Roti- Jelen esetben nem a pH számít a kálcium-szappan só eltávolításában, hanem maga a felületaktivitás. Tehát, amikor a kalciumszappansó molekuláinak segítünk hozzákötődni a viz molekulákhoz fizikailag. Ebből tényleg nehezen lesz kémiai reakció, viszont fizikai, vagy ahogy írod a mechanikai hatás megkönnyítésében, abban bizony segít. A felületaktív anyagok valóban általában enyhén lúgos kémhatásúak, de ennek jelen esetben szerintem semmi köze, hogy fehegénél valamilyen anyag kémiai reakcióba lépett az adagoló egyik másik alkotóelemével. Az etilalkoholnak sincs hozzá köze, mert ilyen nincs a mosogatószerekben. Valami más viszont van, aminek ez lett a vége.
fehege- megírnád, ha szépen megkérünk, hogy melyik mosogatószerre gyanakodsz ill. pontosan melyik márka a gyanúsítottunk? Utána tudok nézni mi lehet benne, ami egyáltalán szóba jöhet és darabokra marta az adagolót.
Egy újabb ötlet: nem lehet, hogy valamilyen indukciós v. elektromos reakció ment ott végbe? és nem kizárólag a mosogatószert kell vádolni első körben? Simán lehet ez is és a mosogatószer + adagoló+ pumpából összejött egy másfél voltos elem, ami a pumpa lenyomásával kisült... elektrosztatikus szakembereink- Szerintetek ez hülyeség?