Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 228520 alkalommal)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #840 Dátum: 2016. Március 24. - 08:33:15 »
A forrasz anyag választás döntő az olvadási hőmérséklet miatt.
A nyél cső sárgaréz ezüst bevonattal.

A tiszta ezüst forrasz meg a keményforrasz hője nem olvasztja a bevonatot is?

Az eBayen van egy tag, aki folyamatosan ad el ilyen javított repedéses borotvákat.
Talán nála olvastam, hogy valami ezüst forrasszal javít.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #841 Dátum: 2016. Március 24. - 09:15:50 »
Ezüsttel is csak akkor érdemes, ha újra akarunk galvanizálni és fontos, hogy hibátlanul eltüntessük a repedést. Ezt leszámítva sztem felesleges sőt, ónnal sem érdemes. Bőven elég egy jó ragasztó.
Van otthon egy késünk, amit még a nyolcvanas években nyeleztünk fel két bakelit lemezzel, közte kikenve Epokittal. Megnyúzott és feldarabolt franc se tudja, hány ezer nyulat és csirkét,  pengéből már a fele sincs meg, többször leejtettük, a hegye kétszer letört, de a nyél még egyben van. De ragasztottunk anno tenyérnyi lyukat egy Trabant padlólemezén is :-) Amikor néhány év múlva lebontottuk, megpróbáltam szétverni nagykalapáccsal. A lemez berepedt végül mellette, de a ragasztás teljesen egyben maradt. Persze nem fél millis volt a felkent anyag, de akkor is.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #842 Dátum: 2016. Március 24. - 09:40:24 »
A ragasztás működik ha már kiesik a nyélből a fej.
Ákos borotvája szerintem még nem ilyen. Ezt a repedésben nem lehet ragasztani mert ott szinte semmi ragasztót nem vesz fel.
 Ragasztás miatt szétfeszegetni miközben jobban sérül?
Bár a forrasztáshoz is meg kell kenni valami futtató anyaggal.

A forrasztós tag nem galvanizál újra a repedés javitásnál. Polírozással munkál végső felületre ahol nem recézett a nyél. (Csak a fejet forrasztja a nyélbe. Stabilizálja csak, nem tünteti el a repedést.)

Apró fogásokkal jó lenne tisztában lenni mielőtt nekiesek egy ilyennek.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #843 Dátum: 2016. Március 24. - 10:00:34 »
De, ez már kiesős, közel 1 mm-es a repedés a nyél végén. Ha ónnal körbefolyatom a nyél és nyak találkozási pontjait, össze lehet őket melegíteni. Viszont a repedést csak akkor lehetne összehúzni, ha kilágyítom a nyelet és lecsiszolom a nyak keresztmetszetét.
A ball end megoldással szemben szerencsés, hogy a fejet nem a nyél tartja a helyén, hanem az alsó gomb, így akkor is működik, ha teljesen szétreped a nyél. De tovább nem fog repedni, mert már nem feszül a nyak a szárba. Kivéve ha leejtem.

Első próbára (zöld Astra) nem megbocsájtó, de alapos készülék.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #844 Dátum: 2016. Március 24. - 10:11:34 »
Ja, ez nem esik szét? A kép alapján ezt már a Szentlélek tartja egyben, ha egyáltalán. Apró repedést persze hülyeség lenne ragasztóval tömködni, főleg egy ilyen recés mintázatnál, de még ez is megoldható, ha belül ki van kenve. Egyébként is könnyebb eltüntetni egy ragasztás nyomait.

Ehhez a borotvához nem szükséges semmilyen folyasztószer, gondolom full réz a frrasztandó felület. Zsírtalanítás és oxidréteg eltávolítása ilyenkor elég, ragasztás esetén érdesíteni is kell. Van még az is, hogy ide viszonylag nagy hő kell, mert ez nem egy darab vezetékecske és ha szép munkát akarunk és főleg ha jó(!) forrasztást. Ez mind megoldható, inkább azon aggódnék, hogy az alaplapon lévő préselt kötés hogy bírja a hirtelen hőtágulást.

