgy nézem félrefúrtam kicsit, nincs oszlopos fúróm, így kézi megoldás maradt, nagyon igyekeztem, hogy ne menjen mellé, de ezek szerint nem sikerült  :fenek:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1846 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 06:54:36 »
Nyugi ákos, más is igy kezdte. majd a 10-ik, 20-ik biztos jól fog menni. Csatlakozva a Sanyi által leirtakhoz és kiegészitve azt:
ha a nyél még nincs kifúrva fogd össze nyélpaneleket, tedd közzé a pengét, úgy ahogy kell majd álljon szegecselés után. Ezt kis csíptetőkkel elég jól lehet rögziteni, ilyenkor ajánlott kifúrni.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1847 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 06:56:01 »
Nekem alpakka kellene, ezüst színű szegecsekkel szeretek mostanság dolgozni, jobban illik a szememnek a legtöbb anyaghoz amit használok. A réz se rossz, de jobban szeretem használni a másikat.

Ha jól emlékszem volt ezüst színű is, én nem vettem, mert attól féltem kemény, de egy próbát megér.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1848 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:23:21 »
... , ilyenkor ajánlott kifúrni.

Tuti modszer, hogy belefurassal rongald a penget, vagy biztosan nem jo helyen furd meg a nyelet.
Remelem ezt nem Kelemen "mestertol" lattad.

Nem Kelementől tanultam.
Ezt az általam készitett nyeleknél szoktam alkalmazni, és az ék felőlli résznél:
Kifúrom először a tengelynél, beleteszem a pengét, befűzök egy szegecset, majd ráhajtom a másik végét az ékre és összfogom egy kics csipesszel.  Ha ez igy szépen záródik akkor határozom meg a furat helyét. Ez mondjuk a régi Sheffieldi vasaknál szükséges, mert ott általában nem szimetrikus a penge és a nyelet szinte rá kell dolgozzad a pengére.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1849 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 08:21:34 »
Ja, akkor ezt kellett volna irnod, hogy nem a zarodast dontoen meghatarozo tengely szegecs furat elkesziteserol van szo. Azt hittem, hogy rontgen szemeid vannak.  :sör:

Amógy az is megoldható:
Kifúrod az egyik oldalát(közzéteszel egy kis darab fát, valamit), mikor ez megvan beteszed a pengét, bepászitod és továbbfúrod a másik panelt. Ezt a múdszert régi szarú nyelek felújjitásál szoktam használni, ahol beragasztom a régi lyukat és újrafúrom.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1850 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 09:38:45 »
Új nyeleknél "viszonylag" egyszerű a helyzet, ha a belső felét szépen lesíkolod, és a furat merőleges, akkor nem lesz gond szegecselésnél. Persze csak akkor, HA nincs elbaszva a penge, és a régi borotváknál ez eléggé cinkes szokott lenni. Abban az időben nem a precizitásról voltak ezek híresek  ;D Gold Dollarok között is voltak szép számmal olyanok amiknek ferde volt a farka, a régieknél inkább csak félre volt köszörülve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1851 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:07:31 »
2mm-es nem jó?

Aki véletlen találna 1,5mm-es alpakka szegecset, nekem is vehetne pár métert

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1852 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:34:34 »
Úgy emléxem, ezen már túl vagyunk...  ;)

Ugye, Sanyi?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1853 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 21:44:08 »
2mm-es nem jó?

Aki véletlen találna 1,5mm-es alpakka szegecset, nekem is vehetne pár métert

Elég jelentős különbség van.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1854 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 23:10:27 »
Sajnos minden eszközöm vagy 1,5mm-re, vagy 1/16"-re van beállva, szóval sajnos a 2mm nem lesz jó   :-\
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 26. - 23:12:11 írta Rotbart »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1855 Dátum: 2012. Október 16. - 11:10:42 »
Sziasztok!

Hétvégén véglegesre összeállt a polírozó-csiszoló gépem borotvához. A köszörűgép/fúrúgép 10 centis koronggal v. a dremel kicsi filccel szerintem nem az igazi.
A jelenlegi hajtás egy 500w-os felsőmaró. Csináltam 55mm-es csapos rongykorongokat pasztával és felragasztott csiszoló porral. Ezeket forgatom közel tízezres fordulattal.
Az első próbálkozáskor egy kicsit remegett a térdem de -nem azért mert én találtam ki- über frankón lehet vele dolgozni. Javaslom a kipróbálását annak aki teheti.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1856 Dátum: 2012. Október 20. - 22:14:24 »
Sanyi, vettem ezüst szinű szegecset, ahogy kipróbálom referálok.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1857 Dátum: 2012. Október 20. - 23:44:52 »
Na kíváncsi leszek, hátha. Bár jelenleg úgy néz ki lesz máshonnan, csak hogy szép legyen az élet  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1858 Dátum: 2012. November 13. - 09:23:14 »
Érdeklődnék, hogy apró rozsdafoltokat dremel polírozófejjel (vmi filcszerű anyag) ki lehet e csiszolni, és hogy a művelet során veszélyben van e a penge. (Természetesen arra értem hogy a hőhatás stb..veszélyezteti-e)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1859 Dátum: 2012. November 13. - 13:08:42 »
Én azzal kezdtem, és megoldható ugyan, de nem nagyon ajánlanám. A nagy fordulat miatt túl lehet melegíteni, és nagyon egyenetlen lesz a polír a kis felület miatt. A forgásiránnyal vigyázni kell, mert ha az élébe belekap, akkor nagyon nagy sebességgel fogja valamihez vágni a pengét, és jobb esetben csak a pengében tesz kárt a művelet. Ugyanez játszik minden olyan helyen ahl sarkos, de az élénél tud a legjobban belekapni. Én vagy 2-3 borotvát csináltam meg dremellel, de nem az igazi. Ha teheted inkább más eszközzel, vagy kézzel csináld. Szebb és biztonságosabb is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici