Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Anyagok, technológia, anyagtechnológia

(1/10) > >>

FBP:

--- Idézetet írta: jenessanyi - 2011. Május 01. - 12:48:30 ---Sry akkor, nem szóltam :)

--- Idézet vége ---
Nem-nem, erre van a fórum!  ;D
Minden fém szerkezeti anyagban van több-kevesebb repedés, ezzel együtt tudunk élni, legyen szó akár egy hídról, akár egy nagynyomású tartályról. Magával a repedéssel nincs gond (ez nem a szemmel látható méretekre vonatkozik).

mry314:
Ha még szakértőbbnek akarsz látszani, akkor pedig szerezz be egy ultrahangos repedésvizsáló berendezést, azt a pár 100 ezer forintot simán megéri...  :fetreng:

@FBP: nem értek veled tökéletesen egyet, szerintem nem minden acél termékben vannak már kialakult (akár mikro) repedések, viszont fesz. gyűjtő helyek, és így potenciális repedésre hajlamos pontok/vonalak igen. Anno anyagtechnológiából mi vizsgáltunk penetrációs, meg UH-s eljárással is, voltak anyagok, amik szép homogének voltak, repedés nélkül...

Egyébként, ha minden szerkezeti acélban lenne repedés,akkor a dinamikus terhelést el is felejthetnénk, mert rövid távon széthullanának a dolgok... ;)

FBP:
Igen, az UH is jó, de nem mindenre..és még lehetne izotópos vizsgáló berendezés is...de ne fokozzuk! Egy penetrációs spray ár-érték arányban elegendő  ;)

Homogén, hiba nélküli anyag NINCS! Tökéletes kristályszerkezet az anyag teljes volumenében elképzelhetetlen, csak azt lehet mondani, hogy vannak helyek, ahol nincs hiba. Vannak olyan eljárások, amikkel ezeket a hibákat csökkenteni lehet (jó példa a repülésben használt szerkezetek, így a tökéletesEBB szerkezet végett kevesebb anyag használható fel, így könnyítve a szerkezetet) de minden anyagban van hiba, legfeljebb nem kapja meg azt a terhelést, ami alapján ez a hiba "elszabadulhatna". Ezt megengedett repedésmélység, stb. (van bőven megengedhető hiba) elnevezéssel illetik.  ;)
Ez egy jó téma, indítsunk neki topikot!  ;D

mry314:

--- Idézetet írta: FBP - 2011. Május 01. - 15:14:31 ---...Homogén, hiba nélküli anyag NINCS!
...vannak helyek, ahol nincs hiba.

--- Idézet vége ---

Tehát, ha a teljes anyagtömegből kiemelem azt az anyagrészt, amiben nincs hiba, akkor kapok egy hiba nélküli anyagot ugye? ;D

Mindig a felhasználás célja, és a rendelkezésre álló anyagi lehetőségek határozzák meg, hogy elő lehet-e/kell-e állítani homogén hiba nélküli anyagot... Szerintem!

Tudom, nem acél, de az "anyag" kategóriába belefér pl. egy homogén öntött lencse, vagy egy Si. monokristály is  ;)

FBP:

--- Idézetet írta: mry314 - 2011. Május 01. - 15:55:09 ---Tehát, ha a teljes anyagtömegből kiemelem azt az anyagrészt, amiben nincs hiba, akkor kapok egy hiba nélküli anyagot ugye? ;D

--- Idézet vége ---
Ígyl igaz, de abból a méretből egy bolhának való borotvakés sem jönne ki  :crazy:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése