Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 93271 alkalommal)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Órák
« Válasz #75 Dátum: 2017. Május 12. - 12:28:36 »
Engem az is zavarna, hogy más van ráírva, mint ami. Az meg szerintem nem igaz, amit ezekről mondanak, hogy ugyanaz van benne, vagy ugyanazon a gyártósoron készült, mint más márkájú, de jó órák.
Annyiszor hallottam már távol-keleti, egyébként nem rossz robogókról, hogy az valójában Honda/Yamaha/stb., csak ... és itt jön mindig valami bullshit.
Inkább egy olcsóbb, de rendes óramárka, mint egy kívül szép(?), belül gagyi. Szerintem.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #76 Dátum: 2017. Május 12. - 12:35:54 »
Amúgy a másolat akkor is talmi látszat, ha bármilyen ideológiát teszünk mögé. A "lenne rá pénzem, de nem erre költöm" stílusú duma azt jelenti, hogy nincs erre a célra pénze, de szeretné. Lásd BMW 325d a panelparkoló előtt. Mindegy, az én szempontomból mindenki magával számol el, ne ragozzuk tovább a témát. Mindenkinek másra van igénye.

Annyit még, hogy a replika eredetileg azokra a gyári másolatokra vonatkozott, amelyeket mai eszközökkel, mai szerkezetekkel készítenek egy történelmi modell mintájára. Az, hogy a köznyelv és a hamisítók által ez így lett kisajátítva (eredetileg eufemisztikus megfogalmazásként), egy másik dolog.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Órák
« Válasz #77 Dátum: 2017. Május 12. - 12:38:52 »
Engem nem zavar a gyomlálás, de akkor következetesen!

A másolt/replika/hamis borotvák hsz-ei is legyenek ám moderálva, különösen a Merkur Futur klón tekintetében, köszönöm! Mert ott aztán meg senki nem lobogtatta az arcát erkölcsi hősként!!!

(Mindazonáltal kifejezettem lelkesen olvasom, a hamis/másolt/replika/koppintott/stb... támát, pl. a késfórumon is, tényleg érdekes, ki hogy áll hozzá. Az értelmes kulturált vita nekem legalábbis tanulságos, néha kifejezetten mulatságos.)

A Futur klón más kategória, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem hamisívány, ugyanis nem Merkúr felirattal árulják (nem volt a kezemben, de gondolom ha a dobozra Ming Shi van írva, akkor a borotvára sem írtak Merkur-t...)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Órák
« Válasz #78 Dátum: 2017. Május 12. - 12:44:02 »
Jaaaaa!
Akkor az tuti eredeti Ming Shi.  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #79 Dátum: 2017. Május 12. - 12:44:33 »
Jojjon a magyarazat mert ez nem volt szep! Es ne takarozzunk a nemválaszolás mögé mert az nagyon lekezelő es többször el lett lőve!

Ha rámgondoltál, legyen:
Az nem kérdés, hogy a replika az másolat. Azon lehet persze vitatkozni, hogy kell-e vagy nem. Kiváló példa erre a múzeumok, ahol vagyon és értékbiztonsági szempontok játszanak kózre. Nyilván a múveket megcsonkító marhákra gondolok.


De itt minden további nélkül meg lehet beszélni a Futur klónokat úgy hogy senki nem moderál és töröl ki hozzászólásokat.
Ebben a topikban az órák esetén fellángoló vitában meg igen
Vagy ne lehessen semmilyen klónról beszélni, vagy nem kell a véleményeket cenzúrázni.
Valamiért itt műkódik a kettós mérce mert ez az. Nem volt a törölt hsz-ban személyeskedés, csak személyes vélemény. Már amiket én láttam.

Példát kellene a Késfórumról venni, mert ott mindenki elmondhatja a véleményét és nem tőrlik még akkor se, ha kissebbségben  marad.
Nem rád. A modikra h mi a szert toroltek.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #80 Dátum: 2017. Május 12. - 12:45:59 »
Engem az is zavarna, hogy más van ráírva, mint ami. Az meg szerintem nem igaz, amit ezekről mondanak, hogy ugyanaz van benne, vagy ugyanazon a gyártósoron készült, mint más márkájú, de jó órák.
Annyiszor hallottam már távol-keleti, egyébként nem rossz robogókról, hogy az valójában Honda/Yamaha/stb., csak ... és itt jön mindig valami bullshit.
Inkább egy olcsóbb, de rendes óramárka, mint egy kívül szép(?), belül gagyi. Szerintem.
Ugyanaz nagyon ritkán van benne, néhány, alapvetőn kommersz szerkezetet használó márka esetében nagyon hasonló, de kínai gyártású szerkezet. (pl. az említett 7750-nek van vagy 2-féle klónja, ami pár alkatrészben különbözik, teljesen más a megmunkálása, anyagminőség, méretezése. A kínai kronó másodperckereke, tengelye pl. vékonyabb, nem cserekompatibilis a svájcival...)
Egy Omega, Zenith másolat esetében ugyanezek vannak benne, csak ott a gyári szerkezet teljesen más.
És mivel sokszor a tok teljesen egyedi, hát, nem tökéletes. Breitling és Rolx Sub másolatok vannak jók, többiből kevés.
A "filléres" kopiknál viszont a standard kínai tömeg vackok vannak bennük, edzetlen vagy túledzett csavarokkal, a technológiai megoldás működőképességét biztosítani nem tudó tűrésekkel, számlapról lepotyogó indexekkel. Na, ezekből van sok.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Órák
« Válasz #81 Dátum: 2017. Május 12. - 12:50:23 »
Off: A Ming Shi és társai hamisítványok, kivéve, ha a Merkur volt olyan balga és nem védette le a formatervet. Az más kérdés, hogy kínai gyártót perelni kb. lehetetlen.