Azt se vettem figyelembe, hogy ez ezüst. Biztos, hogy ezüst?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #845 Dátum: 2016. Március 24. - 10:13:12 »
Olyan nagy a különbség a két átmérő között?

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #846 Dátum: 2016. Március 24. - 10:35:46 »
Ez nem tudom ezüst-e.

Az enyém biztos. Nikkel bevonaton nem tudsz forrasztani meg szerintem ragasztani sem.
Az alkatrészek meg külön ezüst bevonatosak. Ezért szerintem eleve nem fogja ezt sem a fémragasztó.
Megcsiszolva sárgaréz - szerintem ezt se lehet ragasztani.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #847 Dátum: 2016. Március 24. - 10:46:07 »
Mindegy mi a bevonat, csiszolni így is úgy is kell különben csak látszólag lesz jó. Egy csavarintás, vagy ütés és szétesik a ragasztás és a forrasztás is.

Közben eszembe jutott, hogy nekem is van egy ilyen szerteszana repedt Gillettem.  Az csak réz ezüstözve asszem, simán összenyomtam egy fogóval, bár nem javítottam meg, hever a fiók mélyén. Annak a nyelén az van, hogy

CAN PAT MAR (itt valami szám, de nem emlékszem)
GILLETTE

Én nem ástam bele magam ennyire mint ti. Mikori gyártás lehet ez?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #848 Dátum: 2016. Március 24. - 10:47:59 »
Az alaplemezen is van számozás, de ha jól emlékszem betűjel nincs rajta.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #849 Dátum: 2016. Március 24. - 11:06:04 »
Amit írtál kb-re az a szabadalmi felirat. 1921 előtti, ebből csak ennyi az infó már ha Old Type-ról van szó.
Megcsiszolt sárgarezet mivel lehet egymáshoz ragasztani?
Ilyennel még nem találkoztam. Felcsiszolt alut már ragasztottam, de az sem volt tuti.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #850 Dátum: 2016. Március 24. - 11:26:06 »
A legjobb nyél javítás, amit láttam (talán B&B-n), hogy belülről egy kisebb átmérőjű csőhöz ragasztották a repedt nyelet. Így nem a repedés két partját fogta a ragasztó, hanem a teljes palástot. Ez amúgy 2 vagy 3 részes? Ha vitrinbe kerül, akkor meg csak jó oldalára kell fordítani  :crazy:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #851 Dátum: 2016. Március 24. - 11:43:28 »
Akármilyen epoxi ragasztó megfelel sztem. Van ilyen ragasztott repedt nyelű borotvám. Teljesen tuti. Mondjuk ez pont egy legdrágább ragasztó volt, amit ebben a boltban kapni lehetett. Biztos vannak minőségbeli különbségek is. Pótoltam vele letörött végű műanyag nyelet is, az is jó. Köszörülhető, csiszolható, polírozható. Alut még nem ragasztottam, de a zsírtalanítás, oxidmentesítést nem lehet eléggé hangsúlyozni.

Félreértés ne essék, sztem a forrasztás (ha jó) biztosabb, erősebb módszer, de kissé komplikáltabb (főleg ha jó) és sztem ide felesleges. Persze mindenki azt csinál, amit akar csak csevegünk :-)

OT a szóban forgó borotva, made in Canada. Gondolom, a "CAN" ezt is jelenti. Kiköpött 1904, ami a méreteit illeti. Azért is vettem meg (szintén szaré-húgyé), mert kellett a sajátomra egy másik sapka.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #852 Dátum: 2016. Március 24. - 11:44:43 »
"csak jó oldalára kell fordítani"
Muhaha! :-D
Eddig ez a legjobb!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #853 Dátum: 2016. Március 24. - 11:46:21 »
Helyesbítek! Ragasztottam vele alumínium csőre rezet.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #854 Dátum: 2016. Március 24. - 11:51:20 »
Egyébként olyan ez, mint minden más szerelés. Előbb próbáljuk ki egy másikon (ha van rá mód).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici