Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 187982 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #75 Dátum: 2010. Október 03. - 15:27:31 »
De a Super Speed krómozhatósága engem is érdekelne...

Annyival macerásabb, hogy teljesen szét kell szedni, minden apró darabot külön krómoztatni/galvanizáltatni, ráadásul ezeket valahogy föl is kell tudni lógatni/akasztani drótra. A Késportálon Acélfog krómoztatott valami ismerőse haverjával egy Super Speedet, nagyon szép lett. Csak neki könnyű, ő fogtechnikus, teli célszerszámmal és kézügyességgel a finom szétszedéshez és összerakáshoz...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #76 Dátum: 2010. Október 04. - 08:04:50 »
Az otthoni krómozást/nikkelezést nem könnyű megoldani. Először is a régi króm/nikkel réteget el kell távolítani teljes egészében, mert nem lesz szép a felület. (Ezt általában igen maró savakkal szokták végezni, vagy mechanikus úton). Ha a felület fémtiszta, akkor fel kell vinni egy hordozó réteget, mert az acélon rosszul tapad meg a króm/nikkel. Ez általában egy galván réz réteg. Ha a réz fenn van, akkor lehet krómozni.

Nem egyszerű, és baromi sok vegyszer kell hozzá.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #77 Dátum: 2010. Október 07. - 12:37:21 »
borotvat  sohasem szabad nikkelezni  (galvanizalas
annak van egy folymata csiszolas , rezezes, nikkelezes, , cromozas, ez mind egy par szazados reteg, es a frnesnel mar  megbomlik ez a flulet, ezert  sehol a vilagon nem csinaljak
 flasi

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #78 Dátum: 2010. Október 07. - 13:08:34 »
borotvat  sohasem szabad nikkelezni  (galvanizalas
annak van egy folymata csiszolas , rezezes, nikkelezes, , cromozas, ez mind egy par szazados reteg, es a frnesnel mar  megbomlik ez a flulet, ezert  sehol a vilagon nem csinaljak
 flasi

Kedves Mester! A szóban forgó krómozás/nikkelezés NEM borotvakésekre vonatkozik, hanem gyárilag is ezen technológiával készített biztonsági (zsilletpengés) borotvakészülékekre!

Természetesen borotvakéseknél nincs létjogosultsága az ilyen korrózióvédelemnek/felületi bevonatolásnak. Bár, halkan jegyzem meg, nekem van olyan svéd borotvakésem, aminek a gerincrésze krómozott volt, csak ugye már lekopott róla a fenés miatt. (ez ún. Frameback típusú borotvakés, sajnos a magyar megnevezését nem tudom...)

Itt egy kép, amin látszik a kialakítás:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #79 Dátum: 2010. December 30. - 20:27:16 »
Találtam itthon szalicilsavat, szerintetek az jó borotva fertőtlenítéséhez?
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #80 Dátum: 2010. December 30. - 20:51:37 »
protect- a szalicilsav lázra, befőzésre, tartósításra, korpára és még számtalan dologra szuperjó, azonban borotva fertőtlenítésre minden bizonnyal nem!  :crazy:  Használj inkább alkoholt fertőtlenítésre, citromsavat a szappanmaradék eltávolítására, homokfúvót a durva patinák eltüntetéséhez és Ózdi kohót egy mindent átfogó teljes fertőtlenítéshez, illetve ha a karbantartást meguntad...  :crazy: ;D   