On: egy óraszerkezet mitől lesz "jó" vagy "gagyi"?
Nálam minden óra fogyóeszköz, mert leesik, beütöm, elkopik, etc. így az egyetlen kritérium, hogy legyen pontos, amíg jár.

Üdv

Á

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #82 Dátum: 2017. Május 12. - 12:59:07 »
Off: A Ming Shi és társai hamisítványok, kivéve, ha a Merkur volt olyan balga és nem védette le a formatervet. Az más kérdés, hogy kínai gyártót perelni kb. lehetetlen.

On: egy óraszerkezet mitől lesz "jó" vagy "gagyi"?
Nálam minden óra fogyóeszköz, mert leesik, beütöm, elkopik, etc. így az egyetlen kritérium, hogy legyen pontos, amíg jár.

Üdv

Á
Műszaki kivitel, tartósság, pontosság, szervizelhetőség. Plusz mára, mivel a karóra mint időmérő jelentősége minimális, a mérnöki megoldások egyedisége.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #83 Dátum: 2017. Május 12. - 13:31:32 »
Jaaaaa!
Akkor az tuti eredeti Ming Shi.  :D

Még a fejlesztés is!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Órák
« Válasz #84 Dátum: 2017. Május 12. - 14:58:34 »
Attól jó, hogy pl. azén órám évek óta pontos, és csak az elemet, meg a szíjat kellett cserélni. Napi használatban van, mert én nem szeretem mobilon nézni az időt, sokkal diszkrétebb karon, mondjuk társaságban, színházban, stb.
Én egyébként elég fafej vagyok, mert nem szoktam letölteni, kalózprogramot használni, gyerekeknek kottát fénymásolni igen, az is bűn. Magamnak azt sem.
De kiváncsi lennék, hogy akik a saját területükön (pl. kések) olyannyira felháborodnak (jogosan) a kínai másolatokon, azok vajon nem torrenteznek-e, vagy nem töltenek-e zenét. (Lehet, hogy nem.) Csak sokszor a szálka és a gerenda esete forog fenn.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Órák
« Válasz #85 Dátum: 2017. Május 12. - 16:54:39 »
Jaaaaa!
Akkor az tuti eredeti Ming Shi.  :D

Még a fejlesztés is!

Csak annyit tudok erre mondani, hogy a késportálon az alakult ki, hogy azt tilos ajnározni, ami a felhasználó megtévesztésére alkalmas (szóval a feliratai is egyeznek az eredetivel), mivel a formák között lehetlen egyértelmű határt húzni, hogy melyik hasonlóság OK és melyik lopás.
Persze a Ming Shi egyértelműen másolata a futurnak, de ha én felhasználóként eredeti futurt akarok venni, a Ming Shi-vel nem fognak átverni.
 :nemtom:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Órák
« Válasz #86 Dátum: 2017. Május 12. - 17:06:25 »
Off

Idézet
A Futur klón más kategória, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem hamisívány, ugyanis nem Merkúr felirattal árulják (nem volt a kezemben, de gondolom ha a dobozra Ming Shi van írva, akkor a borotvára sem írtak Merkur-t...)

Az eszközre semmi sincs írva. Sem a MingShi-re, sem a QShave-re.

Szerk: és nem lehet összekeverni a Futur-ral

/Off

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #87 Dátum: 2017. Május 12. - 17:11:18 »
Off

Idézet
A Futur klón más kategória, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem hamisívány, ugyanis nem Merkúr felirattal árulják (nem volt a kezemben, de gondolom ha a dobozra Ming Shi van írva, akkor a borotvára sem írtak Merkur-t...)

Az eszközre semmi sincs írva. Sem a MingShi-re, sem a QShave-re.

Szerk: és nem lehet összekeverni a Futur-ral

/Off

Csak ki ne derüljön, hogy ugyanaz a termék, csak az egyiket nappal csinálják.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #88 Dátum: 2017. Május 12. - 17:23:03 »
Jaaaaa!
Akkor az tuti eredeti Ming Shi.  :D

Még a fejlesztés is!

Csak annyit tudok erre mondani, hogy a késportálon az alakult ki, hogy azt tilos ajnározni, ami a felhasználó megtévesztésére alkalmas (szóval a feliratai is egyeznek az eredetivel), mivel a formák között lehetlen egyértelmű határt húzni, hogy melyik hasonlóság OK és melyik lopás.
Persze a Ming Shi egyértelműen másolata a futurnak, de ha én felhasználóként eredeti futurt akarok venni, a Ming Shi-vel nem fognak átverni.
 :nemtom:

Merkuron sincs felirat, lehet, hogy a mengshit a merkur klónolta?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Órák
« Válasz #89 Dátum: 2017. Május 12. - 17:26:40 »
Nincs a fejben sehol Merkur logo/felírat?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici