Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés

(1/184) > >>

edrose:
...

Szám Bácsi:
Vajon mennyire fontos megolajozni a Merkur Futurt? S ha igen, mivel? Szerszámolajjal? Azt hol kapok? Kevés szerszámolajboltot ismerek :)

edrose:
Gyakran semmilyen borotvát nem kell olajozni. Én a múltkor megtettem egy párral, de ezek régi, használt (ki tudja, hány évig állt), általam tisztított borotvák voltak, némelyik nyekergett... A Futurodat olyan rég biztos nem vetted, hogy már olajozásra szorulna...
Akkor kell egy pár csepp olaj, ha érzed, hogy nem működik elég finoman, olajozottan  :D, illetve mondjuk nyekereg.
Erre egy bármelyik brnigaboltban, vagy teszkósanban a bringaosztályon is kapható kis műszerolaj tökéletes – nem kell szerszámolajboltot keresned! ;D

cotag:
Hm. A Futur mechnikaja tapasztalatom szerint erdekes joszag. Az alsobb fokozatokban hajlamos kicsit szorulni, mig felfele konnyebben forog a mutatvany. Ez abbol a szempontbol nem tul elonyos, hogy epelmeju ember altalaban az alsobb fokozatokon hasznalja a Futurt. A problema az, hogy a Futur mechanikajakhoz nem nagyon lehet hozzaferni, illetve a bejuttatni kivant olaj nagyobb mennyisege a borotva kulso reszere kerul, mig csak nagyon keves jut belole celba. Marpedig az olaj sem a fejen sem a fogo reszen nem tul szerencses. En 2-3 alkalommal olajoztam Futurt, amikor ugy ereztem tenyleg szorul. Nagyon nagy tisztasagu, szintelen, szagtalan, suru olajat hasznaltam, sajnos nem tudom a nevet, egy vegyesz barattol kaptam. Massal nem nagyon probalkoznek, mert ha nem eleg tiszta az olaj, akkor a bekerulo piszok szepen megeszi a mechanikat idovel- legalabbis en igy gondolom. Egy fultisztitora csepegtettem az olajbol, majd elobb a fej nyilasanal felulrol csepegtettem bele, majd a fogantyunal, ahol mozog a szerkezet. Jol atmozgattam es alaposan atmostam az egeszet, hogy eltavolitsam az olajat a borotva kulso feluleterol. Nagyjabol ennyi, de nem vagyok benne biztos, hogy ez nem art tobbet, mint amennyit segit. Szvsz csak akkor erdemes ha tenyleg nyekereg, szorul a szerkezet.

cotag:

--- Idézetet írta: edrose - 2009. November 14. - 13:58:41 ---Erre egy bármelyik brnigaboltban, vagy teszkósanban a bringaosztályon is kapható kis műszerolaj tökéletes – nem kell szerszámolajboltot keresned! ;D

--- Idézet vége ---

Lehet, hogy Ednek igaza van es csak en dimenzionalom tul ezt az olaj kerdest  :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése