Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603147 alkalommal)

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1860 Dátum: 2012. November 13. - 15:46:32 »
Én azzal kezdtem, és megoldható ugyan, de nem nagyon ajánlanám. A nagy fordulat miatt túl lehet melegíteni, és nagyon egyenetlen lesz a polír a kis felület miatt. A forgásiránnyal vigyázni kell, mert ha az élébe belekap, akkor nagyon nagy sebességgel fogja valamihez vágni a pengét, és jobb esetben csak a pengében tesz kárt a művelet. Ugyanez játszik minden olyan helyen ahl sarkos, de az élénél tud a legjobban belekapni. Én vagy 2-3 borotvát csináltam meg dremellel, de nem az igazi. Ha teheted inkább más eszközzel, vagy kézzel csináld. Szebb és biztonságosabb is.

Köszönöm, inkább akkor hanyagolom a dremelt

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1861 Dátum: 2012. November 29. - 16:56:02 »
Találtam egy gold dollár átalakító blogot.
http://www.thevoicestoldme.com/straightrazor/golddollar.html
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3763
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1862 Dátum: 2012. November 29. - 17:26:35 »
Komoly!

Remélem, a hozzáértők ezt is megvitatják majd: http://www.thevoicestoldme.com/straightrazor/tape.html   ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1863 Dátum: 2012. November 29. - 18:48:24 »
Komoly! Minden szép és minden jó... ilyen amikor egy nyugdíjas unatkozik és ráveszi magát, hogy írjon csak egy megközelítésből egy félig meddig igaz hülyeséget.
Egyből mondok is egy szempontot, amit a jóember nem vett figyelembe. Amikor két felületet ( hát és élszalag) felfektetnek egy kőre, vajon egyenletesen kopnak? Nem! Amelyik vastagabb az kopik gyengébben, vagy éppen fordítva a mozdulatsoron is múlik. A kézben mindig rejtett erők vannak! Egyszer láttam a Discoveryn, hogy bizonyos lencséket emberi kézzel készítenek, méghozzá nem véletlenül. Két teljesen sík üvegkört, ha emberi kéz összevissza ( és ez a lényeg) csiszolgat össze, érdekes módon domború lesz, méghozzá szebben és precízebben, mintha gép csinálná... Azt gondolnám, hogy két sík követ ha kézben összevissza dörzsölök egymáshoz, egyenletesen fog kopni... Ugye te is ezt gondolnád, mert én igen, de a Discovery szerint nem így van.

De visszatérve ha az ember kezének mozdulatsorán is múlik, akkor egyből borul egy általános képlet. Aztán egy évben mondjuk egyszer-kétszer megélezünk egy jóravaló kést.. mennyi anyag esik le belőle? Ha úgy hívnak, hogy sanyi akkor nem sok.  ;D LMFA

És végezetül 200 év múlva amire kialakulna egy olyan kopásszint, ami már esetleg érzékelhető is lehetne, gyermekeink gyermekeinek gyermekei előveszik a Gillette nanotechnológiás Extra Ultra Giga Mega Plus Gold Silver Platina gondolatborotvát, és már az is kellőképpen retrónak fog számítani, úgyhogy az a STR8-t ami odáig kibírja, már olyan kiállítási tárgy lesz, mint most az obszidián.  ;D

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1864 Dátum: 2012. November 29. - 18:51:34 »
Penge: +1  :sör:
A Gold Dollar-ról írottak is csak részigazságokat tartalmaznak, véleményem szerint...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1865 Dátum: 2012. November 29. - 19:02:55 »
Lusta voltam végigolvasni a szigszalagos cikket, de Penge írásából arra következtetek, hogy nyugodtan élezhetek tovább szalaggal.  :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1866 Dátum: 2012. November 29. - 19:32:17 »
Lusta voltam végigolvasni a szigszalagos cikket, de Penge írásából arra következtetek, hogy nyugodtan élezhetek tovább szalaggal.  :fetreng:

Én a ragasztószalagos témákat már el se szoktam olvasni. A ragasztószalag alapjában véve gonosz, és tökéletesen tönkre fog tenni akármilyen borotvát, úgyhogy ne használjátok  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1867 Dátum: 2012. November 29. - 19:35:47 »
Szeretek tönkrement, szép gerincű borotvákkal borotválkozni.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1868 Dátum: 2012. November 29. - 20:26:03 »
+1

Szeretek tönkrement, szép gerincű borotvákkal borotválkozni.  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3763
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1869 Dátum: 2012. November 29. - 23:51:52 »
Két teljesen sík üvegkört, ha emberi kéz összevissza ( és ez a lényeg) csiszolgat össze, érdekes módon domború lesz, méghozzá szebben és precízebben, mintha gép csinálná... Azt gondolnám, hogy két sík követ ha kézben összevissza dörzsölök egymáshoz, egyenletesen fog kopni...

Nem összevissza! Körkörösen!
Régen a TIT-nél lehetett öntött üvegkorongokat vásárolni, és otthon megcsiszolni tükrös távcsőnek, az éppen így készült. A mozdulatok egyenletességén és pontosságán múlt, hogy gömbfelület keletkezett-e vagy parabola, szóval annyi biztos, hogy a kéz többet számít, mint az abrazív anyag (ami olcsó vasoxid volt, vagy titán-dioxid, ha épp lehetett kapni)...

Azt hiszem, Kulin Ferenc A távcső világa című könyvében is vannak erről részletek.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1870 Dátum: 2012. December 01. - 11:12:05 »
Köszi Roti a pontosítást! Ha jól emlékszem a Hogyan készül... a távcső lencséje című epizód volt a Discoveryn, de talán már nagyon félálomban néztem. Arra emlékszem, hogy erre felnyílott a csipám rendesen...  ;D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1871 Dátum: 2012. December 10. - 22:48:24 »
Talán ebben a topikban ajánlottatok színes plexi/műanyag/polikarbonát lemezt, méretre vágási lehetőséggel. Sajnos nem találom, tudnátok segíteni?

Jelenleg 1-2 mm vastag fekete kemény lemezre lenne szükségem kb. 200x100mm-es méretben. Nem szeretnék min. 1 táblát venni.  ;) Már jártam több barkácsáruházban, hogy miből tudnám kialakítani, de eddig zsákutca. ebay-en sem igazán találtam.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1872 Dátum: 2012. December 11. - 08:07:35 »
Itt az ebay-en elég sok akril cucc van.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1873 Dátum: 2012. December 11. - 10:02:38 »
Hálás köszönet! Ezt nem találtam meg, mindjárt átböngészem.  :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1874 Dátum: 2012. December 11. - 10:16:06 »
Ha rendelnél, szólj előtte légyszi. Régóta szeretnék akrilnyeles pamacsot, itt pedig lehet kapni megfelelő átmérőt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici