Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206328 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1035 Dátum: 2019. Március 25. - 14:15:16 »
Fu, ez a Henso nagyon szep!
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1036 Dátum: 2019. Március 25. - 16:54:07 »
Köszi :)

Nekem is nagyon tetszik. Van néhány szépséghiba rajta, de ezektől az öregfiúktól nem is lehet patika állapotot elvárni. Kicsit felpolíroztam a nyelet ma, így még szebb lett :)

A másik egy Old Type lesz, ami ha jól rémlik az egyik kedvenced ;) Remélem azzal is hasonlóan jó vásárt csináltam :)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1037 Dátum: 2019. Március 25. - 21:12:31 »
Jó hetem volt, sikerült két szép régiségre szert tennem. Az egyik még úton van, de a másik már át is esett a rendbetételen és bevetésre kész :)

Henso  :boldog:


:thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1038 Dátum: 2019. Március 26. - 07:08:12 »
A másik egy Old Type lesz, ami ha jól rémlik az egyik kedvenced ;) Remélem azzal is hasonlóan jó vásárt csináltam :)
Valoban, negy kulonbozo Old Type-om van, mindet szeretem. es mst felzarkoztak mellejuk az injektoros borotvak. Henso hogy muzsikal?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1039 Dátum: 2019. Március 26. - 07:44:20 »
Egy borotválkozás után egyelőre az esztétikai élmény jelentősebb, mint a használati :)

Az átlagosnál jobban kell játszani a penge beállítással, de nem vészes azért. Érdekes fej, nem öntvény, látszanak rajta a gépi megmunkálás nyomai. A fogak is utólag vannak kimarva, a széleik élesek, nem ívesek, mint pl. az R41-nél, ezért kicsit akadozott a manőverezésnél és ebből lett a vágás, meg a pontvérzések rögtön a wtg körben. Aztán már óvatosabb voltam és úgy használtam, mint a slant-et, hogy csak a nyélre merőlegesen húztam, akkor nem volt vele gond. Kell vele pár menet, mire kitapasztalom a megfelelő szögeket és hogy mennyire nyomhatom, aztán majd kiderül mennyire szeretjük egymást :D

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1040 Dátum: 2019. Március 26. - 08:40:39 »



Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1041 Dátum: 2019. Március 26. - 09:55:13 »
Egy borotválkozás után egyelőre az esztétikai élmény jelentősebb, mint a használati :)

Az átlagosnál jobban kell játszani a penge beállítással, de nem vészes azért. Érdekes fej, nem öntvény, látszanak rajta a gépi megmunkálás nyomai. A fogak is utólag vannak kimarva, a széleik élesek, nem ívesek, mint pl. az R41-nél, ezért kicsit akadozott a manőverezésnél és ebből lett a vágás, meg a pontvérzések rögtön a wtg körben. Aztán már óvatosabb voltam és úgy használtam, mint a slant-et, hogy csak a nyélre merőlegesen húztam, akkor nem volt vele gond. Kell vele pár menet, mire kitapasztalom a megfelelő szögeket és hogy mennyire nyomhatom, aztán majd kiderül mennyire szeretjük egymást :D
Ha nem jon be, szivesen atveszem. ;)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1042 Dátum: 2019. Március 26. - 09:58:01 »
Elég megbocsájtó, de alapos darab. Egyáltalán ne nyomd és tartsd viszonylag laposan. A kalap két bordája miatt nem pont ott fogja a pengét ahol kellene, így meredek szögben tartva ugrál.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1043 Dátum: 2019. Március 26. - 10:59:18 »
Ha nem jon be, szivesen atveszem. ;)
Nem te vagy az első jelentkező :D

Elég megbocsájtó, de alapos darab. Egyáltalán ne nyomd és tartsd viszonylag laposan. A kalap két bordája miatt nem pont ott fogja a pengét ahol kellene, így meredek szögben tartva ugrál.

Üdv

Á
Pontosan ezt az ugrálást tapasztaltam, amit írtál. A vágás is olyan, mintha reluxával csináltam volna, két rövid csík egymás alatt. Köszönöm szépen a tippet, megpróbálok játszani a szöggel! ;)



Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1044 Dátum: 2019. Március 26. - 19:15:50 »
A második borotválkozás már szinte teljesen rendben volt. Tényleg a szögön kellett változtatni és így már egészen szépen muzsikált. :) Köszi a tanácsot! :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1045 Dátum: 2019. Március 26. - 20:14:20 »
Nincs mit. A Golf Asan leheletnyit merevebben tartja a pengét, igazából ahhoz a lemezhez illik ez a kalap, bár mindegyiknél (Golf, Schlüssler, Henckels) ezt használták.

Üdv

A

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1046 Dátum: 2019. Március 29. - 12:23:42 »
Az Old Type is egészen kitűnőnek tűnik :) A782.286 a sorozatszáma, eszerint pont 110 éves :) Meglátjuk hogy mennyire sikerül majd rendberakni :)


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1047 Dátum: 2019. Március 29. - 15:56:50 »
Ilyen, lett  :boldog:

Néhány apró hiba van rajta, de egyébként teljesen király! Olyan, mintha pár hete vettem volna meg a "Weszely István, Angol sport, gummi és aczél árú czikkek raktára" boltban, ugyanis ennek az üzletnek a felirata szerepel a doboz tetején :) Sajnos a doboz elég viharvert, még ki kell találnom mit fogok vele kezdeni...








Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1048 Dátum: 2019. Március 29. - 16:06:41 »
Kár a patináért. A doboz kívülről nyeregszappan, belülről száraz fogkefe. A selymet és a plüsst ne érje víz, mert kb. menthetetlen. Az eredeti ragasztó shelak volt, vízben/alkoholban oldódik.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1049 Dátum: 2019. Március 29. - 16:25:46 »
A bőrborítás szét van rajta száradva, megrepedezett és foltokban pereg le róla. Nedves ruhával körbenyomkodtam, hogy ne peregjen tovább, majd valamivel átkenem. Ráadásul valaki festett a közelében, mert fehér festékpöttyökkel van tele, ami nem jön le sehogy, csak a bőrrel együtt :( A rögzítőfül is hiányzik, de a patent (Gillette Safety Razor Company feirattal) legalább megvan. A selyem a széleknél ki van rojtosodva, a plüss nagyjából rendben. Az alját és a tetejét összekötő szalag is félig be van szakadva... Egyelőre félreteszem, aztán kitalálom mi legyen vele...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici