Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 93231 alkalommal)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Órák
« Válasz #225 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 15:47:37 »
"UHF ( Ultra High Frequency - 262 kHz ) szerkezet
Az óra megengedett eltérése kevesebb mint 10 másodperc évente, szemben a hagyományos quartz órákkal melyek megengedett eltérése általában +/- 15 másodperc havonta.
Az UHF szerkezetes óra másodpercmutatója "folyik" mivel egy másodperc alatt 16 apró lépést tesz meg."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Órák
« Válasz #226 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 23:41:18 »
Tök jó... köszi!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #227 Dátum: 2017. Október 03. - 15:09:28 »
Sziasztok,


figyelmesen olvasom az oras topikot, es ugy tunik ti nagyon ertetek hozza es valamiert szinte kizarolag olyan orak kepeit teszitek be, amik nekem nem tetszenek. Egyreszt ez izles kerdese, ami szot sem erdemel, masreszt azert furcsallom, hogy hozzaertobbek kb szamomra baromi hasonlo kinezetu orakrol tarsalognak csak. Nyilvan a hozza nem ertesem teszi ezeket szamomra a bumszli-buvar-chronograph kategoriaba.
Aszongyatok meg, hogy a nyilvavalon kivul (az ara) ezeknek mi baja:


"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Órák
« Válasz #228 Dátum: 2017. Október 03. - 15:24:17 »
Semmi.
Ez olyan, mint a legtöbb műszaki dolog. Van, aki megőrül érte, hogy minél több kütsü legyen az autójába. Sztem csak pár pedál kell bel, kormány, meg egy váltó. Van, aki azon agyal, hogy a műszerfal hogy jön össze az ajtóval, mennyi a lóerő, hogy néz ki, stb. Ráadásul minden változik. 20 éve a fél karomat adtam volna egy Trans Amért, ma csak az egyterűek keltik fel az érdeklődésem :-) Jó kocka legyen! :-D A sedan kifejezetten értelemtlen számomra.
Az óra ugyanez. Kinek a belső, megbízhatóság, külső, "felszereltség".
Nincs baj egyikkel se.
Szerintem.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #229 Dátum: 2017. Október 03. - 18:37:32 »
Ez is csak egy kattanás, mint a borotva/toll/kávé/hangszer/akármi, amibe belebolondul az ember és lehetőségeihez (értsd: fölös zseton :D) mérten részt vesz.  Tök jó ez a Skagen, én is egy Swatch Irony-t nyúztam sok éven keresztül. Jól néz ki (ami a legfontosabb szerintem), mutatja az időt, pontos. Aztán elkezded bújni a fórumokat, megnézel tíz órát, húszat, százat, olvasol a történetükről, felülsz-leszállsz a hype-vonatról, aztán valahogy kikötsz egy olyannál, amire először azt mondtad volna, hogy soha nem vennéd fel, de végül legyőzhetetlen irracionális vágyat érzel a birtoklására. Ha lenne az acquired taste kifejezésnek magyar megfelelője, akkor most azt próbálnám kinyökögni. Így vettem az első Vostok Amphibiát.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #230 Dátum: 2017. Október 03. - 19:25:05 »
Az gyönyörű
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #231 Dátum: 2017. Október 03. - 19:35:53 »
Hát izé... épp most akartam idelökni egy közepesen sz*r minőségű fotót a legújabb jövevényről:

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #232 Dátum: 2017. Október 03. - 19:48:21 »
Jo ez az acquired taste duma, gondolom felszedett izlest fejez ki, nalam ennek hianya akkor lehelletfinom oltassal a jaratlansagbol eredo izlesficam lehet. Az a Skagen akkor is tetszik. :)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #233 Dátum: 2017. Október 03. - 20:54:24 »
Ha valamire, aztán az órákra tényleg érvényes, hogy azt vedd, ami tetszik. Minden más úri huncutság.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #234 Dátum: 2017. Október 03. - 23:01:54 »
Inkább arra vonatkozik, hogy bizonyos időt el kell tölteni a témában, hogy valamit szépnek láss. Talán nem is szépség a megfelelő szó, hanem a kívánatosság. Az emberiség elhanyagolható része fordít heti 10 másodpercnél többet a borotválkozásra (melyik eldobhatót vegyem? Amit szoktam? Igen jó lesz az.), mi meg itt reszeljük a fingot, hogy a 2 centivel hosszabb vagy rövidebb nyél visz-e el minket a BBS Nirvánába. És ez tökéletesen jól van így. Nincsenek szanaszét kaszabolt arcú emberek az utcán azért mert nem DE-vel nyomják és szintúgy senki sem késett el még valaki amiatt, mert nem egy fórumkedvenc agyonhájpolt krumpli van a csuklóján.

Félreértés ne legyen, senkit nem akarok megsérteni, de én magamon is belátom, hogy például a legújabb utángyártott mutatók kiválasztására az EGYIK órámra irreális, nevetségesen sok időt fordítottam, vagy hogy két hete nem tudok dönteni, hogy melyik nyeleket rendeljem meg a Maggard's-ról, pedig ekkora összeget lazán elköltök hetente olyan értelmes dolgokra, mint pl. cigi. Jó néha magunkon is röhögni.

Ja és természetesen nem állt szándékomban semmilyen oltás. Ez a kifejezés egy találó angol fordulat, amit nem igazán lehet lefordítani. Amikor megláttam ezt az órát, azt gondoltam, hogy ennél rondább dolgot az ember nem hordhat a kezén. Aztán amikor nézegettem, megismertem a történetét, felültem a hypera, már meg is húztam rá a ravaszt pár hónap múlva.


Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #235 Dátum: 2017. Október 03. - 23:03:22 »
Hát izé... épp most akartam idelökni egy közepesen sz*r minőségű fotót a legújabb jövevényről:


Ez gyári verzió vagy a lünettát már te cserélted?

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #236 Dátum: 2017. Október 04. - 00:00:20 »
Ez gyári verzió vagy a lünettát már te cserélted?

A lünettát, számlapot, másodpercmutatót még a kereskedőnél cserélték.

... mert a stock Amphibia az mainstream.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #237 Dátum: 2017. Október 04. - 07:27:28 »
Ez gyári verzió vagy a lünettát már te cserélted?

A lünettát, számlapot, másodpercmutatót még a kereskedőnél cserélték.

... mert a stock Amphibia az mainstream.
Hát igen, én se bírtam ki. Lünetta, mutatók (tipródtam a Favinov meg Yobokies verziók között, végül az előbbi lett), korona rozsdamentesre. Azt hiszem, már raktam be képet róla. Szép ez a számlap.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #238 Dátum: 2017. Október 04. - 10:24:41 »
Szép ez a számlap.

Köszöni. A 150-es szériáról kölcsönzi. Nem sikerült viszont Meranoméknál értelmezni a kék és a kékített mutató közti különbséget, szóval az sajnos csak ilyen.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Órák
« Válasz #239 Dátum: 2017. Október 04. - 11:11:14 »
Őt kidobták, gondolom azért, mert kifolyt benne az elem. Takarítás és elemcsere után tökéletes "játszós" óra, egyedül a világítás volt menthetetlen.



Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici