Üdv!
Az világos, hogy nem a Sch. borotvák voltak rendszerben a német seregben, hanem a szögletes nyelű alu és ritkábban bakelit különböző változatai.
Korszakhoz próbálom kötni a darabot - megerősítést, vagy cáfolatot nyerni arra, hogy van-e II. vh-s kapcsolódása a fellelési körülményeket tekintve, vagy csak "erdeicsövespistabácsi" ejtette ki a kockás flanel mellzsebéből részegen... ;]
Persze, persze, de ismeretség híján nem tudhatom, mennyire vagy otthon ezekben a dolgokban, azaz mennyire vihet el rossz irányba valamilyen hülye eBay-es vagy Vaterás leírás.
(A Wortpoint is régi, lejárt eBay-es és egyéb aukciók archívuma.)
Jöjjön akkor a magam kis tanulmánya. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy Pista bácsit sosem fogjuk tudni teljes bizonyossággal kizárni. A borotva megfelel a feltételeknek, azaz jó eséllyel a két vh között gyártották. A felépítése ugyanis erre utal. Ez a megoldás, hogy a borotva úgy három részes, hogy a nyélen fixen rögzül a fej alsó része, és a fölső részből egy hosszú szár nyúlik be a hengeres nyélbe, amibe alulról illesztesz egy ehhez menetesen kapcsolódó másik hengert, ez leginkább erre az időszakra volt jellemző. Ez a legelső Gillette, az Old Type Standard megoldása, 1905-től a húszas évekig gyártották. Utódjai, a New Improved és a New is készültek még így a 20-as vévekben és a 30-as évek végéig. Ugyanakkor már az Old Type-nál, a 10-es években megjelent az egybenyeles változat is, rövid menetes tengelyű fedőlappal - ez nyilván egyszerűbb felépítést és gyártást, könnyebb szállíthatóságot (lapos doboz) is jelentett, ráadásul kiküszöbölte az üreges, kétrészes nyelű változat örök gyenge pontját (amely márkától teljesen független), nevezetesen, hogy a vékony falú rézhüvely a nyaknál könnyen megreped. Ugyanez a váltási folyamat Európában is szépen véghezment, azaz a II. VH után már nemigen gyártották a fixfejes változatokat.
Saját koklúzióm tehát az, hogy a te borotvád ugyanúgy lehetett egy, a harctéren elesett katona saját (nem rendszeresített) borotvája, mint egy civil elvesztett tulajdona, de utóbbinak jóval kisebb az esélye, mert miért mászkálna bárki borotvával a mezőn vagy az erdőben.