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #81 Dátum: 2010. December 30. - 20:55:04 »
Ok, köszi! Forró vízbe mehet fém, krómozott borotva?
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #82 Dátum: 2010. December 30. - 21:05:12 »
Rövid távon nem hiszem, hogy gondot okozna a készüléknek a forró víz, de itt is inkább a hirtelen hőmérséklet különbség tudná ledobni a krómozást ezért én nem ajánlanám.
Ha engem kérdezel kár vele ennyit vacakolni, én vagy Clarasept fertőtlenítő sprayt vagy egy másik hasonló német alkoholos spray-t használok, de a legjobb a 70%-os alkoholos (gyógyszertári) áztatás kb. 5 perces behatási idővel és utána minden bacitól mentes lesz a készülék. Ha már itt tartunk vodkával vagy pálinkával is lehet ugyanezt, kicsit több behatási idővel... azonban lehet kár lenne érte.. ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #83 Dátum: 2010. December 30. - 23:13:00 »
Forrásban lévő víz nem fogja bántani a borotvát, nyugodtan mehet bele. Az b@szna be ha 100 foktól leugrana a króm a fémről :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #84 Dátum: 2010. December 31. - 02:08:19 »
Köszi mindenkinek a választ! Mivel két ilyen borotvám is van, az egyik ment a forrásban lévő vízbe, a másik pedig kapott egy kis vodkát...
A forró víz nem okozott problémát, bár nem is hagytam benne sokáig a borotvát.
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #85 Dátum: 2010. December 31. - 05:14:07 »
Forrásban lévő víz nem fogja bántani a borotvát, nyugodtan mehet bele. Az b@szna be ha 100 foktól leugrana a króm a fémről :)

Nem a 100 fokos vízre gondoltam, attól önmagában persze nem lesz baja, hanem a szobahőmérsékletű borotva hirtelen +70-80 fokos változására. Persze ha fokozatosan van melegítve az megint más, de a borotvát bedobni egy forrásban lévő teli lábosba, na abban már nem vagyok biztos, hogy jót tesz neki, meg amúgy se! Ez a forrázás "etikátlannak" tűnik egy borotvához, növelve az entrópiát, míg van más egyszerűbb megoldás.   

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #86 Dátum: 2011. Január 19. - 09:13:31 »
Sziasztok! Szeretném felújítani az "új" superspeed-emet, de eddig sajnos nem jártam sikerrel. Vizkőoldószeres vízben áztatással próbálkoztam és fogkrémes átdörzsöléssel. Még mindig matt a felülete, sőt néhol inkább megfeketedett, nem fényesedett.
Találtam a neten ezt a fényképes leírást, ami nagyon tetszik: http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=185433
valami ilyesmivel próbálkoznék én is szívesen, ahol a tisztítószer végzi el a munkát, nem a súrolás. Tudnátok segíteni, hogy mik lehetnek ezeknek a szereknek a magyarországon fellelhető helyettesítői?  Köszönöm!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #87 Dátum: 2011. Január 19. - 09:28:11 »
Ez a tisztítószer gyakorlatilag fürdőszobai tisztító, nálunk szerintem valami cillit bang-nek, vagy hasonlónak felel meg... (Csak ez ugye valami habféleség).  Az általános vízkőoldóval érdemes vigyázni, mert károsíthatja a felületi bevonatot (Ed írt erről bővebben a Pamacs és pengén...).

A másik a MAAS: Ez gyakorlatilag egy fém polírozó paszta. Ilyesmit bármelyik autófelszereléseket forgalmazó boltban, vagy nagyobb barkácsáruházakban kapsz, de pl. a krómoxid paszta is tökéletesen megfelel a célra...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #88 Dátum: 2011. Január 19. - 18:42:11 »
Én inkább a súrolós megoldásra szavaznék a savazás helyett  ;) A fogkrém és az autópolír szerintem meglepően jó eredményt fog adni, visszafogott munkamennyiség mellett.

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #89 Dátum: 2011. Január 22. - 17:58:56 »
Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok. Viszont úgy érzem ennek a dolognak van filingje és kezdek beleszerelmesedni egyenlőre az elméletbe.
Ott tartok, hogy vásároltam 2db borotvát a vaterán egy tipp topp Gillette nagyon sefty razort (nevekkel még bajba vagyok) 1880- körüli gyönyörüséget. Meg egy no name (ezt se tudom lehet hogy van márkája de nem láttam rajta semmit) felújításra szorulot.

Amit eddig olvasta csak megerösités miatt:
Tehát forralás, fogkrém, fogkefe, citrom-lé, alkohol ez mind mehet.
Savak és zsiróldok és társaik mellözése. (mivel nem vagyok kémikus)

Használat közben milyen gyakran kell tisztogatni?
Az egész folyamatot ismételgetni kell vagy "csak" kiforralom vagy alkoholozom?
Az alkohollal átkenem vagy bele áztatom?

Hirtelen ennyi de még biztos jövök.
 ;D
Köszi elöre is!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 22. - 18:09:56 írta Brien »
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici