Modern borotválkozás > Egyéb borotválkozás: patron, villany...

Eldobható borotvák és -fejek

(1/60) > >>

edrose:
Bocs a szarkasztikus felütésért...   ::)   ;D


edrose:
Komolyra fordítva a szót...
Penge, nézem a Lord honlapot, színben, dizájnban hihetetlenül változatos az eldobható kínálat. Ez összesen hány fejtípust jelent? A pengék között – a számukat nem nézve – van különbség?

Penge:
Ez a fenti kép hihetetlenül jó! Persze csak aki helyesen értelmezi és kipróbált már mindent amivel csak halvány esélye volt, hogy meg tud borotválkozni... én édesapámat tudom csak felhozni, akinek minden a célszerszámtól enyhén eltérő alkalmatosság, de mindenhol helytálló kisbalta volt...  ;D de mennyire igaz!

Ed- elöször is egy kicsit szomorú vagyok, hogy az eldobhatók, a rendszerkészülékek és villanyborotvák, a "Minden ami OFF" témakörben kaptak helyet. A fórum címe borotvafórum és ebbe szerintem beletartozik minden ami nem OFF!!!  :-* Arról nem is beszélve (és ne felejtsük el) hogy a felhasználók zöme valamilyen rendszerkészüléket, eldobhatót vagy villanyborotvát használ rendszeresen, DE használó van tán 10.000-20.000 fő kicsiny országunkban, ebből a többség 65 év feletti vidéki nagypapik, akik nem fórumoznak.      

Kérdésedre valóban jól látod talán a LORDnak van a szegmensben a legnagyobb választéka eldobható téren, ráadásul a lordborotva.hu honlapon nincs is fent a teljes repertoár ( 43 féle ). Azonban ez ne nagyon tévesszen meg, ugyanazok a kis különbségek vannak köztük ( ugyanúgy ahogy a DE-k közt ), de ezzel márkán belül létjogosultságot formálva a piacra. Mindenesetre van egy két érdekes típus, hogy említsek egyet L155P ( Auchanban kapható ) ez egy egyszerű kétpengés eldobható glicerincsíkkal, ebben a típusban valamit nagyon "elszúrt" a gyártó -így kedvezve a felhasználóknak-, mivel egy-egy ilyen borotva átlagos használati ideje (napi borotválkozás mellett) több, mint másfél hónap (házon belüli teszt2008) a fejtípust (licenszet) tekintve a kétpengés borotvák ugyanazok. A pengék anyaga, élgeometriája, bevonata már eltérő.    

 

edrose:

--- Idézetet írta: Penge - 2009. November 16. - 21:40:19 ---Ed- elöször is egy kicsit szomorú vagyok, hogy az eldobhatók, a rendszerkészülékek és villanyborotvák, a "Minden ami OFF" témakörben kaptak helyet. A fórum címe borotvafórum és ebbe szerintem beletartozik minden ami nem OFF!!!  :-* Arról nem is beszélve (és ne felejtsük el) hogy a felhasználók zöme valamilyen rendszerkészüléket, eldobhatót vagy villanyborotvát használ rendszeresen, DE használó van tán 10.000-20.000 fő kicsiny országunkban, ebből a többség 65 év feletti vidéki nagypapik, akik nem fórumoznak.

--- Idézet vége ---
Igazad van, mindjárt cselekszem is... – és átírom a címet A borotválkozás jóbarát – a hagyományos borotválkozás fórumá-ra!  ;D

Merthogy ez az lenne... Nem is akarunk mindenkihez szólni... Még ha csak huszonnyolcan leszünk is...   (Tudod, Fidelék is csak tizenketten élték túl a partraszállást és jutottak föl a Sierra Maestrába, aztán mi lett belőlük... 8))

Penge:
 ;) ravasz! de még van ellenérv! A címet átírni kb olyan, mint egy merci emblémáját letőrni és egy jaguáréval helyettesíteni! Attól az még merci marad! borotvaforum.hu !!! vagy ezt is átírod?  ;D nem vitatkozni akarok! Te vagy a főnök, azonban nálam a "minden ami off" kategória egy borotvákkal, borotválkozással foglalkozó fórumon maximum az iszapszentmotorosi kisebbségi önkormányzat 2010-es költségvetési hiányával foglalkozó dekrétum lehet ami tényleg off!  ;D és evvel csak a formai hibára szerettem volna felhívni a figyelmed! Természetesen én is tudom, hogy a hagyományos borotválkozás közösségéből áll ez az oldal, de általánosságban a borotválkozással kapcsolatos bármilyen topic az mégse legyen off?    

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése